Home » Zprávy ze závodů » Těším se na Tirreno
roman 2016 new

Těším se na Tirreno

Zdravotní problémy, konkrétně střevní chřipka, zabránila Romanovi, aby v sobotu startoval na italské klasice Strade Bianche. Nyní už se cítí lépe a další závod pojede podle plánu. Od středy ho čeká Tirreno-Adriatico. Etapák, který jede popáté v řadě a dvakrát na něm skončil třetí (2012, 2014).

„Neúčast na Strade Bianche mě mrzí. Byla to otázka dvou dnů, které byly hodně nepříjemné. Střevní chřipka mě sebrala pořádně. Byl jsem zalezlý v posteli a nemohl jsem nic dělat,“ přiznal Roman.

„Ale věřím, že už jsem se z toho oklepal a v rámci možností jsem stihl i zregenerovat. Necítím se sice úplně v top formě, ale do startu Tirrena ještě zbývá pár dnů. Snad bude dobré počasí a zvládnu alespoň jeden trénink za motorkou,“ dodal.

Roman doufá, že výpadek kvůli zdravotním problémům jeho výkonnost na Tirrenu neovlivní. „První důležitou etapou je hned úvodní týmová časovka a pak až ta pátá, kdy je dojezd na kopec. Do té doby bude prostor, abych se rozjel a zase si zvykl na závod,“ řekl.

Měl by být lídrem sestavy Tinkoff, která bude v hromadných dojezdech hodně spoléhat i na Petera Sagana. „Tým se chce hodně koncentrovat kolem Petera a maximálně mu pomoci v etapách, kde má šanci bojovat o vítězství. Uvidíme, jak to půjde mně. Je to pro mě takový první test a doufám, že budu schopen jet na pořadí,“ podotkl ke svým ambicím.

Stejně jako na Paříž-Nice, který probíhá souběžně, bude i na Tirrenu špičková konkurence. „Jsou to dva velké závody a vždycky jsou tu dobří závodníci. Navíc teď z jara se chce ukázat každý, většina lidí je na tom dobře a není lehké tady uspět.“

4 comments

  1. Roman držím palce a dúfam, že po poslednej etape to bude {bomb}

  2. Romane, když budeš fit, tak to v neděli napal. Není na co čekat, tohle je Tvoje sezóna {devil}

Leave a Reply