Home » Zprávy ze závodů » Chybělo štěstí, zítra to zkusím znovu
Foto proteam-astana.com

Chybělo štěstí, zítra to zkusím znovu

Než odjela vedoucí skupina, jezdil neustále na špici, hlídal si, aby nikdo neodjel. „Byl jsem ve třech únicích, ale bohužel ani jeden z nich nebyl ten, ze kterého by skupina odjela. Když jsme odjeli v těch deseti lidech, vypadalo to poměrně nadějně. Měli jsme půl minuty, jenže tam byl Francouz Jeannesson, který je na tom dobře v boji o bílý dres. Proto to zezadu začal sjíždět Sky, který má bílý dres díky Kolumbijci Uranovi. Nedá se nic dělat. Říkal jsem, že k úspěchu v etapě člověk potřebuje i štěstí a já ho dneska neměl. Když odjela ta skupina, prostě jsem tam nebyl. Chvilku předtím mě dojeli a není snadné skákat do všech úniků. Někteří lidi v té skupině zůstali, jiní ne. Nedá se nic dělat, je to sport. Udělal jsem pro to maximum a zítra budu zase zkoušet odjet,“ řekl Roman po rychlé a deštivé etapě. Atak favoritů ho až tolik nepřekvapil. „Dalo se čekat, že něco zkusí. I proto, že tam byl ten sjezd a ví se, že Andy Schleck v nich mívá trochu strach. Ale nemyslím si, že by ten dnešek něco rozhodl, je to otevřené.“ 16. etapa (Saint-Paul-Trois-Chateaux – Gap, 162,5 km): 1. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo) 3:31:38, 2. Boasson Hagen (Nor./Sky) stejný čas, 3. Hesjedal (Kan./Garmin-Cervélo) +2, 4. Tony Martin (Něm./HTC-Highroad) +38, 5. Michail Ignatěv (Rus./Kaťuša) +52, 6. Alan Pérez (Šp./Euskaltel), … 114. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +15:06. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 69:00:56, 2. Cadel Evans (Austr./BMC) +1:45, 3. Fränk Schleck +1:49, 4. Andy Schleck (oba Luc./Leoprad-Trek) +3:03, 5. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel) +3:26, 6. Alberto Contador (oba Šp./Saxo Bank) +3:42, … 112. Roman Kreuziger +1:54:59.

40 comments

 1. Myslím,že většina se shodla,že tým Astana nefunguje.Jestliže Roman řekne,že není snadné chytat všechny úniky a navíc opakovaně,pak se ptám.Kde je jeho tým a domestikové,kteří by měli,pokud je stanoveno,že má vyhrát etapu pro něk úniky chytat !A to tak není.Nebylo to ani na Giru a teď je jenom otázka,uzda je Roman skutečně sám svojí osobností lídr,který si dokáže udělat pořádek a nebo je lídrem jen ve svých prohlášeních.Zajímalo by mě,co Roman a jeho taťka říkají na diskuze jeho příznivců.

 2. Zenon Jaskula

  K2: myslím, že Roman nezhodnotil nic, Roman na to prostě nemá. Očekávat útok v následujících etapách..No, nevím. Ale favoriti budou muset hodně útočit aby se zbavili Voecklera, takže tady moc šancí pro Romana nevidím. Navíc s jeho formou..
  Myslím si, že na letošní Tour neměl co dělat, ale možná je to jen můj názor. Tedy alespoň ne po Giru. Jenže v Astaně se musel podřídit, stejně si vysvětluji i jeho letošní odvážná prohlášení. V Astaně holt nemůže mluvit tak jako loni v Liquigasu..

 3. zdenda_hobík

  Sleduju teď etapy spíše na internetu a ne všechno zachytím, ale zachytil jsem vyjádření Raboně na TV4, jak SKY nainstaloval Hagena včera do úniku – prostě celá SKY dojížděla únik, kde byl Roman, když to dojeli, Hagen plynule pokračoval do úniku. viděli jste někdy nějakou akci Astany? Ani se radši nedívám, kde skončil dneska ten Fofonov. Myslím, že ten tým bude mít problémy, protože mu chybí vysoká průměrná úroveň jezdců.
  Jinak si myslím, že se jen ukazuje, že pravdu měli ti ze zdejších příspěvkářů ( teď si nepamatuji, kdo z vás to byl), kteří říkali, že jet giro i tour není možno stejně dobře. I ten Contador to dokazuje, kde je třeba Ayroyo ( asi blbě napsaný jméno, nemám náladu to hledat).
  Takže když to shrnu – to, že Roman není v takové formě jako na Giru, je prostě normální, není sám. Dělat z toho dalekosáhlé závěry – s tímn nesouhlasím. To, že ten tým je asi na hovno, je pravda druhá. Uvidíme, jestli se pro příští rok nějak posílí.

 4. měli by jste si uvědomit že roman zhodnotil ,a myslím že správně, že složení těch úniků včera a dneska je natolik pro něj špatné , že šance na vítězství je malá tak se tam mermomocí netlačil, ostaně ani profil mu moc nenahrával , pro něj by byl lepší dojezd na kopec , proto myslím , že pokud má sílu a asi ano tak se pokusí v následujících etapach , kde únikáře pokud dojedou pod poslední kopec a peleton je nedojede tak udělá a nebo se bude držet s nejlepšíma do konce a tam to zkusí v závěru měl by mít narozdíl od nich našetřeno dostatek sil poku tedy není grogi pogiru a nelimituje ho zranění

 5. Milí kolegové fandové,
  je mi líto, ale Romanovi letos na Tour chybí forma, podpora týmu , štěstí, ale i zdraví. Mám dojem, že mu to teprve nyní dochází, protože hlava by chtěla, ale tělo na to nemá. A být Romanem tak bych si za těchto okolností hodně rozmyslela start na Vueltě.Pro jezdce je strašně důležité sebevědomí a to teď Roman na Tour ztratil. Co se týče Astany, také mě ve složení na Tour nenadchla, ale asi to zabalili po odstoupení Vina, který byl pro ně jediným lídrem! O to to má Roman složitější – aneb zlatí Liquidas vloni. Teď jsme z TV Nova zaslechli, že dne Roman šetřil síly na zítřejší výstup – aneb jak jinak. Zdraví Heli

 6. ahoj já si myslím, že roman správně nešel do těchto úniků včera a dneska , protože pro něj by byl lepší dojezd na vrchol , ve složení těchto skupin a těch profilů by moc šancí neměl

 7. PROMINTE,ALE ROMANOVĚ STRATEGII MOC NEROZUMÍM,NEUSTÁLÉ VYČKÁVÁNÍ PTÁM SE NA CO?VŽDYT UŽ NEMÁ CO ZTRATIT A PROTO NECHÁPU PROČ DO ETAPI NEVLÉTNE JAKO URAGÁN A VYHRAJE JI I ZA CENU TOHO ŽE POTÉ ODSTOUPÍ.POŘEKADLO -NENI DULEŽITÉ VYHRÁT ALE ZŮČASTNIT SE {devil} DNES MOC NENOSÍ A ČESKÝM NEŠVAREM MNOHA SPORTOVCU SE VYMLOUVAT NA ZDRAVOTNÍ STAV JE JIŽ OTŘEPANÁ POHÁDKA.BUD TO NA TO MÁM NEBO TAM NELEZU

 8. Prostě je to tak.Roman nemá formu a s tím ani nejlepší sportovec v průběhu závodu nic neudělá.To nic nemění na tom,že na naše poměry je to skvělý cyklista.V minulých komentářích jsem ho kritizoval,ale proč?Na základě jeho článků a prohlášení,která mají daleko k realitě.Teď už mu stačí jen dojet do Paříže.Když se podíváte co od chvíle společného úniku dokázal Chavanel,jak bojuje Roy,co dokáže den po tvrdé práci Hagen a je možné jmenovat řadu dalších,tak je Roman prostě vedle.Ale znovu říkám,když není forma,je dobré zavřít ústa.

Leave a Reply