Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

2 923 comments

 1. Chcete vědět jak vznikal výtečný {good} komentátorský výkon Petra Vakoče při Ronde ?

  Takhle! https://twitter.com/PetrVakoc/status/980746239720546305

  {heart}

 2. Troufám si říct, že to Leovi na Vueltě 2016 na bednu před Chavese vyjít mohlo. Chaves ho v horských etapách zrovna nedrtil, někde byl Leo nahoře i dřív. Měl ztrátu 37 sekund, v časovce by na 99% procent najel víc, zato Chaves měl do konce jednu (dvě) horské etapy, kde by na Lea mohl najíždět. A nikde není psáno, že by Chaves v těch etapách na Lea najel – na druhou stranu je ale prakticky jistota, že by Leo najel na Chavese v té časovce.

  Vůbec bych se nedivil, kdyby Leova nekomunikace byla výsledkem dost mizerné nálady, což by pro mě vzhledem k jeho situaci bylo naprosto pochopitelné a vůbec bych mu to nevyčítal. Jak by se ten kluk asi mohl cítit? Měl blízko k velkým výsledkům, dával tomu všechno a pak všechno v kopru. Někdy člověk nemá chuť mluvit. Všichni (skoro) obdivují některé cyklisty za to, že říkají, nebo dělají to, co cítí a ne nějaké píár – no tak to berte tak, že Leo dělá taky to, co cítí. Možná doufá ve změnu, maká a raději o tom nemluví, aby to nezakřikl – kdo z vás to nezná?

 3. Myslím, že v neděli QS určitě pojede na Gilberta. I když to vypadá jako podivné rozhodnutí, protože předchozích 10 ročníků na startu této klasiky nebyl, a předtím jen jednou skončil 52. Celá ta letošní sezóna k tomu směřuje. Terpstra už si vítězství vybral, Gilbert mu vždy hodně pomohl. Skoro bych si to i přál aby vyhrál, Terpstra pravděpodobně po sezóně z QS odejde a Zdeněk by tak měl ve zřejmě posledním roce v QS lepší pozici, i když Lampaert se letos hodně zlepšil a Lefevre má určitě zálusk na Van Aerta či MVDP. Na druhou stranu je Gilbert velký režisér a pokud bude vidět, že je na tom Zdeněk lépe než on tak mu pomůže, což se o Terpstrovi asi říct nedá.

 4. Hirt nyní trénuje na Tenerife, Křižák vedle na Gran Canaria, za 11 dnů na Tour of Alps a pak hura na Giro.
  https://sport.idnes.cz/jan-hirt-rozhovor-0mv-/cyklistika.aspx?c=A180404_170345_cyklistika_ald

 5. Teda QS letos vyjde snad všechno. Myslel jsem,že po píchnutí Hodeqa to provařili, ale oni tam prostě mají super lidi. Štyby tam nějak moc makal, snad mu to nebude chybět v nohách v neděli.

 6. Štybymu by měly postavit podlaháři sochu… On má v nohách Ronde, pár dní před Roubaix a on v dešti rozjíždí spurt jednadvacetiletýmu klukovi…

 7. Scheldeprijs, docela masakr pres ten prejezd a pak ten drsnej pad do Matize {wacko}

 8. Sagan v pasti? http://www.roadcycling.cz/clanek/sagan-v-pasti
  No napsat že je Sagan za hlupáka, nevim nevim. To mi přijde už moc.

 9. Roman zatím dvě nominace. Brabantský šíp a Amstel.

 10. Scheldeprijs, jakožto sprinterskou klasiku, kromě Sagana nejede třeba ani Kristoff.
  Za QSF trojboj Flandry – Scheldeprijs – Roubaix jede pouze Keisse a Štyby, ostatní Scheldeprijs vynechávají, snad je to pro Štybyho dobře…

 11. Včera 1. etapa Baskicka a hned velká pohroma favoritů. Quintana nestačil dvojici Alaphilippe a Roglic. Bardet, Uran, Landa, Mollema taktéž nestačili.
  Nibali až v další skupině se skorou minutou, stejně tak Zakarin.
  Kwiatkowski +3:54
  Porte +7:07
  Porte je vůbec na jaře za očekáváním. Oproti tomu co v posledních letech na jaře předváděl, to je fakt špatné.
  Dnes velmi podobný závěr bude mít etapa, tak sem zvědav.

  • Většina nemá nijak velkou ztrátu a etap je tam ještě dost + ITT.
   Nezapomeň taky, že Nibali s Kwiatkem jeli den předtím Flandry.
   Zakarin letos nějak brzo odpadá, snad se to ještě zlepší, ale teď bych ho mezi největší favority nepočítal. No a u Porteho je ta ztráta až moc velká, tam musel být nějaký problém. {scratch}

  • Porte byl na Algarve nemocnej a i proto pak nejel ani T-A. Co se Baskicka týká, tak dle vyjádření týmu Porte není lídr – tím byl určen Caruso – a jde o něj chytnutí závodního rytmu po pauze. Stejně budu doufat, že něco zajede a půjde teď po etapách, stejně jsem ho totiž riskl ve Velogames.

   No a u Kwiatka, tam se spekulovalo, že to pojme jen jako přípravu na Ardeny. Tak uvidíme, třeba taky zapíše nějakou etapu.

 12. Leopold Konig ?????? …nikde ani slůvko…ví někdo něco

   • {yahoo} asusi tohle bude aspirovat na fór roku 2018 na rk.com {bye}

    jak jsem se zasmál, tak napíšu – bohužel. Leovo mudrování na sociálních sítích mi nepřísluší komentovat {wacko} ,ale na kole bych ho na některé letošní GT viděl rozhodně rád. {beer}

    • Je několik možností. Podle mě jsou dvě více pravděpodobné, než ty ostatní:
     1. Leo se svými zdravotními problémy natolik trápí, že není schopen vůbec komunikovat s fanoušky a ani dát stručné info mediím (jako třeba G. Soukalová)
     2. Leo je namachrovanej snob, kterej zajem pár výsledků díky skvělým dávkám od lékařu ve Sky. Tyto výsledky není schopen zopakovat, takže kalí vodu s kolenem, ale ve skutečnosti pořádně netrénuje a chybí mu základní výkonnost.
     Holt jsou typy lidí, kteří při problémech, ať už si za ně mohou sami nebo ne, prostě strčí hlavu do písku a při sebemenším úspěchu čechrají své peří na slunci. Když si promítnu Romanovu kariéru a různé jeho zážitky, pořád si myslím, že mu Leo nesahá ani po kotníky. Roman je prostě borec. a ještě podpis: neobjektivní fanoušek RK … :-)

    • zdenda_hobík_

     Leovo odcházení působí tímto způsobem až směšně, protože v dnešní době je komunikace součástí projevu sportovce. Fakticky tím sráží nezpochybnitelné výsledky, kterých v minulosti dosáhl. {unsure} :-¤ :-D

    • @Vitorio: Leo své nejlepší výsledky ale zajel převážně ještě za Netapp – 7. místo na Tour 2014, etapa na Vueltě 2013, 2. místo na Okolo Rakouska 2011, etapa v Kalifornii 2013.

     Ve SKY přidal už „jen“ („jen“ ve smyslu kvantity úspěchů, nikoliv ve smyslu jejich kvality) 6. místo na Giru 2015 a dobře rozjetou a nakonec zpackanou Vueltu 2016.

    • Aleš má naprostou pravdu.
     Bohužel LEA evidentně limitovalo v jeho dosavadní kariéře především zdraví.
     Míru jeho frustrace bych nepodceňoval. Měl doslova bednu na GT v kapse a evidentně při šťastnější shodě okolností mohl patřit dlouhodobě do okruhu širší GT špičky.
     Nebojím se napsat i k favoritům.
     Snad někde zase mediálně nevybublá to zpropadené koleno a dočkáme se Lea třeba na Vueltě. {bye}
     Pokud by ticho v éteru znamenalo, že Leo někde trénuje jak šroub a maká na tom být zpátky v sedle na top úrovni, tak ať mlčí a ani netweetne! :-D

    • Já jsem ohledně Lea velmi pesimistický. Přijde mi totiž, že zdejší uživatel rada bývá dobře informovaný, a ten tu předevčírem napsal:

     rada
     1.4.2018 at 19:40
     vy jste čekali, že pojede? Nic se s tím jeho kolenem nevyřešilo bude to furt dokola…

    • Radim78: Radime, promiň, ale to co tu píšeš je hodně naivní a navíc až fanaticky fanouškovsky zreslené. Leo měl prakticky bednu na GT v kapse? Kdy? Kde? Jestli myslíš Vuetu 2016, tak to ani náhodou.
     A že mohl patřit k favoritům GT? Tak to taky ani náhodou.

    • Tak na Vueltě 2016 byl po 14. etapě pátej a před sebou měl mimo jiné Yatese (ztráta 21 sekund) a Chaveze (ztráta 37 sekund), kterým pak v časovce (37km) nadělil skoro dvě minuty, resp. tom druhému skoro minutu a půl… Že by měl potenciál patřit k favoritům GT, to si nemyslím a s Radimem nesouhlasím (leda snad na Giru/Vueltě do širšího okruhu favoritů, pokud by se většina špičky ten rok soustředila na Tour a zároveň by bylo na programu hodně časovkářských km), ale tu bednu z Vuelty 2013 měl opravdu hoooodně blízko (de facto na talíři) a věřím, že s jeho tehdejší formou by to klaplo, nebýt toho Formigalu.

    • .. z Vuelty 2016 … pardon za překlep {bye}

    • Aleši podle mě by to neklaplo, protože Chaves jezdil ve svělé formě, což nakonec ukázal i v poslední horské etapě.

    • Těžko říct, to už se nikdy nedozvíme. Ale souhlasím s tím, že to Leo „neměl jisté“. Ale až do Formigalu jezdil s Chavezem horské etapy velmi srovnatelně.

    • Mate pravdu… v NetAppu… omlouvám se za zavádějící informaci.

    • Aleš to vystihl správně.

     Nikdo by asi nebyl takový optimista, aby Lea soupl na úroveň favorita typu astmatika Frooma. {bye}

     Na to být v okruhu širších favoritu v méně obsazených GT měl jak hlavu, tak nohy a předvedl to právě na Vuelte 2016, kde byl prostě regulérní contender o bednu a nebýt toho trestuhodneho zachrapani – prostě by byl třetí.

     Rozhodně nepatří k těm, kteří se pod tlakem složí – spíš naopak. Prokázal to v minulosti hned několikrát.

     Bohužel zaspal na startu jedné etapy a ta šance se už, vzhledem k jeho zdravotním problémům, asi nebude nikdy opakovat.

     V tom je osud profiku strašně nevdecny. Tělo je prostě jejich pracovní nástroj a když vysadi nějaká klíčová komponenta – je po kariéře.

     Nestalo se to jen Leovi.

     Takový Tiger Woods by mohl povidat na téma holky (to by byly zajímavé historky), pití, prášky a má bolavá záda.
     Ale sport občas píše zajímavé historky a třeba se Tiger vypruzi už tento týden ke svému dalšímu Majoru a Leo na podzim tu bednu na Vuelte, nebo další jaro na Giru uvalci. {beer}

     Asi bych na to nesazel, ale to neznamená, že by se na to nedalo koukat. {bye}

    • Monitoring

     Dobře jsi to shrnul, Radime {beer}
     Mně stále ještě bliká v té totální mlze kolem Kennyho červené světýlko naděje, že právě to podivuhodné mlčení znamená ve skutečnosti tichou, ale o to urputnější přípravu v ústraní.
     Vloni to chtěl zlomit závoděním a nezadařilo se. Tak třeba je to letos jinak a na první VELKÝ závod přijede když už nic, tak zdravej a slušně připravenej…
     Leo je typ závodníka, který nepotřebuje moc jezdit, any se dostal do výborné formy. Už to prokázal několikrát a pokud si vzpomenete, kroutili jsme nad tím docela hlavami.
     Mám ho prostě rád, líbí se mi právě ta jeho zarputilost při závodění – kolikrát byl v kopcích na první pohled zralej na odpadnutí a ejhle, za další zatáčkou díru dotáhnul a zatímco jiní odpadali, on se naopak udržel s nejlepšími a v závěru ještě útočil.
     Byla by obrovská škoda tohle už nikdy nezažít {cry}

    • Na Vueltě 2018 Leo nastupuje Romanovi v cíli královské etapy.
     No a Roman TDI jej metr po metru stahuje… {yahoo} {beer}

 13. zdenda_hobík_

  Co se mi na výsledku Flander a Štybyho nelíbí, je ten finální sprint. Jelikož Zdenda jistě nedojede někam sám první, musí vyhrát v nějakém souboji. Zdá se, že jediná trochu jistota je Vanmarcke, i ten Benoot a Aert ho udělali :-¤

 14. TEĎ jsem si to uvědomil , na Velogames jsme jako skupina neuvěřitelní {good} , prolítnu výsledky z Baskicka a vidím že jsem 35. ze všech účastníků kouknu na ligu Romankreuziger.com a nevidím se , tak si spočítám pořadí a jsem 24. Čili jen 11 maníků/mániček z celého světa jsou lepší než já ale co já , ti nejlepší z našeho fóra to jsou borci ! {bomb} {devil}
  Prý co čech to muzikant , to trenér nároďáku , prdlajs
  :-D
  Co čech to analytik cyklistiky ! {yahoo} A basta !

 15. Flandry, dal jsem si záznam od druhého Kwaremontu.
  Pedersen klobouček! Přitom Už předtím ve trojici tam občas vlál a nakonec moc nechybělo, aby dojel s Terpstrou, pro mě Pedersen jednoznačně největší hrdinou závodu.
  Štyby, škoda. 2 nástupy zkusil neúspěšně, jednou, dle mého bohužel stínoval místo aby tahal a pak byli dojeti. To jsou okamžiky, kde pouze štěstí rozhoduje o správné volbě. Celkově mi přišel i silnější než Gilbert.
  Sagan. Nebyl to od něj ani zdaleka takový tah jako dříve, ani do kopce a ani v „časovce“. Mohl si pomoci na Kwaremontu s Benootem, ale nechal to na něm, řekl bych, že kdyby jel, tak by ještě Terpstru sjeli. Jeho vyjádření vzhledem k tomu, co jsem viděl, bylo úplně zbytečné neb nebylo to všichni proti Saganovi. Ale emoce k tomu zkrátka patří. Pouze jeden, ještě pozdní, nástup na konci Paterbergu je málo.
  Souhlasím s hodnocením Vakoče, tentokrát mi to ani nepřišlo od QSF nějak extra takticky sehrané, ale prostě to vyšlo. Možná nejdůležitější moment dle mého byl sprint v nájezdu na Kwaremont, kde QSF o dobrých 10″ zpomalili tempo a dali Terpstrovi čas.
  Rowova diskvalifikace? Pokud on, tak měli být i další. Pokud byl diskvalifikován pouze on, tak velice podivné.
  {bye}

Leave a Reply