Home » Zprávy ze závodů » Třetí místo? V první chvíli zklamání
Foto Saxo-Tinkoff/tdwsport.com

Třetí místo? V první chvíli zklamání

Jak hodnotíš třetí místo? V prvním okamžiku to bylo zklamání, když jsem stál na pódiu a dva závodníci byli lepší než já. Chtěl jsem vyhrát. Ale taky je třeba smeknout před klukama, kteří dnes byli lepší. Hlavně před Costou. Časovku jel výborně, vyhrál i královskou etapu. Mollema byl ve dvou horských etapách i dnes přede mnou. Takže byli o kousek lepší. Ale pro tebe jde o nejlepší letošní výsledek na etapovém závodě. To jo. Výkonnost je stabilnější než začátkem roku. Být třetí na Švýcarsku po dlouhé závodní pauze určitě není špatné. Můžeš prozradit taktiku, s jakou jsi šel do časovky? Ráno jsem si ji projel. Kopec znám už z roku 2008, tenkrát jsme ho jeli v dešti. Dnes to bylo zvláštní v tom, že jsme prvních 16 kilometrů jeli po rovině, pak jsme přeskočili na jiný kolo a čekalo nás dalších deset kilometrů do kopce s převýšením 900 metrů. Věděl jsem, že nesmím přepálit začátek, abych vydržel. Ze třetího na druhý kilometr do cíle bylo stoupání neustále 11 procent a bez síly by tam člověk vytuhnul. Říkal jsi, že Švýcarsko rozhodne o tvojí nominaci na Tour. Teď už by měla být stoprocentní, ne? Kromě Alberta je nás třináct v širší nominaci a teď z toho vyberou finální sestavu. Ale myslím si, že bych tam chybět neměl. Pojedeš víkendové mistrovství republiky na Slovensku?Uvidím, jak se budu cítit. Rozhodnutí udělám ve středu nebo ve čtvrtek po konzultaci s týmem. Zatím to nechávám otevřené.

15 comments

 1. Super výsledek časovku jsem sledoval jel jsi dobře gratuluju. {thumbup}

 2. Vynikasjící etapák a vynikající časovka na závěr. Dobře rozvržená. A 3.flek celkově? Nutno sportovně uznat, že ti dva si to o něco víc zasloužili. Celkopvé pořadí je naprosto spravedlivé . Těším se na Tour a držím palce!

 3. Díky za hezké zážitky u TV, umístění do 20 je hezké, ale na bedně je to nejlepší. Držím palce.

 4. Sportoveclive

  Skvělý výkon Romane {thumbup} ,TdSwiss s tebou jsem si opravdu užíval. Nejlepší byla ta uplakaná etapa tam jsi, všem předváděl kdo je tam pánem!!! Nakonec podiové umístění je výborné ,škoda těch 50m na druhé místo.Přeji velmi uspěšnou přípravu a výsledek na TdF budu se těšit a hodně držet palce!!! {thumbup} {beer}

 5. Na rozehřátí před Tour slušný výsledek {thumbup}

 6. čtyřkolečko

  Blahopřeju, Romane! Vzrušující závod, skvělá podívaná, váš výborný výkon. Na steephill je pěkná velká fotka z časovky s alpskými velikány v pozadí, je z ní vidět, jaký jste borec!

 7. Roman, parádní výkon, díky! Hodně štěstí do dalších závodů – hlavně Tour de France!

 8. JiriP: Taky s tou helmou to nezvladl. Mel si vzit casovkarskou a pri vymene kola prehodit na klasickou. Takhle na rovince zbytečně ztratil.

 9. Problém byl v tom, že jel Roman dnes bez rukavic. Vždycky rukavice Roman nosí, to je jak kdyby brankář v hokeji chytal bez masky.

 10. Díky, Romane, za bojovný výkon! Hezky jsi ke konci „vyplul“ nahoru. Costa a Mollema byli holt lepší, ale (nejen) TVG dostal výstrahu Dobrou regeneraci a správné vyladění formy na Tour přeji!

 11. Romane díky za další parádní představení

 12. zdenda_hobík_

  Už je to tak – zaváhání v královské etapě je 20 vteřin, časovka minuta. V ní je kamen úrazu.
  Jinak ale blahopřeji v výraznému úspěchu {rose}

 13. Jak jsem viděl, že na speciálu ztrácíš, tak jsem se bál o výsledek. Ale kopec už jsi šel pěkně. Ti dva byli v horách o kousek lepší a prokázali to i v časovce.

  Snad to doladíš a budeš v top formě na TDF.

  Já jsem spokojenej ! {thumbup}

 14. Velka gratulace! Na Costu by to stejne nebylo, druhe misto odvalo patecni stoupani.

 15. Proč zklamání. 6.6.2013 je napsáno „kde bych rád zajel co nejlepší výsledek“. Třetí místo je přece krásné, vždyť jsme s manželkou drželi všechny palce.
  Jarda

Leave a Reply