Home » Zprávy ze závodů » V závěru jsem nebyl schopen zrychlit
Foto Saxo-Tinkoff Team

V závěru jsem nebyl schopen zrychlit

„V posledním sjezdu jsem nebyl úplně vpředu a Karsten Kroon s Nickim Sörensenem se mě snažili dotáhnout na lepší pozice. Bylo to dost nebezpečné a nechtěl jsem jít úplně na hranici rizika. Dopředu jsem se pak dostal, ale stálo to dost sil. Když pak ve stoupání na Mur de Huy ti nejlepší akcelerovali, už jsem nebyl schopen ještě vystupňovat tempo,“ řekl Roman. „celkově jsme to zvládli slušně. Věděli jsme, že nemáme nikoho rychlého. Chtěli jsme ten závěr zkusit, ale soupeři prostě byli lepší. Lidi na bedně mě vůbec nepřekvapili, Moreno je na tyhle krátké a prudké kopce specialistou. Ráno jsem říkal, že Kolumbijci mohou klidně obsadit celé stupně vítězů a moc daleko od pravdy jsem nebyl,“ přiznal. Roman věří, že v neděli bude mít jeho tým na klasice Lutych-Bastogne-Lutych daleko větší šance. „Bude to úplně jiný závod a jsem přesvědčen, že nám to půjde líp. Tým je neskutečně silný a přál bych si, abychom to prodali,“ dodal.

23 comments

 1. Pojede na Tour pomáhat Albertovi. Jeho pozici bych viděl, jako v Liqigasu-pojede jako spolukapitá, takže taky na pořadí. Na podzim si myslí, že bude cílit na MS a Lombardii.

 2. Mně by zajímalo které pojede Roman grand tour.
  Na giro bych nedoporučoval

 3. Mně by zajímalo které pojede Roman grand tour.
  Na giro bych nedoporučoval

 4. čtyřkolečko

  Probíral jsem se teď prognóznami na Lutych – kromě obligátních favoritů se hodně věří D. Martinovi a Mollemovi, na toho druhého bych si taky vsadil. Kupodivu je málo zmiňován Froome a o Romanovi se mluví jen sporadicky. Doufám, že jim to „vysvětli“ svým výkonem. Na bednu si tipnu Nibaliho (kdysi z Trentina přijel vyhrát Vinokurov, Roman v 2011 vyhrál posl. etapu na Trentinu a na Lutychu byl slavně čtvrtý…), Romana a Mollemu. Taky Moser a Kwiatkowski by mohli zajet dobře
  Hodně štěstí, mladý borče!

 5. hele a proč mu to neřekneš osobně, možná o tom neví, že dělá chybu, ty když se v práci cítíš nedoceněnej, tak máš přece právo odejít jinam, nebo ne? Roman se rozhodl pro Saxo s tím, že je tam 1-kou Contík a on muže jet jiné závody jako lídr, vždyť i on byl ke konci lídr v Liqui a potom v Astaně a tudíž ostatní jezdili na něj, co je na tom tak nepochopitelného? tak to prostě je a ty s tím bohužel pro tebe nic nenaděláš

 6. Hlavně pro tomasona.Asi jsem použil příliš silný výraz-za to se omlouvám.Nechci z webu našeho nejlepšího jezdce dělat diskuzní forum.Ale tomasone jsi zaměstnanec?A můžeš vše na co máš využít ve svůj prospěch a neposlouchat „vedení“?Roman je super jezdec pro klasiky-cyklistika v etapáčích je vzhledem k týmovým zájmům stále více podřízena t.zv.taktice a strategii.Je mi líto dobrého závodníka,který pro žold dře na špici(pro vybraného leadra)aby pak vyčerpán dojel na chvostu bez povšimnutí!To již není sport.Tady jde jen o prachy!!!

Leave a Reply