Home » Zprávy ze závodů » Druhé místo v týmové časovce!
tinkof san remo

Druhé místo v týmové časovce!

Skvělou druhou příčku obsadili závodníci Tinkoff-Saxo v vodní etapě Gira, kterou byla týmová časovka na 17,6 km do San Rema. Ne vítěznou sestavu stáje Orica GreenEDGE ztratili jen sedm vteřin a Romanovi patří průběžné osmé místo.

„Zajeli jsme hodně dobrou časovku, zejména první část se nám povedla. V té druhé jsme se párkrát trošku rozsypali, ale je potřeba to brát jako celek a rozhodně můžeme být naprosto spokojeni. Věděli jsme, že tenhle tým může zajet hodně dobře, ale upřímně jsem nečekal, že bychom bojovali přímo o vítězství. Za úspěch bych považoval každé umístění v top 5,“ řekl Roman.

Sám se cítil hodně dobře. „Pár dní jsem nezávodil, ale poslední trénink za motorkou mi hodně pomohl. Cítil jsem se v pohodě, můžu být spokojený. Byli jsme hodně vyrovnaní,“ dodal.

Růžový dres lídra oblékl Australan Simon Gerrans. „A po zásluze. Vyhrál tým, který ty časovky opravdu umí a je hezké vidět v růžovém zrovna Gerranse. Měl v sezóně spoustu smůly, ale dokázal se po těch zraněních vrátit a myslím, že mu růžový dres nějaký den vydrží. Je dobře, že ho má Orica. Je to tým, který dokáže perfektně kontrolovat závod, sjíždět úniky a navíc to v dalších etapách určitě budou zkoušet ve spurtech, protože tam mají rychlé kluky.“

Leave a Reply