Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 308 comments

  • UCI nemohla Froomovi start zakázat, bylo by to proti jejím vlastním pravidlům. A on by si vymohl start u sportovního soudu.
   Salbutamol není na listině zakázaných látek a astmatici ho můžou užívat i bez TUE od doktora. Je jen určena max. hodnota. U těchto látek nemá UCI možnost pozastavit start.
   Vidím větší problém v tom, že se ten případ nevyřešil do startu Gira. Ale i na průběh „dopingového“ případu jsou pravidly stanoveny lhůty a nejde tedy donutit ani jednu zúčastněnou stranu ke zkrácení.

  • V kostce se s ním dá souhlasit, ale má to několik kardinálních ALE:
   1) Hinault je POKRYTEC (páč body 3 a 5)
   2) Hinault je POKRYTEC (páč body 3 a 5)
   3) kdyby se našla zachlá skvrna jeho krve ze sezóny 82-83, tak vyvolala antidopingový poplach již ve dveřích laboratoře {yahoo}
   4) Hinalut je POKRYTEC (páč body 3 a 5)
   5) Last but not least Hinalut je Frantík a s Froomem na startu i se zlomenou nohou nehrozí, že by vyhrál Francouz {devil} {devil} a proto platí, že … {whistle}

   pro úplnost uvádím, že nesnáším pokrytce (možná víc než podvodníky mezi podvodníky z EPO éry) {bye}

  • Jak už psal k-l-k, Hinault nezná pravidla a je smutný, že se pak takhle zbytečně rozčiluje do médií a dostává prostor… BTW není on jedním z těch hrdinů doby minulé, který dokázal na LBL ujet sám 80km před cílem a vyhrát o 10 minut? Pravda, za jinýho počasí než Froome v pátek, ale stejně… {whistle}

  • A když tu kauzu Froom vyhraje, tak kdo ho odškodní za tu dobu, kdy stál?

   Nelíbí se mi to, dívám se na Frooma s podezřením, ale my jako fanoušci RK asi nejlépe chápeme, jaké to je, když někdo nemůže závodit před tím, než je případ definitivně uzavřen a závodník potrestán/omilostněn.

  • Hinault citace:

   „Nikdy mu neměl být povolen start na Giru, proč musíme tak dlouho čekat na verdikt?“ Ti dva Italové, kteří měli totéž (Alessandro Petacchi a Diego Ulissi .), Byli pozastaveni mnohem rychleji. Froome má tolik času, aby našel vysvětlení? Je to proto, že Sky má tolik peněz? “

   tedy vinit ho z neznalosti pravidel …je mimo

   • Hinault je už starší pán, sice top legenda cyklistiky, ale myslím, že žádná „mozkovna“.
    Každý má právo na názor, ale ne každý má se svým názorem pravdu ;-)

    • odkaz jsem sem dal pouze pro zajímavost..
     a citaci…protože jsem měl pocit že si to komentující nedobře přeložily, pochopily
     samozřejmě jako ikona a ještě francouzská zaujímá „morální stanovisko“…
     což nemění nic na tom že je to v první řadě stále selhání UCI které nebylo schopno dořešit tuhle kauzu do startu Gira (je tam lhůta ale ta platí od začátku do konce tedy řešení má přijít v jejím průběhu a pochybuju že činovníci UCI si neuvědomují jak tím cyklistice a Froom škodí)..samozřejmě Froom by se mohl odvolat pokud by byl ban…a táhlo by se to dál …ale on by nikde nejezdil(tak jako jiní se stejným prohřeškem) a to tam BH říká …

     ale já osobně akceptuju že pokud ho nechali jet…tak jeho vítězství je OK
     a je mi jasný že kdyby skončil třetí tyhle diskuse by nebyli( a Opinion by si v 6.00 v klidu vypil svý kafe a nebyl by frustrovaný, a BH by na to ani nevzpoměl)

     a hlavně, nešahej mi na ikonu …!!!
     Světu mír {bye}

    • Ach Bože! Místní Mirek Dušín, jindy tak citlivý na každou křivdu a příkřejší slovíčko, si dovoluje kritizovat „mozkovnu“ Barnarda Hinaulta? To je hodně velká prosárna – kterou jako zázrakem nikdo nevidí?
     Zdá se, že jsme si tady všichni rovni… ale někteří významně rovnější, že? {wacko}

    • Asi není velkým tajemstvím, že jen málokterý špičkový cyklista je velká „mozkovna“, když s dovolením použiji dehonestující slovo kolegy Palawana. Ono je to při náročnosti tohoto sportu pochopitelné. Vysokoškoláci hrají většinou basket nebo tenis, dřít denně 8 hodin v sedle kola se s vysokým IQ sotva slučuje.
     To ale vůbec meznamená, že by to Bernard Hinault nemohl správně cítit svým „selským rozumem“ – a on to také správně cítí!
     A konečně: u něj je úplně jedno, jestli má IQ 90 nebo 110. Vyhrál toho na kole tolik, že nemusí vůbec nikomu dokazovat, jakou má inteligenci. A už vůbec ne troubovi z neoficiálního webu Romana Kreuzigera (který má mimochodem do kandidáta věd taky hodně daleko, možná stejně, jako Hinault – který toho však mnohem více dokázal).
     Howgh {bye}

   • Pravidla jsou v tomto zcela jasná a neexistovala možnost, aby Froomovi mohl být zakázán start na Giru. Pokud se prostě čeká na vyhodnocení farmakokinetické studie, nebo se čeká na oponentské posudky ze strany WADA, tak prostě Froome neměl pozitivní test na doping a může závodit. To, že to u těch dvou zmíněných Italů trvalo kratší dobu, může být tím, že se smířili s verdiktem (třeba věděli proč) a žádnou studii neposkytli. BTW. není to tak dávno, kdy se vyřešení stopky pro závodníka táhlo ještě dýl (od pozitivního nálezu anabolika na Tour!) a mezitím ten závodník vyhrál Giro… Tam to byla jednoznačná levárna {negative}

    BTW a ta tvoje ikona, jezdila vždycky čistá? ;-) I to zmiňovaný LBL, kde dala po 80km sólu všem v cíli nejmíň 10 minut? {devil}

    • proti mé ikoně nebylo vzneseno žádné obvinění…tedy je jak lilium…

     v tom článku je zmínka že Ulisi čekal 9měsíců na verdikt(což by u Frooma bylo v červnu takže tam si BH protiřečí)…nemám páru jaká je lhůta…ale čekal bych že vyřešení vítěze Vuelty a potencionálního účastníka(favorita) Gira bude mít nějaký priority(oproti vítězi etapy nebo domestikům)…a v rámci jeho startu bude snaha to vyřešit …jsme od stejku o 5let vpředu tak bych čekal nějakej progres(aby si nestřihli ostudu)….
     nemám páru o tom jak řízení probíhá,jak se dá protahovat…
     ale ono to bude plevelit ještě značně dlouho takže se to chtě nechtě dozvíme… {bye}

    • Tady je vyjádření bbernardovy ikony také česky. Vůbec mi Hinaultovy argumenty nepřipadají hloupé, myslím si, že vše definuje naprosto přesně a správně.
     https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/993600-nepatri-mezi-legendy-rekl-hinault-o-froomeovi.html#section-artcl

   • PetrH.Senov

    Pokud se Bernard Hinault vyjádřil takto (Petachi,Ulisi), tak na tom nevidím nic špatného, byť se u Ulisiho pletl. Prostě řekl svůj názor, koneckonců má na něj právo jako každý jiný, a s tou slabší mozkovnou bych byl opatrnější, protože za spoustu výdobytků, které dnes borci považují sa zamozřejmost, vděčí právě BH, který se za práva cyklistů během své kariéry bil jako málokterý jiný.

  • Hinault dostal (1982) měsíční distanc za odmítnutí dopingového testu bezprostředně po vyhrané tour, z pohledu dnešních pravidel by dostal 4 roky, měl by radší mlčet {negative} . Froome je chytrej kluk, v rámci Vuelty prošel 20ti testy, musel by být na hlavu padlý a to se všichni kolem cyklistiky shodnou, že ať je jakýkoliv, tak na hlavu padlý není … {mail}

 1. Pro zajímavost, nebejt ztráta na Etně, byl Formolo 6. Ale jsou to kdyby. sam Oomen má 22 let, je asi jen o dva měsíce starší, než Ben O’Connor. Betancur dojel se ztrátou přes 41 minut. Froome na svoje pronásledovatele najížděl postupně celých 80 km v úniku.

  • Celých 80 km ne neb Jafferau a začátek sjezdu ze Sestriere jela rychleji skupina.
   už jsem to sem dával, třeba to někoho zaujme.
   Froome jel celou dobu konzistentně ala časovka, v obou sjezdech sekundy získával relativně snadno, Sestriere jela Dumoulinova skupina „divně“, Jafferau jeli už všichni +- stejně.
   V pořadí, celkem ztráta v sekundách, mezičas v sekundách, nadmořská výška, km to go, místo
   042″ 000″ 2178 m 74,6 km Colle delle Finestre vrchol
   089″ 047″ 1410 m 63,4 km Pourrieres konec sjezdu a začíná mírné stoupání
   111″ 022″ 1511 m 57,5 km Pragelato začíná stoupání na Sestriere
   165″ 054″ 2035 m 46,9 km Sestriere vrchol
   164″ +01″ 1537 m 40,4 km Sauze di Cezana konec sjezdu a začíná mírnější sjezd
   180″ 016″ 1075 m 23,1 km Oulx konec mírnějšího sjezdu a začíná mírné stoupání
   213″ 033″ 1281 m 08,9 km Bardonecchia začíná stoupání na Jafferau
   203″ +10″ 1908 m 00,0 km Jafferau
   Z 1.linku jsem vycházel, 2.link sem dával Mellon.
   https://ammattipyoraily.wordpress.com/2018/05/25/giro-ditalia-2018-stage-19-last-80-3-km-froome-%E2%86%94-dumoulin-gps-time-gap/
   https://twitter.com/imdonncha/status/1000150343039176705

   • Díky, to přesně potvrzuje, co jsem napsal. Froome jel konzistentně, postupně najížděl, udržoval stálý výkon. Těžko změníš celkový trend tím, že vybereš jednu dvě výjimky, které navíc tvoří minimum z celkovýho času.

    Zároveň bych tě malinko poopravil – tvrdit, že získával v obou sjezdech relativně snadno čas nedává moc smysl – protože ve sjezdech získal podle tvých mezičasů 62 sekund a ve stoupáních 141 sekund, takže ve stoupáních získával čas ještě snadněj. A to ještě ve sjezdu z Finestre nějaký čas získal tím, že Dumoulin čekal na Reichenbacha.

    • Psal jsi „celých 80 km v úniku“ a tak to nebylo neb 20% mi nepřijde jako „minimum“.
     Relativně snadno znamená, že jel zatímco oni zbytečně čekali a dohadovali se.
     Prohrál si to sám Dumoulin, měl se vykašlat na jihoameričaany a jet stejným způsobem, ostatně ani Reichenbach moc nepomohl a rozčilováním si akorát rozhazoval rytmus a tím Froome získával.

    • Palawan: Dumoulin se na jihoameričany vykašlal, vždyť ti ho nijak neovlivnili, ti se jen vezli.
     To spíš čekání na Reichenbacha a ten vlažný sjezd z Finestre, to rozhodlo.
     Všiml jsem si,že Dumoulin se snažil být v klidu nepanikařit, ze začátku si vůbec nepřipouštěl, že může Froome sám najet tolik. Nahoře na Finestre ještě uklidňoval Pnota, aby nespěchal (ten tam měl nějakej problém). Pak už bylo pozdě.
     V tom sjezdu z Finestre, kdyby ho stáhli na dejme tomu 15-20 vteřin, myslím, že do Sestriere by ho dojeli, bohužel nestalo se tak.

    • @ PavelK = to máš recht, nad jihoameričany se vztekal Pinot, Dumoulina jsem si nevšiml, ale tempo musel při tom“handrkování“, i Dumoulin, jinak souhlasím. Přiznám se, mně se to solo strašně moc líbilo. Okolnosti znám, možná všechno škrtnou, neměl tam vůbec jet, atd., ale v to páteční odpoledne to pro mě byl obrovský zážitek. Koncentrovanost Frooma, jak si šel za svým cílem, prakticky jako dobře namazaný stroj, to byla paráda. Navíc jsem moc rád, že časy výjezdu na Finestre, Sestriere a Jafferau nejsou „kosmický“, ale relativně vysvětlitelné.

    • vidim to stejne {good}

    • Froome to měl velmi dobře vykalkulovaný a hrálo mu do noty i štěstí.

     Jeho tým dokázal očesat „peloton“ až na kost. Fakticky tam „přebýval“ jen Reichenbach a ten byl jednak totálně prošitej a nakonec Froomovi nevědomě i pomohl.

     Odpadl Yates a Tom byl jednak v euforii (kterou se asi snažil krotit) a jednak hledal nového hlavního soupeře. Mám za to, že si v hlavě na tuto roli „vybral“ Pinota.

     Když Froome zaútočil tak všichni čekali, že ho bude sjíždět Tom, ten, ale jednak asi úplně nemohl, ale navíc měl v hlavě toho Pinota a hodně dlouho si říkal, že by asi mohl jet rychleji (věřím, že kdyby si dali těch 80 km s Froomem jako časovku byly by tak na stejno). Jihoameričany ani nenapadlo pomoct a Pinot s Reichebachem byli prošití. Navíc Pinot si zřejmě myslel, že Toma „utočí“ na posledním kopci.

     Pak ještě kauza Reichenbach a Froomova „kamikadze“ jízda ve sjezdech a jeho výkon tak není

    • Palawan napsal jsem, jak jsem to myslel. Ž

    • Palawan nedává to smysl z toho hlediska, protože z celkového náskoku získal Froome velkou většinu času ve stoupáních a mě šlo o celkový trend, takže vypichovat čekání bez toho, aniž by člověk napsal, že velkou většinu získal ve stoupáních, nedává smysl. (A myslím, že čekal jen dolů z Finestre, jak už napsal PavelK).
     Ztracený čas tvoří podle těch mezičasů jen pod 5 procent, získaný přes 95%. To mi přijde jako minimum.

     Froome jel konzistentně, postupně najížděl, udržoval stálý výkon – píšeš přece to samé – že to jel jako časovku. Ty údaje co jsi sem dal to dokládají, ještě jednou díky.

     radim78 díky {rose} :-)

     Nemám čas to tady pořád číst, takže jsem si dovolil se k tomu vrátit. Věřím, že z vás to nikdo nedělá, že by se vracel k pár dní staré, neuzavřené (nebo i uzavřené) věci. Hlavně ne Mr. Pither {good}

   • Palawan být to naopak, už jsi začal o trollingu.
    A jak jsi to vůbec myslel, že jeli „divně“ Sestriere?

 2. Rohan Dennis se na různých závodech o GC snažil už roky předtím, vždyť byl. mj. 8. na Dauphine 2013, 5. na Tour Down Under 2012, vyhrál USAPCC 2015… Giro už bylo ixtej závod, kde se snažil o GC. Kde se to vůbec vzalo, že letos začíná s přetvářením na GC závodníka? To je dlouhodobej plán, kterej začal roky dozadu. Giro letos bylo možná první Grand Tour, kde to zkusil po celý tři týdny, ale i na těch GT si to osahával roky dozadu.

 3. Nevíte někdo, co je s Danim Morenem? Byl nemocnej, zraněnej, nebo ho jen postihl Cannondale? :-)

 4. pro Pražské nebo ty s dosahem:
  dnes Pražské schody…

  15.30 Slavnostní zahájení

  15.35 Start závodu Open

  16.05 Vyhlášení závodu Open

  17.00 Závod žen na 7 kol

  17.45 Prezentace hvězd mužského závodu

  18.30 Závod mužů na 11 kol

  19.10 Vyhlášení vítězů a vítězek

  19.20 Autogramiáda hlavních hvězd

  hlavní závod s Kulhavým,Cinkem,Schurtrem,Vogelem,Colomou…..

 5. Jen pripominam ze „nas“ Adam Hansen dokoncil 20 GT v rade, neuveritelne {good}

 6. Možná ideální tým pro VG.
  „2 All-Rounders, 2 Climbers, 1 Sprinter, 3 Unclassed Riders and 1 Wild Card“
  All Rounder
  • Dumoulin
  • Dennis
  Climber
  • Yates
  • Konrad
  Sprinter
  • Bennett S.
  Unclassed
  • Carapaz
  • Bilbao
  • Battaglin
  Wild Card
  • Viviani
  11147 bodů za 100 kreditů.
  Není to zdaleka na 100%, vlastně budu rád, když mě opravíte.
  https://www.velogames.com/giro-ditalia/2018/ridescore.php
  {beer}

 7. Jestli Giro něco potvrdilo, tak postavení suveréně nejobtížnějšího závodu GT ze sportovního hlediska {good}
  TDF je prostě wow! ale třetinu balíku tvoří jezdci do sprinterských vláčků, na Giru bylo 1,5 vláčku :-D
  Skladba trati na Giru je vždy sportovně excelentní protože i transferové etapy na TDF vždy určené sprinterům, tady obsahují alespoň nějaký brdek kousek před cílem, který to takřka vždy pořádně zamíchá a sprinteři utřou nebo je to řež jak v Imole {good} a klasikářské dojezdy na kopec v mafiánské spleti uzounkých uliček, naprostá lahůdka {good} {devil}
  A o horské náloži posledního týdne raději nemluvím …
  To vše dohromady činí neuvěřitelný kojktejl zájmů otevřený mnoha jezdcům, jak s tím naloží je jejich boj, jenže výsledek je vždy stejný = neuvěřitelně zábavná podívaná {good} {good} {good}

  • A dalším tradičním rozdílem mezi Tour na jedné straně a Girem a Vuletou na druhé straně je počet dojezdů na kopci: Na Tour končívají horské etapy dost často až pod kopcem. Zato Giro a Vuelta mají zvlášť v posledních letech prakticky výhradně „mountain-top finishes“. Letos bylo na Giru 8 horských etap a na kopci končily všechny!

 8. Takže zde výsledky tipovačky top ten:
  maximum správných jmen bylo 6: sulak, senor, Hun, Aleš, Stanley.88 a Marv
  Vítězem se stává Stanley.88, který měl jediný správně lidi na pódiu, i když přehozeně. Palawan pak měl pódium zcela trefené jak již někdo zde avizoval. Oomena, Konrada a Bilbaa netipoval nikdo.

 9. dovolím si ze svého pohledu shrnout Giro 2018
  vezmu to po stájích:
  Willier….Mareczko 2,4,6 v prvních horách(9.etapa) tradičně končí,účast v únicích (bez efektu)
  Androni…Ballerini nakonec třetí v bodovačce díky sběru prémií,Cattaneo a Masnada pěkná prezentace v únicích
  Bardiani…Ciccone, na etapu to nebylo a pokud chtěl modrej dres, měl začít dřív.
  Israel C.A….Plaza druhé místo,Hermans propadák, Boivin a Neilands snaha v únicích ,Sbaragli špatná volba, podium naposledy 2015,za úspěch se dá považovat že Sagiv objel celé Giro
  Trek……….nic……propadák
  E.F.Drapac……Modolo 1x podium zklamání,Woods nemá časovku a na Giru ani formu ……propadák
  Lotto Soudal…Wellens splnil normu vyhrané etapy, potom už nebyl vidět a odstoupil,Campaertnes 3.místo v prologu a odstoupení
  BMC……………Rohan 2.místo v prologu a vítězná ITT, snaha o GC neuspěšná a myslím že to pro něj ani do budoucna nebude(pokud jde o GT)…
  Lotto Jumbo….Bennet pěkný 8. místo díky tomu že neměl žádný větší výpadek,nemá časovku.
  Battaglin etapa,
  DD…………….Meintjes nic a odstoupení,O,Connor skvělý výkon bez podpory bohužel odstoupení po pádu
  Kaťuša……….Martin 2.místo na ITT,jinak nic
  UAE………….nic kromě Aruovy rozporuplný časovky kterou umocnilo za tři dny odstoupení ……propadák
  AG2R………..Geniez 11.v GC ……propadák
  FDJ…………..Pinot sice pěkně gestikuloval v 19.etapě ale možná měl líp zhodnotit svý síly,a tristní časovka…….propadák
  QSF………….Viviani fialový dres 4x vítězství 2x druhé místo.Schachmann…etapa… úspěšný tým
  Astana………Lopez tak jak tam občas vlál ,s jeho chabou časovkou, a ze špičky asi nejslabšími sjezdy…skončil třetí+ bílý trikot ,a nenápadný Bilbao dojel šestý………..úspěšný tým
  Movistar……Carapaz parádní výkon 4. místo a druhý v mladících + vyhraná etapa(na druhou GT mazácký výkon)
  Bahrain………Pozzovivo i přes výpadek 5 místo,Mohorič etapa + velká aktivita,Bonifazzio 3x podium……….úspěšný tým
  BORA………..výpadek Formola a potom jeho dotažení na 10.místo ,skvělý výkon Konráda a 7. místo…a hlavně ochota si pomoct ..k tomu 3x vítězství Benneta …………úspěšný tým
  MS……………snový začátek..1x etapa Chaves,2x etapa Yates ,1x etapa Nieve…růžový dres do 19etapy …sice to tak teď nevypadá ale………… úspěšný tým
  Sunweb……..Dumulin prolog a celkově druhé místo,Oomen 9. místo(opět nedali dohromady tým který by Tomovi byl ku pomoci a když jeho superdomestik jede na svůj výsledek chybí v klíčovém okamžiku)……….úspěšný tým
  Sky…………..Froom vyhrál Giro,+ dvě etapy +vrchaře… splnil úlohu hlavního favorita…tým dobře pracoval i když zezačátku to bylo rozpačité, na konci dominovali…… úspěšný tým

  příjemná překvapení Carapaz,O,Connor,Konrad, a stále i Oomen

  • {good} Plus gratulácia k víťazstvu v minilige a ani 144. miesto celkovo z takmer 22 000 hráčov nie je na zahodenie {good} A všimol som si, že aj teba sklamal Guradini ;-)

  • Pěkný shrnutí!
   Jen bych asi neviděl Dennisovo 16. místo úplně neúspěšně. Takhle postavená GT mu sedět nemohla, málo časovkářských km a extrémně prudké kopce. Měl by příště zkusit Tour, kde jsou kopce ne až tak prudké a tempaři v nich dokážou líp konkurovat. Je ale otázka, jestli má předpoklady dostat se do úplné špičky.
   A Froome dokázal, že je nejlepším GT jezdcem současnosti. To načasování formy na 3.týden vyšlo neuvěřitelně!

   • Dumoulina môže podľa mňa mrzieť, že si Giro prehral v podstate v zjazdoch, podľa tohto
    https://twitter.com/imdonncha/status/1000150343039176705
    v nich stratil na Froomea takmer minútu, čo by sa mu ako skvelému časovkárovi nemalo stať.

    • ať tak či tak…vina je na straně UCI protže ta připustila jeho start…
     a když už tam byl..tak zkusil vyhrát a vyhrál..
     nebo kdyby skončil třetí tak by se obecně akceptovalo že to je ok že jel?

     já vlastně nestudoval kdo připustil že po Vueltě mohl startovat..? každopádně předpokládám že tam má hlavní slovo UCI..prostě jejich problém…podal nějaký jiný tým protest aby Froom nestartoval? podalo kdokoli nějaký oficiální protest?
     ano pár jezdců odsoudilo jeho počínání na Vueltě…ale jinak nic, jen prázdný prohlášení..

    • Me to prijde, ze Froome chtel vyhrat za kazdou cenu, aby vytvoril tlak na to, ze by mohl dostat ban na 2 roky. Hrozne by me zajimalo, kdo vsechno zavodi v pelotonu s terapeutickou vyjimkou. Tohle by rozodne nemelo byt tajne. Pred kazdym zavodem a pripadne v prubehu by to melo byt zverejneno. Ono vemte si Froome tam 2x upadnul na lokticek, kolinko, ale nikdo se uz nedozvi, ze treba pozadal o terapeutickou vyjimku na kortizon a vesele si zavodi dal.

    • Abych pravdu řekl, já v tom nemám jasno.
     To co Chris předvedl bylo neopakovatelné a v přímém přenosu viditelné poprvé v dějinách. Jestli si pamatuji datace alespoň +- 10 let na Copiho (cca 50. léta), hledat se mi to nechce, tak tenkrát nějaký přímý přenos z Alp nehrozil. :)

     START/NESTART Frooma bych i s ohledem na pakárnu, co zařídila UCI Romanovi, hlasoval osobně NESTART.
     Pokud je riziko, že mu Giro seberou, tak je jeho start fraška a o to je to horší, že by reálně šlo o manipulaci celého závodu.

     Škrtněme si například SKY Train efekt a byla nulová šance, že by TD zlomil Simona na Finestre.
     Ani by ho totiž nenapadlo tam útočit. Asi by ho zlámal na posledním kopci, nebo den poté, ale Simon by stěží vypochodoval z bedny. Navíc by si tak nehrábnul na Zoncolanu… … … {bye}

    • Díky za odkaz, KaFo {beer} Já naopak souhlasím téměř s každým napsaným slovem, i když díky google-překladačí vyznívá můj souhlas trochu komicky – posuďte (vy vtipnější – sami:

     „Dnes ráno jsem v 6 hodin ráno vyrazil do střeva. Právě jsem se probudil a vypálil kávu, když jsem vytáhl živý krmivo….“
     „Jezdec, který nosí kalhoty č. 181 letěl po štěrku Colle delle Finestre, 75 kilometrů od vrcholu vrcholu, sama. Chris Froome spoluhráči vypařili pole a háji Simona Yatesa za záda jako kompaktní růžovou kotvu a nyní průsvitný vůdce Skyu šlapal jako dervis…“
     „Necítil jsem žádnou radost ani úžas nad tím, co jsem viděl; žádný obdiv ani napětí. Cítila jsem jenom tupou bolest, jako jsem právě viděla, že někdo něco odevzdá od mě…“

     Tolik pro pobavení a teď citace z nosných odstavců článku (byť také zprzněné googlem), které plně podepisuji a jsem rád, že stejně jako já smýšlí i zcela neznámí, svým založením čestní lidé kdesi daleko v cizině:

     „Aby bylo jasné, tato eseje nepomůže rozhovor o Salbutamolu nebo disciplinárních tribunálech UCI nebo o pravděpodobnostech elitních sportovců, kteří vyhrávají závody při řešení selhání ledvin… Jsem ochoten přijmout možnost, že má legitimní obranu proti jeho antidopingovému porušení. Jsem ochoten přiznat, že je problematické, jak uniklo jeho nepříznivé analytické zjištění. Domnívám se, že lidé by měli být považováni za nevinných až do prokázání jejich viny, v životě a ve sportu… Nic z toho však neopravňuje hlubokou urážku, kterou dlouhý bojovníci cyklistiky právě donutili polykat. Froome by neměla mít v Jeruzalémě číslo. Neměl se pustit do horních svahů Monte Zoncolanu a neměl se pokoušet sólový nálet připomínající Fausto Coppi v italských Alpách… Sport cyklistiky patří k fanouškům. Jsou to dobří lidé, jejichž trpělivost a vášně byly testovány již desetiletí… A Chris Froome se všemi těmito lidmi shlukuje (poznámka Alex: bylo asi míněno OPOVRHUJE?)… Po desetiletí byli fanoušci tlačeni příliš daleko. Byli přes Festinu a Ferrari; Poštovní a Puerto… Zdá se, že pro cyklistika opravdu změnilo důležitý kout. Dospívající kyslík-vektorové doping zdarma pro všechny je u konce. Poprvé po desetiletích se zdá, že čistí jezdci mohou vyhrát na nejvyšší úrovni. I když zbytky tmavé minulosti odmítají odjet, peloton je plný jezdců, kteří si zaslouží víru lidí, kteří tento sport udržují… To, a ne moje intelektuální argumenty týkající se jurisprudence nebo lidské fyziologie, je důvod, proč jsem cítil, že jsem zlomený, když jsem sledoval, jak Chris Froome škáloval konečný výstup do Bardonecchie. Cítil jsem, jak se moje láska vykořisťuje a nepohodlně se přitahuje k bodu zlomu… Jak dlouho může být naše víra protažena předtím, než se jen zasadí?“

     Myslím, že nás je tady více, kteří to cítí stejně jako autor článku (mimochodem skvěle napsaného, což je poznat přes fatální nedostatky v překladu). A abych pravdu řekl, nechápu ty druhé. Ty, kteří jásají nad výkonem Frooma a popisují jeho jízdu jako „fenomenální“ a etapu jako „epickou“…
     Sorry jako {wacko} {negative}

    • @Alex Dovolím si v maličkosti nesouhlasit – ta etapa byla epická a ten výkon byl opravdu fenomenální.
     Jen při správném běhu věcí neměl Froome na Giru vůbec startovat – to je detail, který mi celou tu „once in a lifetime“ sportovní parádu poměrně dost kazí!
     Navíc tam je taková páchuť, jak jsem zde už napsal, z pomyšlení na to, že by tom Simona stěží vysvlékl z růžováku a pokud ano (měl fazonu a reálné to bylo), tak stěží by ho odpálil až za hranici druhé desítky.
     Prostě Froome do vyřešení neměl startovat.

    • Radime, v tom je ale celé jádro pudla: Jak může někdo obdivovat „fenomenální a epickou etapu“, která se správně vůbec neměla uskutečnit? Je to takové science-fiction naruby, nemyslíš?
     Podobné etapy se uskutečnily už v minulosti a za epické je rozhodně nikdo nepovažuje. Landisova paráda už tady byla dostatečně probrána, ale podobné dlouhé úniky v horských etapách s vítězným koncem předvedli třeba Italové Pantani nebo Chiapucci či Francouz Viranque. To všechno ale v době, kdy (dnes mimo všechny pochyby) DOPOVALI PRAKTICKY VŠICHNI. Tedy rozhodně všichni ti, kteří jeli na dobrý výsledek…
     Ale to, že by dnes byla situace obdobná, většina diskutujících na těchto stránkách zpochybňuje. Tak jak s tím koresponduje „přivírání oka“ nad už prokázaným, nicméně nepotrestaným prohřeškem Frooma?
     Nechápu a nepochopím {negative}

    • Hele SOUHLAS. {bye}
     Dívalo se na to náramně, ale nemělo se to díky jeho kauze stát. {negative}
     Oko se nemělo přivřít a měl mít do doby obhájení se regulérní „prázdniny“ a v případě neobhájení se regulérně sebranou Vueltu a navíc banán adekvátní prohřešku.
     SKYneSKY…

     Ten ban by měl být 6-9 měsíců – tak byli v minulosti potrestáni jiní „astmatici“.

     Když ten přístup člověk srovná s tím jak UCI vydrbávala doslova roky s Romanem, tak je to o to víc do očí bijící. {bye}

   • s tím Rohanem…podívej kdo byl před ním…klasikář Henao s mizernou časovkou a ještě jedoucí jako domestik,Geniez,Goncalves(jedoucí kopce bez podpory)….

  • {good} taky bych oponoval pouze u toho Dennise, naopak zklamal Roche, nevim jestli byl nemocnej, ale v druhym tejdnu sem hledal na pcs, jestli je vubec jeste v zavode, kor kdyz pred Girem hlasal : “nebudu jen sedet v baliku a cekat az odpadnu”. Rohan se drzel vyborne, ta blazniva etapa pres Finestre uz na nej ale byla moc. Ja myslim ze velkej prislib do budoucna, jel si to tam zkusit, zvladal ty hekticky klasikarsky dojezdy s ostrejma kopcema, kde bych cekal ze bude ztracet. Ja myslim ze mu to jednou, s pro nej priznivejsim profilem zavodu a zkusenostma co si veze z Gira, klidne muze klapnout takzvane na Wigginse {bye}

  • @ bbernard = hezké summary a gratuluji k výhře ve VG {good}

 10. Se zájmem jsem si po skončení Gira znovu přečetl Seňorův článek na velocafe. Ne vše klaplo, ale mnohé se naplnilo. Kromě toho je to skvěle napsané, to se neochodí. Bravo a díky, Seňore! {good} {good}

 11. Skončilo Giro. Co říct. Froome podal fantastický výkon a díky naprostému ignorantsví UCI se ho nijak nedotklo překročení povoloené hranice salbutamolu. Závodí si jak chce. Kdyby to byl řekněme Rus, Ital nebo Kolumbijec jakéhokoliv jiného týmu než Sky jisto jistě by teď nesměl závodit. Bohužel Sky ovládá momentálně cyklistiku nejen na silnici, ale i v kancelářích, a tak když oni řeknou, jede, tak prostě jede.

  astma – chronické onemocnění dýchacích cest, které se nejlépe léčí na kole ve vysokohorském prostředí.

  Jinak je škoda, že jsme se nedočkali vyhrané etapy Čecha na Giru. Snil jsem tu o třech etapách a třech různých českých vítězích, ale to byla naivita první kategorie. Škoda, alespoň kdyby Honza nebo Roman byli ve svých týmech tak výrazné postavy, jako třeba Poels nebo Reichenbach v těch svých.
  Z mého fanouškovského pohledu, ten komu sem fandil podal skvělej výkon a překvapil všechny. Richard Carapaz byl mým černým koněm a myslím, že jel skvělé Giro.

  Ale už se těším na Tour a na lidi jako Valverde, Porte, Roglic, Sagan, Quintana, Bernal, Landa, Uran, Nibali, Cavendish…

  • Já bejt saganem, tak pošlu uci s tour do řiti.
   Smlouva říká něco jiného, Pítrs byl slušně odškodněn a je to profík – tak dem, tak dem, všechno rozbijem!

  • zdenda_hobík_

   Pro mně největší zklamání Hirt, asi to měl být vrchol jeho sezóny a nepředvedl vůbec nic. Nikdy bych nevěřil, že Sanchez bude o třídu lepším vrchařem než Honza {negative}
   Štyby byl platný při rozjíždění Vivianiho a ten jeden útok nebyl nezajímavý, Roman tahal alespoň na rovinách :-¤ , pro oba pak Giro nebylo vrcholnou akcí z pohledu individálních ambicí.

   • Romanova sezona je zatim nadocekavani. Bohuzel to uplne necinklo na LBL, ale jinak Ardeny byly z rise snu a pohadek.
    Ceka ho MS, kde rozhodne ma sanci, a ne malou, byt ten finalni kopec nebude uplne jeho gusto, ALE jak napovedel letosni Muur – MUZE TO CINKNOUT :)
    No Zdenek – skvela umisteni top10, ale bohuzel propalil nastup na Rubaix.
    Snad ve zbytku sezony neco vyhraje, at ma nejaky vytaznejsi zasek.

    No a Honza – snad MS, nebo Vuelta?
    Kazdopadne jim drzme palce, at je na co koukat.

    No a za mne nejvetsi ocekavani pro zbytek sezony – rozhodne Petr Vakoc v sedle a to idealne tak, ze bez nasledku dojede jediny zavod WT.
    To bych z meho pohledu videl jako daleko dulezitejsi metu, nez Romanovu „vicemene jistou“ placku z MS, kde mu na bednu (po)muze vylizt i Honza Hirt {yahoo} {devil}

 12. Panove netusite proc neutralizovali ten Rim a pusti to az 2 kola pred cilem?
  diky {bye}

Leave a Reply