Home » Zprávy ze závodů » Spadlé závory jsem zažil poprvé

Spadlé závory jsem zažil poprvé

„Je fakt, že mně se to při závodě ještě nikdy nestalo, ale vím, že závory zastavily peloton třeba při Paříž-Roubaix. Nevím, čím to bylo dneska, možná měl ten vlak zpoždění nebo jsme tam byli rychleji, než se čekalo,“ bral Roman celou věc s nadhledem. „Tu krátkou pauzu jsme skoro všichni využili k tomu, že jsme si odskočili…“ Dvojici uprchlíků, která měla v té době 45 vteřin k dobru, rozhodčí správně tento náskok nechali i po projetí vlaku. Ale balík je stejně po chvíli pohltil. „Došlo na spurt, měli jsme tam devátého Vaitkuse. Posledních padesát kilometrů se jelo dost ostře a hlavně tam byla spousta nervozity a z ní pramenících pádů. Od nás se tam přimotal jen Grivko, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo,“ přiznal Roman. 2. etapa (199 km): 1. Henderson (N. Zél./Sky) 5:00:56, 2. Harley (Aus./HTC-Highroad), 3. Galimzjanov (Rus./Kaťuša), 4. Haussler (Aus./Cervélo), 5. P. Sagan (SR/Liquigas), … 29. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. De Gendt (Bel./Vacansoleil) 9:05:48, 2. Henderson +4, 3. Roy (Fr./FDJ) +7, 4. Harley, 5. Gallopin (Fr./Cofidis) oba +8, … 25. Roman Kreuziger +14.

9 comments

 1. Aha tak jsem zvedavej co budete rikat az se mu to treba nahodou nepovede a nezajede tam nic, hm asi taktika

 2. Je jich tam víc,co by měli být vidět-asi tak má jet.Taktiku určuje šéf týmu,ne?
  {rolleyes}

 3. heli: Tak myslím, že něco o Romanovi zaznělo během první etapy, jako nebylo toho moc, ale tak něco tam myslím říkal, tak proč to opakovat..

 4. Michale,
  já to myslela tak, že by se o něm zmínil, že je členem týmu, jaké má plány a cíle, dojmy z prologu a 1. etapy, prostě o tom co se mu podařilo sehnat… nejvíc času ale věnoval Tomáši Konečnému coby novému trenéru cyklistky Slámové jinak to dcery řezníka a dráhaře a pak jsme se dozvěděli, kde se narodil Ravel a že na jeho Bolero jezdili krasobruslaři Tourvilová – Dean na OH 1984 v Sarajevu…jen mi to přišlo ne k věci.

 5. to je jedno jestli jeho cas prijde nebo ne ale trochu videt by mohl bejt ne?

 6. Heli ale proc by měl o něm povídat když Roman v etapě nebyl vůbec vidět?

 7. Dnes jsem měla možnost se dívat na PP z etapy na české verzi Eurosportu, ale pan Bakalář ve svém komentáři Romana úplně zazdil, takže náhodný divák vůbec netušil, že za Astanu jede Roman….Třeba si také nevšiml. Ale je to divné. Ty závory byly úsměvné, ředitel závodu počkal 50 s , v nichž nechal odjet vedoucí dvojici a pak se pokračovalo.

 8. jo, vlaky mívají zpoždění … jinak dobrý že se zase nic neztratilo a bude se bojovat dál.

Leave a Reply