Home » Zprávy ze závodů » Ve Švýcarsku se chci pokusit o dobrý výsledek
roman 4

Ve Švýcarsku se chci pokusit o dobrý výsledek

Sobotním prologem na 9,4 kilometru odstartuje 78. ročník závodu Kolem Švýcarska. Pro Romana půjde o první start od Lutychu na konci dubna. Má za sebou volno po první části sezóny i dlouhý tréninkový blok a na oblíbeném etapáku by se rád pokusil o co nejlepší výsledek jako lídr a kapitán stáje Tinkoff-Saxo.

„Trénoval jsem poctivě a sám jsem zvědav, jak dopadne konfrontace s nejlepšími po šesti týdnech bez závodů. Rád bych zajel co nejlíp, je to můj oblíbený závod, ale pořádně netuším, jak na tom budu. V tomhle období na tom většinou bývám dobře, ale nikdy jsem před Švýcarskem neměl tak dlouhou pauzu,“ řekl Roman.

Kolem Švýcarska vyhrál v roce 2008, dvakrát tam byl třetí (2009, 2013). „I díky výsledkům, kterých jsem tam dosáhl, je to můj oblíbený závod a vždycky se na něj rád vracím. Mám rád ty švýcarské silnice, přírodu, tu zemi jako takovou. Díky tomu, že jsem ve Švýcarsku v juniorech působil a hodně těch silnic jsem projel při různých závodech, tak skoro všechny znám,“ přiznal Roman.

Závod startuje v sobotu prologem. „S tou délkou je to spíš časovka než prolog. Je dost technický. Určitě si ho půjdu projet před startem, navíc kousek od toho místa bydlí náš sportovní ředitel Guidi, takže informací budeme mít dost. Ještě s týmem musíme vyřešit, kdy budu startovat, protože se v průběhu odpoledne má zhoršit počasí a mohlo by i pršet,“ prozradil Roman.

Spolu s ním startují ve Švýcarsku v dresu Tinkoff-Saxo ještě Daniele Bennati, Matti Breschel, Chris Anker Sörensen, Manuele Boaro, Matteo Tosatto, Michael Mörköv a Oliver Zaugg. „Tým máme silný, jsou tam lidi do hor, na roviny i úniky. V kopcích by mi měli být k ruce hlavně Oliver a Chris Anker,“ dodal český lídr týmu.

2 comments

  1. zdenda_hobík_

    Roman těžko může mít jiný cíl než vítězství {rose}

  2. Hodně štěstí, Romane! Užij si svůj závod a ukaž, co v Tobě je. Letos na Selva Rotonda jsi to už naznačil {devil}

Leave a Reply