Home » Zprávy ze závodů » Andy překvapil všechny, já se trápil
roman-kreuziger-portret.jpg

Andy překvapil všechny, já se trápil

„Do úniku jsem se nedostal, protože jsem se na to necítil. Od začátku se mi nejelo dobře a teď po etapě toho mám plné zuby. Byl to strašně těžký den. Už první kopec se jel svižně a ve druhém se začalo závodit. Tam jsem ze skupiny favoritů odpadl,“ prozradil Roman. V úniku jel dnes jeho stájový kolega z Astany Maxim Iglinskij a vydržel jako poslední z uprchlíků. Dokonce dokázal jet kus i s Andy Schleckem. „Jel výborně, ale po tom, co dneska předvedl Andy, bylo téměř nemožné s ním vydržet. Musím říct, že Schleck překvapil všechny, bylo neuvěřitelné, co v tak těžké etapě předvedl. Zvlášť v tom protivětru. Fakt klobouk dolů.“ 18. etapa (Pinerolo-Galibier/Serre Chevalier, 200,5 km): 1. A. Schleck 6:07:56, 2. F. Schleck (oba Luc.) +2:07, 3. Evans (Austr.) +2:15, 4. Basso (It.) +2:18, 5. Voeckler +2:21, 6. Roland (oba Fr.) +2:27, … 73. Roman Kreuziger (ČR) +31:17. Průběžně: 1. Voeckler 79:34:06, 2. A. Schleck +15, 3. F. Schleck +1:08, 4. Evans +1:12, 5. Cunego, 6. Basso oba +3:46, 7. Contador +4:44, 8. S. Sánchez (oba Šp.) +5:20, …112. Roman Kreuziger +2:31:38.

89 comments

 1. vy jste tady všichni,nebo skoro všichni idioti!!! Roman není atlet nebo fotbalista, aby mohl do každýho závodu naplno!!! Pochopte, že profi cyklista ztraví třeba i 80 závodních dní v roce, z toho je průměrně 5 hodin na kole.nejde pořád jet naplno!!!závody se berou i jako trenink a „vystupovaní“ když se začíná závodit. Roman už má splněno na Giru a když tu spadl, tak co by tu dokazoval, že se mu nepovedlo skočit do správně skupinky uprchlíků, je to o štěstí!! Vy jste asi nejeli žádný etapák,tak nevíte o čem to je!!!já jsem kolikrát ani nedokázal dojet dopředu jaká je to tlačeníce v 60 km/h natož být 3x v uniku za etapu jak Roman!!!!
  Tím, že si Roman tady vystupuje, tak bude mít lepší formu po tour než kdyby jel naplno!!!
  Romane,držím ti palce {thumbup}

 2. Jsem rád za fér hodnocení,myslím,že je třeba si na to dávat pozor.Prostě se TDF nepodařila a to se může stát.Je třeba si z toho vzít ponaučení a uspět na Grand Tour to se musí sejít všechno.Top výkonost,štěstí,hlava a myslím ,že se nedařilo nic a je to určitě těžké.Je třeba si z toho vzít ponoučení a tohle může být jen ku prospěchu ,když se to vezme za ten dobrý konec.Já oceńuji ,že to Roman chce dokončit a nezabalil to.Patří do širší špičky a teď jde o to jestli to půjde směrem k průměru a nebo se to podaří až do té úplné elity.Nevím kdo má přesně aktuálně největší vliv na Romana v přípravě a pak v návaznosti na psychiku ,ale já si myslím ,že není tahle TDF vůbec na škodu.Některé vyjádření Romana a některé komentáře táty to jsem docela koukal jak jsou na hrušce.Např.táta ve studiu ke Cavendishovi:To ,že není vrchař a je rychlostní neznamená ,že jím musím pohrdat.Jasné je ,že celková klasifikace je hodnotnější,ale 19 zářezů na TDF o něčem svědčí.Já myslím,že je dobře pro Romana tahle TDF,trocha víc pokory bude ok.Přeji úspěšný dojezd do cíle,dále jen to nej a příští rok jedu fandit a je jedno jestli to bude Giro a nebo TDF a věřím ,že bude na tu špici.

 3. No a ještě je před námi zítřek. Lídři se budou hlídat, domestici odpočívat , možna zítřek je ten správny den? {thumbup}

 4. bandwagon: Všechny které jsi jmenoval, tj. (LL Sanchez, Hushovd, Hagen, Roy a sposta dalších) se připravovali celý rok na TDF a nemysleli na celkové pořadí, ale připravovali se na to, že budou chodit do úniku a pokoušet se vyhrát etapu. Pak je tady druhá skupina (Gesing, T.Martin, Leiphaimer, Roche), kteří chtěli jet na celkové pořadí a taky jim to moc nejde. Roman se připravoval na Giro d´Italia a všichni ti jezdci, kteří jsou výše jmenování Giro neabsolvovali, tudíž mají o jednu Grand Tour v nohách méně. (Je to dost cca 3500 km, navíc Giro bylo letos extremní). Roman psal, že se pokusí nějakou etapu vyhrát, tj. musel by je porazit. V důvodů zranění, štěstí na úniky a jiných, se mu to nepovedlo. Jedním z hlavních důvodů je to, že má v nohách Giro. Dva GT v řadě absolvovat a ještě mít slušné výsledky je nadlidský výkon. Dnes jsme se mohli přesvědčit, že i AC, který je považován za nejlepšího jezdce od doby Eddyho Mercxe (pardón, jestli jsem jeho jmého nenapsal správně) to zřejmě nedokáže. Naposledy se to povedlo v EPO době Pantanimu. Myslím si, že Alberto uý Giro nikdy nepojede, teda pokuď chce vyhrávat v Tour. Navíc Roman má teprve 25let, polovina z lidi co jeli letos Giro už z Tour odstoupila a to byli většinou staří mazáci a nezvládli to. Já si myslím, že mu nikdo nemůže nic vyčítat.

 5. Nevadí Romane! Každý den není posvícení. Budou i další závody a výhry určitě přijdou. stačí pořád makat! Tak hodně zdaru, ať dojedeš do toho Paříže.

 6. jo romco,klub přátel cyklistiky tě zve na vyjíždku,máme věkový prúměr 55 let a prúměr na silnici kolem40 km.pokud si vystoupíš,počkáme na tebe v hospodě.

 7. „Nechceš přece být jen kvalitní domestik s pověstí vrchaře, co kdysi vyhrál etapák a pak dlouhé nic. Já si totiž z tvé kariéry nepamatuju žádný jiný oslnivý úspěch než ve Švýcarsku. Od té doby jsi takřka zmizel z očí. Sem tam někde v popředí v etapě, ale koho to zajímá, když to není bedna? Po pár týdnech nikoho.“

 8. není možná,roman dnes nevystoupil,ale odpadl.no co,zbývá se dotáhnout do paříže a pak si odpočinout.metody přípravy v astaně jsou asi stavěné na ruské bojary a ne na romana.

 9. Přemýšlím, kolik je asi nespokojených fandů RK, určitě x násobně víc než těch, kteří se speciálně zaregistrovali, aby se mohli vyjádřit.

  Neberu výmluvy na to, že se mu nedaří dostat se do úniku. Jsou LL Sanchez, Hushovd, Hagen a další horší jezdci, že je peloton klidně nechá ujet, aby mohli vyhrát etapu? A co Roy, Delaplace, Lelage a hromada dalších, kteří jsou v úniku pomalu každý den? Ne. Jsou lepší. Bojují. Ono to nebude v tom, že peloton tadyhle a peloton támhle. Romane, nebuď takový uplakánek. Asi zase tak moc nechceš něco předvést. Nikdy to nevzdávej. Nikdy, nikdy, NIKDY to nevzdávej. Zkoušej to tak dlouho, dokud to nevyjde.

  Rozeber si, v čem se můžeš zlepšit a zamakej. Evidentně do toho nedáváš všechno. Nechceš přece být jen kvalitní domestik s pověstí vrchaře, co kdysi vyhrál etapák a pak dlouhé nic. Já si totiž z tvé kariéry nepamatuju žádný jiný oslnivý úspěch než ve Švýcarsku. Od té doby jsi takřka zmizel z očí. Sem tam někde v popředí v etapě, ale koho to zajímá, když to není bedna? Po pár týdnech nikoho.

  A k Astaně – důvody přestupu jsou Romanova věc, ale tenhle tým ve mně nikdy nevzbuzoval sympatie. Proč hvězdy, které ho okusili, po roce po dvou zdrhli? Doufám, že to samé udělá Roman a zdrhne včas. Rusáci nejsou pověstní tím, že umí hrát týmově, stejně tak Češi jsou známí tím, že v juniorech jsou mezi nejlepšími na světě a pak zapadnou do průměru. Zatím to s RK vypadá, že je v tomhle ohledu Čech jak poleno.

  Každopádně RK přeju, ať jeho kariéra nabere jiný směr a bude se o něm psát, že tady a támhle dosáhl historického úspěchu. Moc mu to přeju. Schází maličkost – víc dřiny. Tak bojuj!!

 10. Romane skvělé Giro {thumbup} …na vzdory zranění bojuješ na TdF {thumbup} …tohle moc lidi nepochopí ..přeju Ti hodně zdraví a štěstí {thumbup} . {thumbup}

 11. hlavně si nedokážu představit, jak by ta výsledková listina vypadala, kdyby tolik favoritů už nevypadlo….

 12. pořád věřim, že zítra by v tom kopci roman mohl nastoupit {thumbup} ….ale asi bude muset jít sám, kdo by s nim taky chtěl jet do kopce

 13. Romane, hlavu vzhůru, zítra je taky den
  6. místo na Giru a dojet TdF navzdory zranění je parádní výkon, díky za něj

 14. Super výkon od Iglinskiho, etapu od etapy je Astana víc vidět {thumbup} …navíc mi připadá, že kameramani na motorkách maj romana nějak rádi, když totiž zabíraj balík tak ho tam hledaj ….jinak Schleckův výkon fakt super, i když je teda moc nemusim…..ale i přesto věřim, že vyhraje asi Evans…Voeckler ten kdyby neměl žlutej trikot, tak se tam asi neudržel, ale je to bojovník {thumbup}

 15. Romane bojuj zitra!!! jinak fair hodnoceni, hodne zdravi a silny nohy!!!

Leave a Reply