Home » Zprávy ze závodů » Ve sjezdech jsem zbytečně neriskoval

Ve sjezdech jsem zbytečně neriskoval

„Byla to dost nervózní a těžká etapa. Nastoupali jsme přes 2000 metrů, z toho většinu po štěrkových cestách. Jeli jsme širší gumy pětadvacítky a měli jsme tam převody pomalu jak na horské kolo,“ přiznal Roman. „Vím, že tam někdo dával jednu nohu na zem, ale já si věřil a jsem pořád zacvaknutej. Taky mi to párkrát podjelo, ale pokaždé jsem jel hodně vpředu, abych nemusel tolik riskovat při ztrátě pozic. Na to, co se v pondělí stalo Weylandtovi, jsem opravdu nemyslel. Snažil jsem se koncentrovat, abych neudělal nějakou chybu,“ popsal Roman. Byl rád, že měl skvělou oporu v týmu. „Když zůstala vpředu ta skupina, byli jsme tam ve čtyřech. To bylo dobré zjištění. Sice tam trošku chyběl Tiralongo, ale on se vloni na Giru pomlátil a nechtěl riskovat, že by se mu něco podobného stalo znovu hned na začátku závodu. Byla to taková dobrá zkouška. Jsem rád, že jsem tam zůstal s nejlepšími, ale nic to neřešilo. První rozdíly se asi udělají v pátek na Montevergine a pak v neděli na Etnu.“ 5. etapa (Piombino-Orvieto, 191 km): 1. Peter Weening (Niz./Rabobank) 4:54:49, 2. Fabio Duarte (Kol./Geox), 3. Rodolfo Serpa Perez (Kol./Androni), 4. Christophe Le Mevel (Fr.(Garmin), 5. Oscar Gatto (It./Farnese), 6. Vincenzo Nibali (It./Liquigas), 7. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank), 8. Michele Scarponi (Šp./Kaťuša), 10. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni +8. Průběžně: 1. Weening 14:59:33, 2. Pinotti (It.), 3. Sivcov (Běl.- oba HTC) oba +2,  4. Le Mevel +5, 5. Lastras (Šp.) +22, 6. Nibali +24, 18. Roman Kreuziger +52.

8 comments

 1. Romane BRAVO!!! 3. místo to je nádhera. A k tomu tak elegantně jsi dospurtoval do cíle, je vidět, že máš na to!!! Těch 44 sekund nic neznamená . Je to super a i nadále držím pěsti. Heli {thumbup}

 2. Dnes to bude v horách obzvlášť napínavé s tím stoupáním na Montevergine a už se možná leccos ukáže. V neděli pokračování na Etnu, která je teď aktivní a chrlí popílek a pak ta obávaná etapa 14. se strašným sjezdem z Monte Crostis se sklonem prašné cesty na špatnou stranu do strží. Už teď jezdci nadávají, že nejsou bikeři ani cyklokrosaři. Prý mají od ředitele závodu líbené sítě, ale ty budou asi na nic…..Tak se ROMANE drž a opatruj se, protože jak říká kolega Pantani jinak je to o hubu.

 3. jen to tam Romane hlídej tu špic, hezky se na to kouká, držím palce. Bude to ještě dlouhá dřina

 4. Ahoj Romane,
  škoda, že jsem včera přenos na Eurosportu neviděla, ale výsledek je opravdu nadějný a je to skok dopředu v celkovém pořadí. I nadále neriskuj, jezdi s rozvahou a bezpečně…. však to víš nejlíp.
  Komentáře v dnešním tisku velmi příznivé! {thumbup}

 5. Konečně jsi byl Romane v té TV vidět

 6. Výborně zvládnutá, velmi těžká etapa. Gratuluji k ofenzivnímu pojetí, ať se Ti Romane takto daří i nadále! http://romankreuziger.com/design/smajlici/sada1/twinkle.png Místy docela nebezpečný cyklokros. http://romankreuziger.com/design/smajlici/sada1/wacko.png Carlos Sastre a Emanuele Sella dnes nabrali 20s ztrátu, Di Luca přes 6 minut, Richie Porte skoro 19min!

 7. Mě se to moc líbilo,ale bylo to fakt asi o hubu jak se říká.Dobrý výkon!!

Leave a Reply