Home » Zprávy ze závodů » Ruka nebolí, časovku jsme zvládli
Foto proteam-astana.com

Ruka nebolí, časovku jsme zvládli

„V první řadě musím pochválit Garmin. V téhle disciplíně jsou jedni z nejlepších a potvrdili to,“ řekl Roman. „Ale i my můžeme být spokojeni, protože jsme předvedli dobrý výkon. Jeli jsme poměrně vyrovnaně, každý měl silnější i slabší chvilky. Bylo hodně znát, že jsme časovku párkrát trénovali. Musíme být spokojeni.“ Mrzelo ho, že v závěru týmu chyběl Zeits. „V jedné zatáčce ho odpojil Di Gregorio a už nás nedojel. V posledních pěti kilometrech byla jeho absence patrná, protože to bylo hodně proti větru a trochu nám tam došlo. Tam by nám pomohl, ale nedá se nic dělat,“ uvedl Roman. Zápěstí naražené ze sobotního pádu ho naštěstí nijak nelimitovalo. „Fyzioterapeut odvedl skvělou práci, odblokoval mi to. Ráno už jsem rukou mohl normálně hýbat. Na to, že jsme v sobotu lehli ve třech, jsme se dali dohromady.“ 2. etapa (časovka týmů v Les Essarts (23 km): 1. Garmin Cervélo 24:48, 2. BMC, 3. Sky oba +4, 4. Leopard Trek, 5. HTC-Highroad oba +5, 6. Radioshack +10, 7. Rabobank +12, 8. Saxo Bank-SunGard +28, 9. Astana +32, 10. Omega Pharma-Lotto +39.  Průběžně: 1. Thor Hushovd (Nor./Garmin Cervélo) 5:06:25, 2. David Millar (Brit./Garmin Cervélo) stejný čas, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +1, 4. Geraint Thomas (Brit./Sky), 5. Linus Gerdemann (Něm./Leopard-Trek), 6. F. Schleck (Luc./Leopard-Trek) všichni +4, … 92. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +2:21.

3 comments

  1. Když jsem dnes pročítala sportovní noviny a kromě Petřina triumfu ve Wimbledonu tam zbylo místečko i na Tour, tak mě překvapilo, že se o Romanovi píše jako o superdomestikovi a 9. místo v časovce je hodnoceno jako neúspěch, protože Astana chtěla skončit do 5. místa. Ale vždyť jsme teprve {music} na začátku, tak trocha trpělivosti by neuškodila.

  2. Romane,
    ten začátek se odvíjí třeba trochu jinak než jsi čekal, ale vzpomeň si na své krédo do TdF – když jsem přežil GIRO, už mě nic nepřekvapí.A tak to bude – takže jezdi hlavně vepředu a kdyz se naskytne možnost, tak boduj !!! Nejlepší varianta – jezdec z 90. místa není zajímavý, tak toho využij, třeba tě teď pustí dopředu! Zdraví moc Heli a držím palce!

  3. Zatím to nějak přežít,to hlavní teprve přijde

Leave a Reply