Home » Zprávy ze závodů » Roman už je čtvrtý!
Foto Astana cycling team

Roman už je čtvrtý!

„Jelo se mi o něco líp než v sobotu a zase musím pochválit tým. Gasparotto odvedl skvělou práci na začátku posledního kopce. Když přestal tahat, jel výborně Liquigas, ale z favoritů nikdo nějak extra nevyčníval. Myslím, že jsme na tom podobně a bylo vidět, že si v tom kopci dávají všichni. Nejvíc asi lídr Hesjedal, který tam visel na hraně a kdyby ten kopec byl delší, tak podle mě odpadl,“ řekl Roman. Pozzovivo rozhodl etapu po samostatném úniku v posledním stoupání. „Byl nejlepší. Něco na nás najel, ale rozhodně to nebylo tím, že by ostatní vyčkávali. Byl silný, tak nastoupil a vyšlo mu to.“ Čtvrté místo průběžné klasifikace ho příliš nevzrušuje. „Nic to neznamená, Giro je ještě dlouhé. Máme za sebou teprve první týden a můžeme být spokojeni. Urvali jsme skvělé třetí místo v týmové časovce, Tiralongo vyhrál sobotní etapu a prezentujeme se tady ve velmi dobrém světle,“ těšilo Romana. 8. etapa: Sulmona-Lago Laceno (229 km): 1. Pozzovivo (It.) 6:06:05, 2. Intxausti +23, 3. Rodriguez (oba Šp.), 4. De Gendt (Belg.), 5. Cataldo, 6. Caruso (oba It.), … 17. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni +27. Průběžné pořadí: 1. Hesjedal (Kan.) 32:23:25, 2. Rodriguez +9, 3. Tiralongo (It.) +15, 4. Roman Kreuziger, 5. Intxausti oba +35, 6. Basso (It.) +40.

12 comments

 1. zdenda_hobík

  to barachson
  Viděl jsem to. Na druhou stranu je jasné, že i kdyby setřásli Hesjedala, tak Rodriguese jistě ne. Ten se evidentně chce obléci do růžového a sbírá trpělivě bonifikace.

 2. Proč myslíš, že se Astana nepokusila dostat Tiru do růžového? Viděl jsi to? Astana jela do úvodu kopce tempo, pak je střídal Liquigas. Tempo dával Szmyd takové, že většina byla ráda, že je ráda, Tira v kopci obzvlášť nevypadal, že na to má. Jedině by se musel chytit týmového auta

 3. Filip gaučák

  V dojezdu jsem Romana nějak ztratil z očí a už jsem zase nad ním málem lámal hůl. Ale zvládl to výborně, vše si pohlídal. Všude se píše, jak to má Astana spočítané, ale pořád mi u jejich vyjádření chybí to, že hlavní roli hraje lidský faktor. Jestli na to trochu nezapomínají, stratégové.
  A jinak Pozzovivo myslím v Dolomitech ještě všem ukáže, že Trentino nevyhrál náhodou, tady jim zase ujel o parník………….

 4. zdenda_hobík

  Také si myslím, že Pozzovivo je jedním z favoritů a překvapilo mě, že snaha na jeho dohnání byla tak vlažná, byť Roman říká, že jeli všichni naplno.
  Osobně mi překvapilo, že se Astana nepokusila dostat Tiralonga do růžového, protože Hesjedal byl velmi zralý.

 5. Tak teď by to chtělo nějaké sólíčko v etapě a nemělo by to chybu – k zatmní bramborové – gratulace.

 6. No já bych řekl, že Pozzovivo tím favoritem je. Na Trentinu udělal vesměs z těch samých lidí, co jedou tady, komparzisty.

 7. Gr.St.Bernard

  Jsem zvědav, kdy někomu rupnou nervy a předvede něco výjimečného. Zatím nechává Liquigas s Astanou odtavit ty, co jsou v momentální krizi nebo nejsou celkově ok. Což je určitě dobrá taktika, ale není to taková show. Čekal jsem aspoň nějaké překvapení od někoho z favoritů, např. jako když loni v Tropee to Contador napálil při kraťoučkém stoupání před cílem a získal pár vteřin a bonifikaci. Roman vypadá výborně, doufejme, že v sobotu při výjezdu pod Matterhorn se ukáže růžovém světle.

 8. Všichni měli až moc velký respekt z nejdelší etapy i z posledního stoupání, takže se hodně dlouho jel Freundschaft. Roman jede jen tolik, kolik je třeba. To je jediné správné a nakonec si ještě polepšil. Jeho kamarádi odvedli také více než maximum. Dobrý den v práci pro Astanu

 9. Romane výborně ! Teď přežít transfertýden s několika záludnými kopečky na konec a po RD hurá na to!
  at: koukal , jo mně taky stačí jedna vyhraná etapa, ta 20.
  Ne vážně důležítý budou dobrý nohy od RD do cíle , tak ať to vyjde {thumbup}

 10. Romane -dnes dobrá jízda –snad to dotáhneš min.na bednu .a kdybys náhodou vyhrál i etapu .to by bylo přímo boží {thumbup}

Leave a Reply