Home » Zprávy ze závodů » Ztratil jsem hodně, ale snad bude líp
roman-casovka-crop-1.jpg

Ztratil jsem hodně, ale snad bude líp

„Je to velká ztráta. Ale beru to tak, že je to trochu daň za ty ardenské klasiky. Kluci, kteří jeli stejně jako já všechny tři, na tom byli v prologu většinou plus minus jako já. Ještě pořád se dostávám z Lutychu. Prolog byl hodně těžký a vůbec to z mojí strany nebylo ono. Ale důležitý je, že slušně zajeli kluci od nás z týmu, kteří byli na soustředění a chystají se na Giro,“ přiznal Roman. Věří, že bude líp. „Teď jsou dvě relativně lehčí etapy, během kterých bych se snad měl dostat do normálu. A v sobotu je královská etapa s celkovým převýšením 4000 metrů. Byl bych rád, abych tam byl schopen jet vpředu. Pořád platí, že chci jet na pořadí, ale uvidíme, jak se z toho dostanu,“ řekl Roman. Očekává, že otěže závodu teď vezme do rukou tým Sky, aby držel trikot lídra Froomeho. „Budou to kontrolovat, my můžeme jet schovaní. Sky tady má silný tým a všem bude vyhovovat, že budou muset jet. Každý bude doufat, že se unaví a udělají nějakou chybu, která by se dala využít.“

10 comments

 1. Druhá etapa se jela přesně tak,jak předvpověděl Roman. Je s podivem,že ten poslední kopec II.kategorie balík ani trochu nepotrhal.

 2. Nevím jestli je to jen můj dojem, ale Romanova vyjádření jsou tuto sezónu vážně dobrá.

  Pořád je to jen začátek, tak budu též fandit jako ostatní a přát jen a jen zlepšení. {thumbup}

 3. Díky za zprávy, Romane {thumbup} Držím palce, ať se tělo srovná a vyjde to dobře na Col de la Croix {devil}

 4. Milý pordo,ty jsi buď malý zamindrákovaný čecháček,nebo máš nějaký jiný problém.

 5. ….ale já vím komu dojde – RK, už si vystoupil aji v prologu {devil}

 6. čtyřkolečko

  Dá se to čekat, však borci Sky ani na due mare všechno neuhlídali a šance zaručeně přijde. Sestřih na Čt4 byl pěkný, takže i z následujících etap jistě o nic nepřijdeme. Ta ztráta zas tak hrozná není, s vámi rovnocenně jel letos výtečný Špilak a Hesjedal, a kdoví, komu dojde. Není letos žádný dojezd do kopce, ale pokud si dobře pamatuju, Romandii jste svého času vyhrál po ataku ve stoupání (tehdá vám nestačil Valverde…) a výborném sjezdu.
  Hodně štěstí!

 7. Je to tvrdá řehole a všichni kluci se rvou o úspěch. Těšíme se na další etapy. Věřím že Roman zabojuje. Sezona se rozjela, ale ještě je dost před náma. {thumbup}

 8. Dnes na Frooma ztratili skoro všichni docela dost, takže bych to moc neřešil. Tour je daleko. Snad Saxo brzo oznámí koho pošle na Giro. Asi nejspíš Majku?

Leave a Reply