Home » Zprávy ze závodů » Výborný prolog a myšlenky na olympiádu
Foto Astana cycling team

Výborný prolog a myšlenky na olympiádu

„Trasu jsem dobře znal, navíc jsem si ji při rozjíždění hned třikrát projel, abych si ji zapamatoval. A musím přiznat, že jsem s výsledkem spokojen. Stejně jako se všemi prology, které jsem v poslední době jel. Dal jsem do toho maximum a na to, že jsem dva týdny nezávodil, výsledek určitě nebylo špatný,“ řekl Roman, který na vítězného Sagana ztratil 19 vteřin. „Jeho vítězství překvapivé není, byl to prolog přesně na něj, mohl tam uplatnit svou výbušnost,“ dodal. Do závodu si nedává žádné konkrétní plány. „Máme tu skvělý tým. Kessiakoff byl dnes pátý, Kiserlovski by měl jet na Tour a není to tak, že by se jelo vyloženě na mě. Vedení týmu to zatím nechává otevřené. Ale samozřejmě chceme minimálně vyhrát etapu a někdo by měl zůstat v pořadí,“ prozradil Roman. „Já se nechci nijak stresovat. Cítím se dobře a uvidíme, jak to půjde den ode dne. Čeká nás hodně náročný závod, ale já se na něj těším.“ Roman jede Švýcarsko i kvůli tomu, aby se dobře rozjel na mistrovství republiky, které letos uspořádá slovenský Púchov. „Mistrák je podmínkou startu na olympiádě a ta mě hrozně láká. Olympiáda je jednou za čtyři roky a já ji už na začátku roku považoval spolu s Girem za vrchol sezóny. Věřím, že budu nominován a porvu se tam o co nejlepší výsledek. Rozhodně tam nechci jet na výlet,“ přiznal Roman. Prolog na 7,3 km: 1. P. Sagan (SR/Liquigas) 9:43, 2. Cancellara (Švýc./Radio Shack-Nissan) +4, 3. Moser /It./Liquigas) +7, 4. Elmiger (Švýc./AG2R) +11, 5. Kessiakoff (%Svéd./Astana) +15, 6. Albasini (Švýc./GreenEdge) +17, 7. Cataldo (It./Omega Pharma-Quick Step) +18, 8. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +19.

15 comments

 1. Odpadavali postupne jako mouchy {thumbup}
  To byl brutalni utek nahoru….Sagan odpadl hned na zacatku, pak prekvapive Gesink, Cunego…..az na toho Franka (Schlecka)….toho mohlo celo chytit. Ale 22 vterin a treti misto celove pro Romana

 2. Tak dneska dobry vykon, 3ti v poradi Gratulace!!

 3. Dotaz na pekos,(nebo kdo to ví) prosím kde mohu sledovat tento závod?děkuji za informaci

 4. Každopádně by mě udělalo radost, kdyby na Verbieru dneska tvrdě zaútočil. I kdyby to nakonec nedopadlo. {thumbup}

 5. Sice se řada připravuje na Tour, ale taky tam jsou někteří, co jeli Giro. No a ti maj ofc v nohách Giro, od kterého uplynula už dost dlouhá doba.

  Nicméně věřím, že Roman půde dnes do žlutého a na Verbieru vyhraje. Budu držet palce.

 6. čtyřkolečko

  Blahopřeju, výkon v prologu vskutku výborný; tu druhou, hodně technickou půlku trasy jste musel zajet skvěle.
  Podíváme-li se na žebříček na Cycling Quotient, zjistíme, že již nyní má Roman více bodů, než jich měl za celou loňskou sezónu. Má již dvacet bodovaných umístění, z toho lze tedy vidět, jak aktivně a s jakou závodnickou chutí jezdí.
  Jen tak dál, Romane, a ať se vám dnes na Verbieru zadaří! Ale nejvíc se těším na Púchov.

 7. Tady je vidět, že se nelze zavděčit každému. Vyčítáte mu sebevědomá prohlášení i opatrná Podle mne velký závodník musí mít velké cíle a Roman k favoritům Gira patřil, takže jeho prohlášení nebyla nepřiměřená. Teď naopak neví, co s ním Giro udělalo, tak nemá jasný cíl… Víc bych se v tom nepitval, hlavně, ať mu to jede. Fanděme, i když se zrovna nedaří. A kritizujme věcně a slušně. Je skvělé mít na takovém závodě 2 borce a ještě 2 Slováky. Nominaci na olympiádu bych rozhodovat nechtěl. Všichni 4 kandidáti by si ji asi zasloužili, ale mohou jet jen 2.

 8. Pesek12: nedávno skončilo Giro a od té doby Roman převážně „odpočíval“. Takže je celkem jasné, že netuší jakou má vlastě formu. Ale taky doufám, že Roman nebude takováhle opatrná prohlášení používat moc často
  Ale co je důležitější – dneska Roman zajel výborně

 9. Ostatni se pripravuji na Tour tak to je zavod pro Romana na classification na OH se tady urcite nepripravi.

 10. RK si nedává do závodu žádné konkrétní plány, vedení týmu to zatím nechává otevřené. Ale samozřejmě chceme minimálně vyhrát etapu a někdo by měl zůstat v pořadí. Co to je za alibismus?

 11. Výborně Romane odhoď stres a ukaž všem že ten výbuch v 1etapě na giru byla jen nešťastná náhoda a patříš mezi jezdce s kterým se musí vždy počítat

 12. Romane, dnes velmi dobré, sledoval jsem LIVE. Zítra čeká Verbier, nahoře moc pěkný lyžování, ale o tom to nebude. Určitě se poskládá základní sestava pro GC. Bylo by fajn udržet místo v desítce, resp. posunout se o pár míst nahoru. Jsem zvědav, jestli to zítra Sagan udrží, ten finální kopec není nic jednoduchého. Tak do toho !!!

Leave a Reply