Home » Zprávy ze závodů » Štve mě, že to zase nevyšlo
Foto proteam-astana.com

Štve mě, že to zase nevyšlo

„Vím, že jsem sliboval útok, ale udělal jsem pro to opravdu maximum, ať se to někomu líbí nebo ne. Zkoušel jsem odjet hned po startu, byl jsem tam dvakrát, stejně jako týmový kolega Di Gregorio. Nakonec to vyšlo až skupině, kde jsme měli Fofonova a já tam chyběl. Bohužel, nedá se nic dělat. Takový Boasson Hagen se do správného úniku dostal včera i dnes, navíc byl druhý a první. Ukázal, že na to má čich, k tomu ještě výborné nohy. Já prostě ve správnou chvíli na správném místě nebyl, což mě mrzí, ale není to konce světa,“ řekl Roman. „Byla to asi poslední šance, kdy favoriti nechali odjet až do cíle skupinu, zítra ani v pátek se to zřejmě nestane. Ale pokud by nějaká naděje svitla, určitě do toho půjdu, protože se teď cítím docela dobře a je škoda, že jsem to nedokázal prodat.“ 17. etapa (Gap–Pinerolo, 179 km): 1. Boasson Hagen (Nor.) 4:18:00, 2. Mollema (Niz.) +40, 3. Casar, 4. El Fares, 5. Chavanel (všichni Fr.) všichni +50, 6. Fofonov (Kaz.) +1:10, … 58. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +12:36. Průběžně: 1. Voeckler (Fr.) 73:23:49, 2. Evans (Austr.) +1:18, 3. F. Schleck +1:22, 4. A. Schleck (oba Luc.) +2:36, 5. S. Sánchez +2:59, 6. Contador (oba Šp.) +3:15, … 113. Roman Kreuziger +2:02:42.  

74 comments

 1. bojar: jo taky ujedu,neříkám denně,protože taky chodim do práce ,ale třeba loni na dovče jsem jezdil i více(jak jsem psal ,taky pár let jezdím na kole a Romana chápu,že i přes bolest chce Tour objet celou.Taky se nerad vzdávám.Ted jsem po zlomenině ruky( z kola) a i když mi bolí ted záda,protože ještě ruku nenatahnu,a mám jinýé držení těla,tak stejně jezdím.Sice to bolí,ale chci jet. Stejně tak Roman

  I když to srovnávám nesrovnatelné

 2. to,vorry
  Já těch 150 km denně klidně ujedu a co ty?? pokud má zranění ať odstoupí a nebulíká takové jako jsi ty,blbý žvásty,řekl by můj trenér ze žáků,boli tě zápěstí tak si jej pomoč.jste změkčilá generace.počítačových sportovců.

 3. možná ,že jo,ale jestli jsi četl knihu o Lanci,tak tam myslím někde psal ,že když se jede rovinatá etapa ,tak má průměr tepů kolem 125 ,což v kopcích bude určo více,ale stejně ,takoví závodnící když jedou schovaní si myslím o moc víc mít nebudou a při 125 tepech skoro regenerujou(včerejšek a dnešní začátek ,kdy zkoušel do úniku a jelo se přes 50 byl vyjímkou,ale včera jak odjela ta skupina ,tak se peloton skoro zastavil)

 4. Marco Pantani

  Ono je to v podstatě paráda jet zrovna na Tour v balíku. V závodě, kde se prakticky nedá šetřit. I v tom balíku musíš něco vydat a to 21 etap, ještě s pochroumanou rukou i psychikou. Byl by to holý nerozum cpát jej na Vueltu.

 5. Pantani ,uvědom si ,že tady krom prvních pár dní jede v balíku a jakmile se na konci zrychlí,tak šetří sílí. Takže tepově se zase tak moc nevyždímá. To si myslím ,že když trénoval na Giro si dával víc do těla

 6. Stejně je to frajer, já si taky v lese narazil zápěstí a vůbec se s tím nedalo jet, byl sem rád že sel dojel domu Jinak pořád fandíme

 7. vorryy:
  Máte rozum, vy byste chtěl Romana ještě hnát na Vueltu? Stačí, že naježděné kiláky zhodnotí na San Sebastianu a dalších jednorázovkách a pak už uklidí kolo.

 8. Marco Pantani

  vorryy
  To by museli být sportovní ředitelé totálně padlí na hlavu, aby nejtalentovanějšího jezdce svého týmu nechali v 25. letech odjet všechny tři GT. Myslím, že bychom se pak mohli dočkat dalšího uvařeného talentu.

 9. Romane nevzdávej to a bojuj! A zkus ještě někde zaútočit! {thumbup}

 10. To: BOJAR

  Zkus si jezdit 150-200 km na kole s naraženým zápěstíma pak můžeš něco kecat. Nicméně Romana se zase nechci zastávat.Měl by to zítra či pozítří dát naplno.

  Já mám spíše pocit,že Roman to prostě zkusí ,ale zase ne za každou cenu.Ty kilometry co tu najezdí s tím ,že konce ,kdy se jede na krev vypouští má svou světlou stránku a tou je ta,že vlastně najíždí kvalitní kilometry na VUELTU ,kde jako lídr ASTANY bude mít šanci na dobré umístění v celkovém pořadí.Tak proč by tady chodil každý den do úniků? Aby se totálně vyštavil a pak byl na VUELTĚ total mrtvej.To je můj (možná mylný názor).

 11. bj :
  Podle R. Bakaláře vzdal Tiralongo kvůli nastuzení a bolestem břicha, nemohl se řádně najíst. Nikoliv tedy kvůli totálnímu znechucení z jízdy Astany, což by si mnozí mohli myslet. Věřím spolu a Armillariou, ať už to myslí vážně, nebo naopak, že to zítra dopadne přesně tak, jak píše!
  Samueli Sanchezi, vai, vai, vyhraj Tour!

 12. Fanděte a nekecejte!……to je fakt radost jezdit pro takovýhle fanoušky

 13. od 7 do 19 sedím v práci. do 21 30 čekám na záznam tdf.konečně ve vedoucí skupině vidím dres astany a on to není roman je to fofonov.romča si dal zase výstup.začínam si myslet,ze je za vším něco jiného.PRAVÝ BOJOVNÍK NA KOLE SI NEVYSTUPUJE,ALE BOJUJE,JINAK TO NEJDE.UŽ TADY TĚM TLACHŮM NEVĚŘÍM ANI PÍSMENO.

 14. Adame, Rasmussen nikdy neměl pozitivní dopingový test. Prošvihl dvě kontroly, ale to bylo až rok po tom famózním sólu. Dosáhl jej tedy bez dopingu.

 15. Bojuj Romane!!! Ja vím, že je to těžké. Ale zkus zítra zabojovat i kdyby to mělo být bez šance, i kdyby si měl jet sám. Ukaž všem jaká jsi třída a aspoň nějaký ten kopec zkus vyhrát. Máš na to! Bojuj!

Leave a Reply