Home » Zprávy ze závodů » Z pádu mám jen naražené zápěstí
romca-astana.jpg

Z pádu mám jen naražené zápěstí

„Je to k vzteku, když se to stane hned na začátku. Je to zbytečná ztráta. Řada z favoritů přijela vpředu a určitě není příjemné, když na ně ztrácím skoro dvě minuty hned po první etapě. Ale nedá se nic dělat, je to sport. Po tom pádu už prostě nešlo dojet zpátky dopředu,“ řekl Roman. K pádu došlo na pravé straně silnice po kolizi s jedním z neukázněných diváků. „Jak jsme kolem něj projížděli, otočil se a Iglinskij o něj zavadil. Já šel přes něj, za mnou lehnu Vaitkus. Ale naštěstí jsem padl do měkkého, byla tam tráva. Jen jsem si narazil zápěstí na levé ruce, jak jsem se vší silou zapřel. Leduju to, mám to jen naražené, naštěstí ne naštípnuté,“ prozradil. „I další kluci jsou trochu potlučení: Iglinski, Grivko, ale není to nic vážného. Na časovku týmů to žádný vliv mít nebude, protože dneska popadali skoro všichni. Bylo to strašně nervózní. Nebyl prolog, nebyly rozdělené dresy, každý měl motivaci. Stres byl obrovskej,“ přiznal Roman po etapě, v níž z favoritů ztratil i Contador, který měl manko 1:20. Vítězství vybojoval Gilbert, jehož Roman na tuto etapu favorizoval už včera. „Zasloužil si to, jeho tým tahal celý den.“   1. etapa (Passage du Gois–Mont des Alouettes, 191,5 km): 1. Philippe Gilbert (Belg./Lotto) 4:41:31, 2. Cadel Evans (Austr./BMC) +3, 3. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo), 4. José Joaquín Rojas (Šp./Movistar), 5. Jurgen Van den Broeck (Bel./Lotto), 6. Geraint Thomas (Brit./Sky) všichni +6, … 74. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:55.

17 comments

 1. Ještě k tomu pádu, já si vůbec netroufám být přísná, ale Roman to bral jako samozřejmost proti tomu, právě čelit nebezpečí pádu na posledních km. Dnešní časovku hodnotím jako maximum týmu, čeho bylo dosáhnout a škoda . že se to nepovedlo úplně všem, mohli být o 2 – 3 místa výše.

 2. ad heli

  Vy jste tedy hodně přísná! Což jste si nevšimla, že Romanovi se ta nehoda přihodila právě ve chvíli, kdy ho jeho spolujezdci jako svého lídra takříkajíc prováželi peletonem kamsi na čelo? Je to prostě smůla : co dělat proti takovým dámám s mobilem či kamerkou?
  Jinak na Eurosportu se praktik Richard Faltus vyjádřil, že šlo o chybu jezdce, tedy Inglinského. Těžko říci. Ale rozhodně coby Malý Alsaský Balon nesouhlasím s Velkým svatým Bernardem, že Inglinskij je boratský nýmand. Neznám mnoho cyklistů, kteří by vyhráli Montepaschi Eroica Strade bianche…

 3. Škoda, že ve chvíli pádu se nedržel rady, kterou den před tím sám prezentoval – být v posledních 10 km hodně vpředu a také s Gilbertem a ideální etapou pro něj se přesně trefil…Tak teď hlavně štěstíčko, když už tak na pohled děsivý pád přežil jen s naraženou rukou….. {rolleyes}

 4. Škoda, že ve chvíli pádu se nedržel rady, kterou den před tím sám prezentoval – být v posledních 10 km hodně vpředu a také s Gilbertem a ideální etapou pro něj se přesně trefil…Tak teď hlavně štěstíčko, když už tak na pohled děsivý pád přežil jen s naraženou rukou….. {rolleyes}

 5. Gr.St.Bernard

  Velká smůla a škoda. Tak už to chodí, když v pelotonu jsou jezdci, co tam nemají, co dělat, protože jsou tam jen z titulu toho, že se narodili v Boratově zemi. Šéfové Astany to asi nemají moc promyšlené, když chtějí ject na jezdce, který nemá na Top 10 ani náhodou i když si sám asi myslí, že je furt tím nadopovaným mladým borcem z Telecomu. Je mi líto, že Roman není pro Astanu prioritou.

 6. Romane, jsi báječnej, ale nebuď hezounek, mám na Tebe vsazeno (nikoli peníze), šlapej a nepózuj, nabízím sponzoring, a držím všechny palce, do osmi let určitě vyhraješ Tour, give it time, nakonec šlapeme všichni, akorát ty rychlejc, hihihihihihi, go get them!!!! I am Pelda Group

 7. Je až s podivem,že to nikdo neodnesl nějakou zlomeninou. Docela brutální hromadný pád. Jako když ten balík někdo rozřízl. No , asi nejvíc bude potlučená ta divačka. Romane, hodně zdraví,štěstí a formu!!

 8. Na steephill tv si můžete tu srážku prohlédnout několikrát. Uvidíte, že Roman zas tak daleko v poli nebyl. Špici jel tehdy ještě Europcar a ostatní se teprve „šikovali“.

 9. nevadí, to se prostě stává. Stále lepší spadnout v první etapě, než ve dvacáté a jet ve žlutém. Přeji do dalších etap hodně úspěchů.

 10. No je fakt, že Roman měl bejt víc vepředu, tohle si dokázal vždycky ohlídat, ale na druhou stranu takovej Contador byl ještě dál.

 11. Vpředu vpavo na špici byli při pádu dva jezdci Astany, zřejmě tedy i Vino, další byl kousek před Inglinským a vyváznul. Ta neblahá paní zírala doprava za jezdci, a když se chtěla otočit k těm, co projížděli kolem ní, vkročila do silnice. Blbá srážka. Při zpomalených záběrech bylo vidět, že Roman padal šikovně, tak aby se co nejméně zranil.
  V cílovém stoupáníčku jsem čekal Vina výše. Skvělý byl Evans, Horner, van den Broeck.
  Roman si jistě brzy ten smolný dnešek vynahradí.

 12. Vinokurov byl vepředu, stalo se to až za ním. Myslím ale, že 8,5 km před cílem už měl být Roman někde jinde než kolem stého místa v peletonu. Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat.

 13. No hlavně,že se nic nezlomilo.Závod pokračuje a snad to už nebude takové divoké. {thumbup}

 14. Nezaregistroval jste někdo kde byl Vino v momentě pádu.

 15. Neboj,bude líp,jinak přeji hodně štěstí a zdrvíčka!!! {thumbup}

 16. FandaRK_Petr

  Romane rozhoduje se az v horach a ty to vis {happy} .Jinak alespon ze jste Vina dotlacili dopredu a dojel bez padu {thumbup} .

  Hodne stesti v zitrejsi casovce {thumbup}

Leave a Reply