Home » Zprávy ze závodů » Ztratil jsem kvůli svalovým problémům
romča podpis

Ztratil jsem kvůli svalovým problémům

Po víkendových bojích na Giru vypadl Roman z top 10. Před zítřejším startem třetího týdne figuruje na 12. místě. Propad v pořadí byl způsoben problémy s hýžďovými svaly, které se začaly objevovat při dlouhé časovce. „Ale doufám, že už to bude lepší a budu schopen Albertovi co nejvíc pomoci,“ řekl Roman.

„Zatím můžu být celkem spokojený až na ty dva poslední dny. Bohužel jsem si při časovce nějak natáhl hýžďové svaly a nemohl jsem je používat tak, jak bylo třeba. Neděle byla důsledkem těch problémů,“ popsal Roman.

„Dnes od rána jsme na tom pracovali s fyzioterapeutem ještě před společnou vyjížďkou a večer jdu do péče maséra. Doufám, že mi volno přijde vhod a od zítřka budu schopen zase Albertovi stoprocentně pomáhat,“ přiznal Roman.

V nedělní etapě do Madonny měl problémy ve sjezdu z druhého kopce. Kontakt s nejlepšími ztratil už ve stoupání. „Odpadli jsme čtyři kilometry pod vrcholem a věřil jsem, že to na konci toho sjezdu dojedeme. Jenže přede mnou spadl Anton, navíc tam zůstala stát televizní motorka a já se do té zatáčky nevešel. Nelehl jsem, ale než jsem se dostal zpátky na silnici, ztratil jsem kontakt a už to nešlo dojet. Naštěstí to Alberto sám zvládl i proti přesile dobře,“ měl radost Roman z úspěchu kolegy v růžovém dresu.

Věří, že závodníci týmu Tinkoff-Saxo budou ve zbývajících těžkých dnech svému lídrovi co největší oporou. „Musíme zmobilizovat síly a být Albertovi co nejvíc k ruce. Rád bych tam s ním vydržel co nejdéle, a když bych skočil zpátky do desítky, bylo by to skvělé. Ale nejdůležitější ze všeho je, aby Alberto měl v cíli v Miláně růžový dres,“ dodal Roman.

3 comments

  1. skoda zraneni ve spatne chvili. na druhou stranu je pekne videt, kdyz jsi odpadnul z bakiku jako Basso a ostatni se snazili ti pomoct. Na desitku urcite mas.

  2. Nevadí, Romane. Dotáhněte to s růžovým Albertem až do Milána a zkus třeba někde v kopcích odjet, třeba Tě nechají :-) Buď si zopakuješ Pampeago, nebo pomůžeš Albertovi jako loni na Selvarotonda při Tirrenu {devil}

    Forza, Roman {devil}

Leave a Reply