Home » Zprávy ze závodů » Tirreno chci zajet co nejlíp, myslím na celkové pořadí
Foto proteam-astana.com

Tirreno chci zajet co nejlíp, myslím na celkové pořadí

Jak se cítíš před prvním etapovým závodem sezóny? Jel jsem dvě jednorázovky a na Strade Bianche už bylo vidět, že kondice je opravdu dobrá. Věřím, že vydržím bez problémů celých sedm dní, protože jsem trénoval opravdu hodně. Jsem optimista, i když jedu Tirreno poprvé a ty kopce v nejtěžších etapách do detailu neznám. S čím budeš spokojen? Chci se ukázat v co nejlepším světle a myslím na celkové pořadí než na nějaký dílčí úspěch v etapě. Ale nějaké konkrétní prognózy dělat nebudu. Uvidíme, jak se závod bude vyvíjet. Co říkáš na konkurenci, která se na startu sešla? Je to daleko líp obsazený závod než Paříž-Nice. Jsou tady loňský vítěz Evans, Nibali, Scarponi, Rodriguez, Peter Velits. Ti všichni určitě myslí na celkové vítězství. Ale my tady máme výborný tým a určitě můžeme něco dokázat. Jak vzhlížíš ke dvěma časovkám, které závod obsahuje? Ta první je poměrně jednoduchá, po rovině, chce to dojet společně a ztratit co nejmíň. Poslední časovka je dost krátká, ale bude záležet, kolik komu zůstane sil. Rozhodně z časovek nemám strach, v tréninku jsem se jim hodně věnoval a věřím, že budu zase o něco lepší než vloni.

2 comments

  1. Romane, připravený jste určitě dobře, takže teď Vám přeji i toho trochu štěstíčka, co je k závodů potřeba. A hlavně si to užíjte.

  2. …nemyslim si, ze Paris-Nice by byl nejak vyrazne hur obsazeny zavod – namatkou: Leipheimer, Valverde, Wiggins, Cunego, Menchov, A.+F.Schleckovi, Brajkovic… Spis je dulezitejsi otazka, v jake je kdo momentalni forme, a jakym stylem zavod pojme… Hodne zdaru!

Leave a Reply