Home » Zprávy ze závodů » Štve mě, že to zase nevyšlo
Foto proteam-astana.com

Štve mě, že to zase nevyšlo

„Vím, že jsem sliboval útok, ale udělal jsem pro to opravdu maximum, ať se to někomu líbí nebo ne. Zkoušel jsem odjet hned po startu, byl jsem tam dvakrát, stejně jako týmový kolega Di Gregorio. Nakonec to vyšlo až skupině, kde jsme měli Fofonova a já tam chyběl. Bohužel, nedá se nic dělat. Takový Boasson Hagen se do správného úniku dostal včera i dnes, navíc byl druhý a první. Ukázal, že na to má čich, k tomu ještě výborné nohy. Já prostě ve správnou chvíli na správném místě nebyl, což mě mrzí, ale není to konce světa,“ řekl Roman. „Byla to asi poslední šance, kdy favoriti nechali odjet až do cíle skupinu, zítra ani v pátek se to zřejmě nestane. Ale pokud by nějaká naděje svitla, určitě do toho půjdu, protože se teď cítím docela dobře a je škoda, že jsem to nedokázal prodat.“ 17. etapa (Gap–Pinerolo, 179 km): 1. Boasson Hagen (Nor.) 4:18:00, 2. Mollema (Niz.) +40, 3. Casar, 4. El Fares, 5. Chavanel (všichni Fr.) všichni +50, 6. Fofonov (Kaz.) +1:10, … 58. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +12:36. Průběžně: 1. Voeckler (Fr.) 73:23:49, 2. Evans (Austr.) +1:18, 3. F. Schleck +1:22, 4. A. Schleck (oba Luc.) +2:36, 5. S. Sánchez +2:59, 6. Contador (oba Šp.) +3:15, … 113. Roman Kreuziger +2:02:42.  

74 comments

 1. čtyřkolečko

  kuba :
  Romanovo vyjádření z 16. července jste interpretoval korektně, a vůbec – jen pošetilec by si mohl myslet, že šlo o závazné sliby fanouškům. Sám jsem je bral jako výraz bojovného ducha a odhodlání unikout „depce“ z neblahého průběhu závodu.
  Nepsalo se před Tour, že Roman má dokonce lepší testy než před Girem? To potom naštve, když se padá atd. Vzpomínám na jednu etapu po druhém pádu, již na Eurosportu chvíli spolukomentoval Romanův otec. „Tady vidíte Romana na konci peletonu, úplně zlomeného.“ Myslím se, že z toho se docela dostal.
  Na Contadorovi bylo dnes jasně vidět, že ani takový borec dvě GT za sebou ideálně odjet nezvládne. Navíc když má manšaft téměř totožný s tím na Giru.. V etapě přes Tourmalet jeli ostré tempo hoši z Leopardu. Tam mě napadlo, že nechtějí ani tak otestovat favority, ale spíše jejich domestiky… Dnes ten rozdíl mezi teamy byl velmi patrný.
  Bravo Thoma Voeckler, jsi hrdina!

 2. Romane ,už bylo dost výmluv a planých nadějí,ten kdo na to má se do úniku dostane kdy chce a jsou to i jezdci kteří se v prvním týdnu také zranili,ale to už tak u čecháčků bývá ,když něco nejde tak se vymlouváme na zdraví nebo zranění.Prostě a jasně Roman Kreuziger je asi naším nejlepším jezdcem ,ale na světovou špičku prostě nemá.
  Jinak dnes super jízda od Andyho snad už konečně toho nesympatického frantíka zítra svlékne-do naha hi hi {thumbup} {laughing}

 3. Roman je náš kluk a fandíme mu. ALE – Více jak 3 000 km Giro a podivnej nekompaktní Team Astana, navíc zdecimovanej pádama. Vůbec jsem nerozuměl taktice a strategii Astany na začátku, natož po pádech a ztrátách. Nevěřím, že komentáře píše Roman, sliby nejsou reálné. To není fotbal, tady nepadají náhodný góly, tady je to o dřině a o síle, kterou máme nebo prostě ne. Nevěřme zázrakům a řekněme raději : snad příště. Ať Roman dojede ve zdraví do Paříže a to mně osobně bude stačit. Ostatní plány jsou vzdušné zámky ……

  Hodně štěstí..

 4. to bojar:

  V tom článku ze 16.7. Roman říká:„Zkusím to v Alpách. Pořád platí, že chci vyhrát etapu. Jednu si vytipuju a půjdu do toho. Je to můj cíl a věřím, že to dokážu.“

  Můžeš mi prosím vysvětlit, kde vidíš rozpor mezi tímto prohlášením a tím, co jsem psal?

 5. Bj… Klid… Fandime dal. Není důvod nefandit. To bylo trochu motivační. Nemá smysl se drit celou tour, když celkový vysledek uz není reálný, ale ta jedna etapa by docela bodla!

 6. V 1 řadě bych popřál Andymu.Romana bylo vidět asi 2krát a opět si vystoupil.Je jasný,že s těma nejlepšíma šlapat nemůže,ty problémy jsou a není důvod se honit.Strašně bych mu to přál,urvat nějakej úspěch,ale je mladej a dočká se.Po dnešku bych viděl žlutýho v Paříži Cadela Evanse.

 7. to kuba,,
  asi potřebuješ očního,přeččti si článek z 16,7,

 8. to bojar:

  Nevšiml jsem si, že by tady Roman někde prohlásil, že vyhraje etapu nebo že získá puntíkatý dres. On pouze mluvil o tom, že vzhledem k pádům, zranění a nabrané časové ztrátě už nemá smysl jet na celkové umístění a jeho cílem pro zbytek Tour je etapové vítězství, popř. soutěž o nejlepšího vrchaře. Roman nikdy neřekl:“Vyhraju etapu,“ říkal jen, že je to jeho cíl a že se o to pokusí.

  Na takovém prohlášení rozhodně nevidím nic špatného a je mi to naopak mnohem sympatičtější, než kdyby řekl, že už nemá cenu se o něco snažit a jen to dojede do Paříže. To, že tady někteří lidé z jeho záměrů udělali hotovou věc, a teď se rozčilují, že se to nestalo, není Romanova chyba.

  U televize to možná vypadá, že pro splnění těch cílů mohl Roman udělat víc, ale nikdo z nás není na místě, takže to těžko můžeme objektivně posoudit.

 9. to Dick Richards:
  přesně …ale to jsou prostě češi, ty fanděj jen když je jistý zlato……Roman má určitě víc fanoušků v zahraničí než tady, což je hrozně smutný

 10. Kdybychom nemeli Vas, Romane, tak na tour dé france ani nekouknu… Klobouk dolu před dosavadní kariérou. Když se nedaří, tak to proste nejde… Ale na druhou stranu – uz jsme si trochu zvykli Vas vidět dojíždět hodně vepredu! A to ted chybi. Což takhle dojet poslední horskou s temi nejlepšími, ke kterym patrite? I bez vitezstvi v etape by to bylo hodne fajn! Všem by nam to udělalo radost a naději do dalšího fandeni!

 11. to dick
  nepleť tady kopálisty. v cyklistice buď na to mám,nebo si vystupuji.(dříve-odpadám),když to nejde tak to projevím a nebudu tvrdit,že vyhraju etapu,to je rozdíl mezi raboněm a romčou.

 12. Dick Richards: Ty tomu asi hodně rozumíš, co Raboň jel Giro se svejma úkolama, který si plnil znamenitě. Kde ty ses tu vyloup…. {rolleyes}

 13. Dick Richards

  Zdá se mi, že Roman je na ty úniky jako v blbým filmu, kde se nic nedaří. Srovnal bych to s fotbalovým/hokejovým atd. mužstvem, který drží sérii bez vítězství a ty góly tam prostě nechtějí spadnout, útočníci už jsou zoufalí, ale bránu prostě netrefí, a když už, tak jim do střely skočí před brankovou čárou obránce.

  Je to jenom sport a Roman je pro českého fandu bohužel moc dobrej a úspěchy se v ČR neodpouštějí. Neslyšel jsem tolik zášti nad Frantou Raboněm, kterej třeba na Giru, při vší úctě k němu, jezdil z pohledu fans úplnou tužku a pak v prvních horách odstoupil….. Kromě jednoho pádu jsem si ani nevšimnul, že Giro jede…..Za to Romana každej čeká hned v TOP 5, což je na psychiku dost těžký….

  Takže Romane, držím palce, když se to nepodaří letos, tak příští rok určitě…..

 14. Dick Richards

  Tiralongo odstoupil kvůli přetrvávajícím střevním problémům (těžká gastritida, která mu znemožňovala pořádně doplnit živiny) z půlky minulého týdna. Posledních pár dní se na kole přemáhal, ale dnes nešlo dál pokračovat – tolik web Astany.

 15. teď se dívám na tdf-ujetá skupina 7 15 před balíkem.z astany je tam inglidsky,kde je romča???? sakra kde???? kdy chce útočit?v posledním stoupáni??,to musí urvat contadora,

 16. to:filp
  jaký respekt,co to meleš,respekt ze svých fandů nemá roman,když tady slibuje puntíkatý trikot a vítězství v etapě.kdyby napsal,ze je z formy,ale udělá co může,každý by to pchopil.jde to s ním z kopce od té doby co mu ujel minulý rok ten terezín.co se týká svorady to je snad úplné jiná situace.

Leave a Reply