Home » Zprávy ze závodů » Štve mě, že to zase nevyšlo
Foto proteam-astana.com

Štve mě, že to zase nevyšlo

„Vím, že jsem sliboval útok, ale udělal jsem pro to opravdu maximum, ať se to někomu líbí nebo ne. Zkoušel jsem odjet hned po startu, byl jsem tam dvakrát, stejně jako týmový kolega Di Gregorio. Nakonec to vyšlo až skupině, kde jsme měli Fofonova a já tam chyběl. Bohužel, nedá se nic dělat. Takový Boasson Hagen se do správného úniku dostal včera i dnes, navíc byl druhý a první. Ukázal, že na to má čich, k tomu ještě výborné nohy. Já prostě ve správnou chvíli na správném místě nebyl, což mě mrzí, ale není to konce světa,“ řekl Roman. „Byla to asi poslední šance, kdy favoriti nechali odjet až do cíle skupinu, zítra ani v pátek se to zřejmě nestane. Ale pokud by nějaká naděje svitla, určitě do toho půjdu, protože se teď cítím docela dobře a je škoda, že jsem to nedokázal prodat.“ 17. etapa (Gap–Pinerolo, 179 km): 1. Boasson Hagen (Nor.) 4:18:00, 2. Mollema (Niz.) +40, 3. Casar, 4. El Fares, 5. Chavanel (všichni Fr.) všichni +50, 6. Fofonov (Kaz.) +1:10, … 58. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +12:36. Průběžně: 1. Voeckler (Fr.) 73:23:49, 2. Evans (Austr.) +1:18, 3. F. Schleck +1:22, 4. A. Schleck (oba Luc.) +2:36, 5. S. Sánchez +2:59, 6. Contador (oba Šp.) +3:15, … 113. Roman Kreuziger +2:02:42.  

74 comments

 1. Alberto Contador , Andy Schleck , Frank Schleck , Samuel Sanchez , Cadel Evans , Vincenzo Nibali , Denis Menchov , Bradley Wiggins , Andreas Kloden , Thomas Vockler , Pierre Rolland ……….etc all those riders will be ahead of you next year in the Tour De France ! ! Is the end of a top finish for you ……………..

 2. So things are like this : Astana did a miserable tour ! !
  Your team has not managed anything in 3 weeks ! ! NOTHING ! !
  I do not know why you present at the start first of all and have not tried to prepare for the VUELTA …………

 3. čtyřkolečko

  Jediný zásadní „faktor“, který „nahrává“ Thomasi Voecklerovi, je jeho vůle trikot držet, ochota jet nad svůj limit, a jakási úcta k tomuto trikotu. Možná ho pohání i to, jak musí od chvíle, kdy ho oblékl, poslouchat úvahy expertů o tom, že ho má nepatřičně… On si ho neoblíknul proto, aby si ho dal doma do vitriny a vytahoval se s ním před návštěvami … Mistr světa Thor H. ho měl taky a dle mne v etapě do St. Flour jej do jisté míry „znesvětil“ . Jistě si vzpomenete na ty záběry, kdy v družném hovoru s O´Gradym, van Garderenem a Voigtem zvolna šlapal a usmíval se na diváky…
  Thomasi, bojuj dál, jsi hrdina! O tom, jaký to je jezdec, se můžete přesvědčit na videu z jedné etapy 4 dnů v Dunkerque, kde jel sólo, a i když měl dostatečný náskok, makal jak divý až do cíle. Zdeněk Štybar to může dosvědčit, skončil v tom závodě třetí.

 4. to kuba
  a jaký je v tom rozdíl??chvastounské řeči se ,ale dnes nosí.trocha skromnosti a ne prezentovat,že budu útočit,když dobře vím,že sotva vlaju na ocase!!!!!

 5. To vagon
  Zdravím. nechal sis tam ještě pojistku, že možná zítra, ale oba víme, že žádné možná už není, tak jak to vyplývá z Tvého komentáře. Col de Galibier mám v nohách, takže smekám před všemi borci, kteří dojedou. Souhlasím s tebou ve všem.

 6. to DODO: jj , přesně tak jak závodil dnes Andy Schleck, to je strašně sympatické a chytne to za srdce každého, podle mne Voeckler po celou dobu 10 etap co má v držení žluťáska hodně blafoval, na svůj tým měl ale stopro spoleh a Ivan Basso se taky snažil. V sázce je ještě Evans, ten má vůli a silné nohy. K R.K. jsem své už řekla.

 7. to kuba
  Každý máme asi jiný pohled na favority,ale to co dnes předvedl Andy ,je hodno vítěze ,Voeckler je sice ještě celkově na čele,ale tomu nahrává mnoho faktorů,které se během tour sešli v jeho prospěch,když je tak dobrej tak proč ještě nevyhrál etapu?Drží se zuby nehty a 90% jeho dosavadního úspěchu na tour patří domestikům

 8. Nazdar všichni fans Romana,

  Jsem pravidelným čtenářem RK webu, ale až nyní jsem se rozhodl pro registraci, abych mohl napsat svůj názor. Aboslutně nechci nikoho poškodit natož Romana, ale musím se ozvat. Klobouk dolů co R dokazuje, jak propaguje českou silnici, i díky němu tv sleduje mnoho našenců 2 kol. Možná i ČT4 konečně zaregovala a výsílá Tour.
  Bohužel musím souhlasit s názory pesimistů. R je od 3 etapy absolutně nezajímavý pro své soupeře, měl tedy ideální možnost dokázat to co se mu nemusí naskytnout (věřím, že v budoucnu bude jezdit nahoře v celkovém pořadí. I sám R říkal, pokusím se vyhrát etapu, budu útočit. Vím, že to je strašně těžké, ale jak je na dnešní etapě vidět jde to…. Astana měla v jednu chvíli 3 borce v úniku R – nikde. Buď to jde a mám na to nebo to nejde a nemám na to – je to sport. Sorry R, ale spíš to vypadá na druhý případ. Chápu, že pády, zářez od vlastní stáje tě oslabili, ale mohl si férově vzdát, nebo napsat jen dojedu a ne budu útočit. Tohle prostě útoky nejsou. Dřív si tě každý hlídal, tentokrát nikoliv. Prostě to nejede a hotovo. Bohužel pozoruji jistý projev stagnace výkonnosti a nevím zda Astana je úplně to cos potřeboval…..
  V každém případě ti hrozně fandím, třeba tu zítra po AdH napíšu …. promiň smekám.
  Přeji hlavně zdraví!!!

 9. to čtyřkolečko:

  Přesně tak jsem tam prohlášení chápal já. Co by taky měl Roman říkat? Že tak nějak pojede dál, ale že nemá žádný konkrétní cíl, o který by usiloval?

  Mimochodem bych chtěl hrozně moc ocenit, že se tu jeho názory objevují po každé etapě. Nejsem tak naivní, že bych si myslel, že je sem píše sám nebo že má během závodu čas si to tady číst, ale určitě to ještě zvyšuje zájem fanoušků o Tour.

 10. Dneska úžasný Andy Schleck, podobný typ jako Roman, mladý ctižádostivý bojovník, a pak Frank, Evans a Voeckler. Contador musel přiznat, že momentálně na špici neměla bude ho to stát zřejmě celkové vítězství, ale to i Samuel Sanchez dnes zaváhal. !
  Ale byla to nádherná etapa, krása – bravo Andy!

Leave a Reply