Home » Zprávy ze závodů » Cíl v Paříži je velkou motivací
roman-kreuziger-portret.jpg

Cíl v Paříži je velkou motivací

„Reálné jsou podle mě dvě etapy: úterní a středeční. Ty další dvě jsou extrémně těžké a myslím, že v nich favorité pojedou od startu doraz. Jinak Voecklera neutrhnou. Pak už zbývá jen časovka a etapa do Paříže,“ uvažoval Roman. Etapy, ve kterých přichází v úvahu únik, zatím detailně nestudoval. „Nebyl čas, podívám se na to až večer.“ Dobře ví, že k úspěchu v etapě se musí sejít spousta věcí. „Štěstí na dobrou skupinu, která člověka odveze. Těch pokusů o únik je spousta a jde o to skočit do toho správného. Musí vydržet do cíle a tam to chce dobré nohy a sílu. Proto jsem se snažil v předchozích etapách šetřit. I v týmu mi řekli, ať ty dojezdy klidně vypouštím, protože etapové vítězství je důležitější. Nemůžu slíbit, že se mi povede, ale určitě se o to pokusím,“ prozradil závodník Astany. To, že se ve výsledkové listině pohybuje na příčkách, kde normálně není zvyklý být, bere jako realitu. „Pro hlavu to hlavně ze začátku bylo složité, ale musím to brát tak, jak to je. S odstoupením Vina jsme přišli o lídra, takže se plány musely přehodnotit. Mě navíc limituje ta naražená ruka. Teď už s tím nebudu dělat nic, není to ani lepší ani horší. na vyšetření půjdu až po Tour. Vím, že jsem schopen jet jeden den nadoraz a rvát se. Navíc chci za každou cenu dojet do cíle. Ta atmosféra v Paříži mě motivuje, je to takový hnací motor.“

27 comments

 1. To samý, když řekne že skusí vyhrát úterní nebo středeční etapu……je úterý a on zkusil jít do úniku, ale prostě to nevyšlo…to je holt sport

 2. Tak silný prohlášení…..pokud před první opravdovou horskou etapou řekne, že půjde po puntíkatim trikotu, a pak vyrazí do úniku na Tourmaletu, kde se mu skoro podaří dojet první skupinku, tak na tom nevidim žádný silný prohlášení…..co předsevzal to se také snažil dokázat….

 3. Myslím, že ta forma zústala na Giru. Pokud se několik etap šetřil, že vrhne vše do úniku v dnešní nebo zítřejší etapě, asi všichni čekali, že jezdec jeho formátu minimálně chytne rozhodující únik několikačlenné skupiny. Nestalo se, to je v pohodě. Příště to třeba vyjde, trošku mě mrzí ta poněkud silná prohlášení o útočení na vítězství v etapě, puntíkatý trikot atd. Na tour už etapu nevyhraje, to je jasné, jinak je to ale super cyklista.

 4. kolopodoli: precijen je ve hre jeste zitrejsi etapa a asi citil, ze v dnesnim rozlozeni sil by ty sance nebyly tak dobry. Zitra je dost kopcu, unik vyhraje vrchar, nehrozi, ze by to vyhral jezdec typu Hushovd. Z toho co rika je ta ruka natolik spatna, ze kdyz jeden den zabere, druhej ji bude mit zase odepsanou. Tudiz si asi posetril ten jeden pokus az na zitra, tak uvidime.

 5. Brian: OK, ale někdo uspěl (i s Astany). Složitý to opravdu bylo, ale kolik etap střádal síly, nebo opravdu platí můj dřívější příspěvek (o GRUPETU)?

 6. Tak kdo někdy viděl průběh celý etapy, tak ví, jak složitý je z pelotonu ujet……navíc pokud jede takový tempo a to už několik desítek kilometrů od cíle

 7. kolopoldi: po dnešku sem sice taky zklamanej, ale zas bych to dneska i Romanovi odpustil, několikrát to zkoušel… bohužel není zvyklej nastupovat a tak mu to příliš nejde, nemá čuch na ten správnej moment. A dnes to bylo fakt složitý, nikoho nechtěli nechat ujet.

 8. Je úžasné jak Roman pošetřil síly, viz komentář spolukomentátora Tesaře v TV.

 9. Etapa moooc zajímavá, kdo by to řekl, že zrovna tahle… Především palec nahoru pro Hushovda, Evanse a Bertíka, super! {thumbup} Roman si radši zas vystoupil, snad aspoň do tý Paříže dojede

 10. zdenda hobík: máte pravdu, tento způsob boje je Romanovi opravdu cizí. Nevím, ale možná by bylo dobré už přestřihnout „pupeční šnůru“ s tátou a změnit způsob Romanovo cyklistiky, Fyzicky je určitě velmi dobře trénovaný, ale jeho taktická „vyzrálost“, v prvních profi letech tolik obdivovaná, mu možná trochu škodí. Způsob boje – ať jsem bit jen když biju, přinese občas dílčí úspěch a někdy i více!
  Omlouvám se za své plácání játry všem účastníkům diskuze.

 11. WAU, nevidel sem prubeh, ale je to sklamani …

  az doted sem Romanovi veril :o(
  Skoda, no nic, treba za rok…. nebo dva ….

Leave a Reply