Home » Zprávy ze závodů » Třetí v etapě, celkově druhý. A po pádu!
Foto Saxo-Tinkoff Team

Třetí v etapě, celkově druhý. A po pádu!

„Jsem rád, že jsem si polepšil v celkové klasifikaci. Závod mám slušně rozjetý, ale zůstávám na zemi. Je před námi ještě dost etap,“ řekl Roman. Heroický výkon podal i přesto, že na 120. kilometr upadl. „Lehlo to přede mnou na mokru, byla tam hromada kol a šel jsem na zem taky. Nedalo se tomu zabránit. Narazil jsem si koleno, padl jsem na rameno a na hlavu. Mám oteklé oko, celou bradu červenou z toho nárazu, ale není to nic vážného. Byl jsem po etapě na vyšetření a nejdůležitější je, že jsem si nic neudělal s tím kolenem,“ prozradil Roman. Jinak byl opět spokojen s prací celého týmu. „Měli jsme zastoupení v úniku, všichni kluci jeli super. V závěrečném sjezdu jsem najel dopředu, abych se v dešti vyhnul riziku pádu. Chtěl jsem to kontrolovat, a když pak upadl Scarponi, udělala se tam díra. Dokázali jsme toho využít a něco jsme najeli. Gratuluji Saganovi. Klobouk dolů, že přejel tak těžký kopec s nejlepšími. Vítězství si zasloužil. Já na spurt s ním ani nepomyslel, mně šlo spíš o to získat nějaké vteřiny do celkového pořadí,“ přiznal Roman. „Novým lídrem je Frank, takže musí tahat BMC a my můžeme být relativně v klidu.“

17 comments

 1. @ Hun: A. Schleck byl na Giru „druhý“ v roce 2007, tenkrát ještě hoši dopovali běžně. „Vyhrál“ di Luca, to hovoří samo za sebe. Třetí skončil Eddy Mazzoleni, který vyfasoval v dubnu 2008 dvouletý trest za užívání nedovolených prostředků. Šestý skončil Riccardo Ricco, ten bez dopingu nedokázal nic. Andyho brácha Fränk Schleck na 99,99% dopoval a po zásluze je v trestu. Jestliže Andy na Tour jezdil v kopcích nastejno s Contadorem, který dopoval (autotransfuze), pak Andy musel dopovat taky. Doping se bohužel prokazuje velmi obtížně a stojí to mnoho peněz. Rozpočet Světové antidopingové agentury i Mezinárodní cyklistické federace je velmi omezený. Contador musel po své aféře s dopingem pravděpodobně přestat a jeho výsledky šly ihned dolů. Stáje musí mít výsledky a pokud s dopingem přijde byť i jen jediná stáj, ostatní se musí „přizpůsobit“. Tragikomické je, že sportovními řediteli některých týmů jsou bývalí cyklisté, kteří masivně dopovali (Bjärne Riis je klasický příklad, před pár lety se klidně přiznal, že vyhrál TdF díky EPO!). Myslet si, že doping z cyklistiky zmizel, je velmi naivní. Momentálně se nevěří ani týmu SKY.

 2. …tož včera moc pěkně! Byla radost se dívat!

 3. Ano, tak má vypadat totální cyklistika. Když to nejde rozervat do kopce, možná to půjde z kopce. Super, na hranici rizika, úžasná bojovnost , perfektní načasování, jednoznačný tahoun skupiny. Skvělý zážitek.

 4. Romane velka gratulace k velkemu vykonu!!! Jestli nekdy napsat prispevek na tvoje stranky, tak prave ted. Byl to zazitek, jako kdybys to vyhral. Jak jsem psal vcera do diskuze, ve vykonech od olympiady je videt velky pokrok. Drive plna pusa reci, pak sis „vystoupil“ a skutek utek. Letos jsou vyjadreni mnohem skromnejsi, ale vykony mnohem bojovnejsi.

  @Doga: Andy nesedel kvuli te zlomene panvi pul roku na kole. On nema problem se vratit na jeho puvodni uroven, on ma problem vubec jezdit na urovni nejlepsich 20-30 jezdcu v peletonu v jakemkoliv zavode, ve kterem doposud jel. TdF bude jedna velka ostuda, mel by letos jezdit jen tydenni etapaky.

 5. Doga: Á, zas nějaký chytrák vytahuje doping a mluví o tom s takovou jistotou, jako by u toho byl. Andy skončil ve 21 letech druhý na Giru, nevím, proč by jeho výsledky na Tour měly být nevěrohodné.

 6. Andy Schleck dojel ve 3.etapě na 104.místě se ztrátou 17:08 min. na Sagana. Celkově je Andy na 78.místě, +21:14min. V těžkém kopci před cílem odpadl Andy jako jeden z prvních. Zajímavé. Pokud se Andymu bude na Tour dařit, je jeho systém přípravy skutečně „geniální“. Letos neměl Andy jediný výsledek, který by stál za řeč. Jeho druhá místo na Tour de France jsou pro mě naprosto nevěrohodná. A jsem přesvědčen, že nejen pro mě.

 7. Gratuluji, dneska super závod. I když počasí nic moc,zvládl si to parádně…

 8. Díky za super zážitek, Romane! Tým šlape a lídr mu to vrací {thumbup}

 9. čtyřkolečko

  Tohle byla Romanova etapa, děkujeme! Když odstoupil ze špice van Garderen, který na Švýcarsku vrací Frankovi to, co ten pro něj dělal na Kalifornii, a do čela šel Roman, potvrdila se stará známá pravda, že jakmile za to vezme Kreuziger, začne se odpadávat…
  Jen tak dál a hlavně už žádný pád a zdraví ať vydrží!

 10. Romane…PARÁDA!!! Všichni ti věříme na vítězství – a držíme palce!

 11. Super závodění. Škoda, že počasí stojí pořád za starou belu.

 12. Romane skvělej výkon, Roman jakýho chceme vidět na TdF . Užasná reprezentace! Děkuji a blahopřeji!

 13. Blahopřeji!
  Včera i dnes bylo vidět srdce válečníka! Heroický výkon!

 14. tohle bylo vážně moc hezké a dost riskantní (konkrétně Scarponi si to myslí určitě)….všimnul jsem si, že Romana ocenili i spolujezdci z úniku – Sagan a Frank

 15. zdenda_hobík_

  za dnešní výkon je možná jen pochvala {rose}

Leave a Reply