Home » Zprávy ze závodů » Alberta jsme chránili dobře
tinkof

Alberta jsme chránili dobře

Tým Tinkoff-Saxo dnes na Giru neměl snadný úkol. Všichni jeho závodníci včetně Romana se snažili v nejdelší etapě letošního ročníku co nejvíce chránit svého lídra Alberta Contadora, který si při pádu v závěru čtvrteční etapy vykloubil levé rameno.

„Trochu ho to bolí, ale celkově je v pohodě. Myslím, že jsme to jako tým zvládli dobře,“ řekl Roman. „Kluci tady odvádí skvělou práci. Já pomáhám většinou až v těch krizových situacích, spíš jsem taky chráněnec, stejně jako Alberto. A ta podpora od ostatních je fantastická,“ pochvaloval si práci týmových kolegů.

„Neřešíme, co bylo, protože to stejně nevrátíme a koukáme se dál. Zítra je těžká etapa s dojezdem na kopec, ta nedělní bude taky náročná, ale musíme je zvládnout co nejlíp,“ přiznal Roman.

V dnešní 264 km dlouhé etapě se závodníci Tinkoff-Saxo snažili co nejvíc minimalizovat riziko pádu. „Únik jsme kontrolovali, aby nepřelezl deset minut, lidi v něm nikoho neohrožovali. Byl to hodně dlouhý den, ale přečkali jsme ho naštěstí bez větších problémů,“ dodal Roman.

Leave a Reply