Home » Zprávy ze závodů » Roman bojoval jako lev a na Giru už je třetí!
roman s albertem casovka TTT

Roman bojoval jako lev a na Giru už je třetí!

I když největší favorité skupinku s Romanem v posledním stoupání dojeli, dokázal se jich udržet a pomohl lídrovi svého týmu Alberto Contadorovi. Roman skončil v etapě na 13. místě se ztrátou 22 vteřin a průběžně postoupil na skvělé třetí místo. Novým lídrem je Australan Simon Clarke (Orica).

„Po včerejšku, kdy jsme kontrolovali etapu, protože jsme to považovali za správné, jsme dnes chtěli mít někoho v úniku. A dohodli jsme se, že by bylo ideální, kdyby tam byl Michael Rogers nebo já. Rogers byl v prvním nástupu a když to nevyšlo, tak řekl, ať to zkusím já,“ popisoval Roman.

„Upřímně mě překvapilo, že nás nechali odskočit o tolik. Nevěřil jsem tomu. Když jsme se dotáhli do té první skupiny, byl to pak takový divný závod. Hodně se nastupovalo, nebylo to moc organizované. A věděl jsem z vysílačky, jak rychle se k nám blíží. Když tam přiletěla skupinka s Albertem, snažili jsme se jet naplno. Chyběl tam Urán a i v tom sjezdu jsme do toho dali všechno, protože každá vteřinka se počítá,“ prozradil Roman.

Když měl s dalšími uprchlíky ještě 60 km před cílem skoro 9 minut, věřil, že by to mohlo dopadnout. „Myslel jsem, že už nás nedojedou, ale taky jsem si říkal, že v pelotonu někdo určitě znervózní. Nečekal jsem, že by mě nebo Chavese nechali přijet do cíle s šesti minutami, Astana odvedla velký kus práce,“ přiznal.

V celkovém pořadí je třetí. Contador hned za ním. Oba ztrácejí 17 vteřin na australského lídra. „Důležité je, že jsme dnes nic neztratili a hlavně, že jsme z úvodních nervózních etap vyšli bez pádu. To je základ,“ řekl jeden z klíčových mužů Tinkoff-Saxo.

„Musím přiznat, že takhle těžkou Grand Tour nepamatuju. V etapách se jede od začátku do konce nadoraz a je vidět, že Giro bude extrémně těžké. Zatím jsme neměli odpočinkovou etapu,“ prozradil.

„Zítra už to snad nebude tak nervózní. Sice je dojezd na kopci, ale už by měly být širší silnice. Uvidíme, jak to půjde dál. Do růžového klidně může skočit Chaves a Orica pak má šanci držet to třeba až do soboty. Nebo bude chtít dres lídra urvat Astana pro Arua. Dneska ukázali, že mají v kopcích hodně silný tým. My chceme jet samozřejmě taky co nejlíp a uvidíme, co z toho bude.“

4 comments

  1. Romane, nádhera – moc dobře se to všechno čte a když je čas, tak se na to dobře kouká – přeju ti ať forma jako řemen vydrží až dokonce a ať s Albertem dojedete co nejvýš to půjde – a když bys mu ujel, tak bychom to (minimálně my česky mluvící) určitě přežili … http://romankreuziger.com/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif

  2. barrachson_is_back

    Romane, jedeš úplně super! Držím palce {good}

  3. Roman super dneska {good} Škoda, že musel opět čekat a hlídat Contadora.

  4. Romane, paráda {devil} Jsi pořádně vidět! A to Tvůj čas určitě ještě přijde! Ať drží zdraví a vyhýbají se pády!!! Forza, Roman {devil}

Leave a Reply