Home » Zprávy ze závodů » Cíl v Paříži je velkou motivací
roman-kreuziger-portret.jpg

Cíl v Paříži je velkou motivací

„Reálné jsou podle mě dvě etapy: úterní a středeční. Ty další dvě jsou extrémně těžké a myslím, že v nich favorité pojedou od startu doraz. Jinak Voecklera neutrhnou. Pak už zbývá jen časovka a etapa do Paříže,“ uvažoval Roman. Etapy, ve kterých přichází v úvahu únik, zatím detailně nestudoval. „Nebyl čas, podívám se na to až večer.“ Dobře ví, že k úspěchu v etapě se musí sejít spousta věcí. „Štěstí na dobrou skupinu, která člověka odveze. Těch pokusů o únik je spousta a jde o to skočit do toho správného. Musí vydržet do cíle a tam to chce dobré nohy a sílu. Proto jsem se snažil v předchozích etapách šetřit. I v týmu mi řekli, ať ty dojezdy klidně vypouštím, protože etapové vítězství je důležitější. Nemůžu slíbit, že se mi povede, ale určitě se o to pokusím,“ prozradil závodník Astany. To, že se ve výsledkové listině pohybuje na příčkách, kde normálně není zvyklý být, bere jako realitu. „Pro hlavu to hlavně ze začátku bylo složité, ale musím to brát tak, jak to je. S odstoupením Vina jsme přišli o lídra, takže se plány musely přehodnotit. Mě navíc limituje ta naražená ruka. Teď už s tím nebudu dělat nic, není to ani lepší ani horší. na vyšetření půjdu až po Tour. Vím, že jsem schopen jet jeden den nadoraz a rvát se. Navíc chci za každou cenu dojet do cíle. Ta atmosféra v Paříži mě motivuje, je to takový hnací motor.“

27 comments

 1. zdenda_hobík

  Neviděli jsme začátek etapy, není normální, že se takhle dlouho závodí k vytvoření skupiny v tempu kolem 50 km v hodině. Třeba to Roman zkusil několikrát. Zdá se, že na to nemá takový čuch jako Gregorio, ten je tam vždy.

 2. Už se těším na to vyjímečné zdůvodnění proč se z¨to dnes nepovedlo.

 3. Asi má strach, že kdyby se zmáčknul, by druhý den nezvládl tempo s GRUPETEM

 4. Nastupovat je opravdu rozdíl jak vystupovat si.

 5. zdenda_hobík

  Takže pokus byl dobrý, ale marný, dneska se nedočkáme {thumbdown}

 6. Astana musí Romana od začátku držet na čele a až se začnou tvořit úniky, chce to štěstí a vyčíhnout okamžik. Jinak Roman by klidně moh být agresorem úniku…

 7. Tentokrát se připojil i Vino a na telemostu vyzval Romana, aby se o tu etapu pokusil. Snad tím dal signál i zbytku týmu, aby se snažili Romanovi maximálně pomoci….

 8. zdenda_hobík

  asi ty možnosti jsou, jak Roman popsal. Dlouhé sjezdy na závěr nějakým útokům lídrů nepřejí, myslím, že takový Voekler by ve sjezdu dohnal i minutu ztráty. Takže tyto dva dny je jasně šance největší.
  V sobotu jsem viděl i začátek etapy, opravdu to byl fofr a zmatek, prvních deset kilomentrů v šíleném tempu, dostat se do úniku není vůbec sranda. Snad se to podaří, snad je Astana schopna Romanovi pomoct, Gregorio etapu zcela jistě nevyhraje.

 9. přeju Romanovi aby ten pokus stál za to! a když to nedopadne, tak má stejně můj veliký obdiv, a budu mu fandit dále, a na vysněné prvenství si počkám.

 10. Romane hodně štěstí a pořádně do toho šlápni. Držím palce {thumbup}
  btw: Dnes mě taky potkal pád= naštípnutý loket. Jel sem stím 30km a už mě brali záda. Jsi vážne borec, že stím zápěstím jezdíš TdF

 11. Bojovnost Voecklera, zatnout zuby a máš na to! Do toho Romane. {thumbup}

 12. Romane,
  hodně štěstí a sil. Držíme palce a přejeme Ti aby to vyšlo. thumbup}

 13. I kdyby to Romane nevyšlo, tak Ti budeme doma fandit neustále. Bude to móc těžký úkol. Je tam ještě 170 lidí a všichni by chtěli vyhrát “ aspoň “ etapu. {thumbup}

 14. Je obdivuhodné mít stejný cíl jako při první Tour {laughing}

 15. Už jsem se vyjádřila v komentáři k minulému článku.Ale za tento článek musím Romanovi poděkovat, je to skutečně výstižně popsaná realita a věřím , že cíl v Paříži je i při těch umístěních kolem stovky pro něj ohromnou motivací a tak Romane v úterý nebo ve středu!!!
  Bojuj, budeme s Tebou a v neděli se rádi podívám na cíl pod Vítězným obloukem…. {thumbup}

Leave a Reply