Home » Zprávy ze závodů » Andy překvapil všechny, já se trápil
roman-kreuziger-portret.jpg

Andy překvapil všechny, já se trápil

„Do úniku jsem se nedostal, protože jsem se na to necítil. Od začátku se mi nejelo dobře a teď po etapě toho mám plné zuby. Byl to strašně těžký den. Už první kopec se jel svižně a ve druhém se začalo závodit. Tam jsem ze skupiny favoritů odpadl,“ prozradil Roman. V úniku jel dnes jeho stájový kolega z Astany Maxim Iglinskij a vydržel jako poslední z uprchlíků. Dokonce dokázal jet kus i s Andy Schleckem. „Jel výborně, ale po tom, co dneska předvedl Andy, bylo téměř nemožné s ním vydržet. Musím říct, že Schleck překvapil všechny, bylo neuvěřitelné, co v tak těžké etapě předvedl. Zvlášť v tom protivětru. Fakt klobouk dolů.“ 18. etapa (Pinerolo-Galibier/Serre Chevalier, 200,5 km): 1. A. Schleck 6:07:56, 2. F. Schleck (oba Luc.) +2:07, 3. Evans (Austr.) +2:15, 4. Basso (It.) +2:18, 5. Voeckler +2:21, 6. Roland (oba Fr.) +2:27, … 73. Roman Kreuziger (ČR) +31:17. Průběžně: 1. Voeckler 79:34:06, 2. A. Schleck +15, 3. F. Schleck +1:08, 4. Evans +1:12, 5. Cunego, 6. Basso oba +3:46, 7. Contador +4:44, 8. S. Sánchez (oba Šp.) +5:20, …112. Roman Kreuziger +2:31:38.

89 comments

 1. čtyřkolečko

  Máte, Ondrysi, pěkný tip, já si myslím, že Contador možná ještě udělá Voecklera, Cunega určitě, a když bude hodně nažhavenej, udělá i Franka… Evans by to měl vyhrát, je to dlouhá časovka, skoro hodinová, to bude pro bratry Schlecky tvrdej záhul – oba jsou slušně řečeno časovkáři špatní. Ovšem po včerejších nevhodných Cadelových vyjádřeních o svém týmu mám obavy, že mu moc fandit nebudu, jakkoli by se výhry na Tour už dočkati měl…
  Časovku vyhraje T. Martin, dobrý výkon čekám od Danielsona a Petera Velitse, o Fabianovi nemluvě.
  Mějte pěkný večer.

 2. nojo omyl :) ale bylo mi to divný že to je nějak moc..takže vyhraje Evans, druhej Andy, třetí Frank..Voeckler nic

 3. to dj
  Voeckler je bojovník?musím se zasmát.Je to lídr týmu a po dnešku je vše jinak Alpy teprve prověří kdo na to má a kdo ne.Ani se nedivím dnešnímu vítězi že dostal volnou ruku,mě by se taky nechtělo tahat kouli na noze.Fandím Andymu,protože ten jede přesně to na co má a na co má.Ale at zvítězí ten nejlepší,ale Voeckler to 100%nebude {laughing} {devil}

 4. čtyřkolečko

  ondrys69 – 20.28

  To bych rád věděl, na jaké výsledky jste se to díval. Na letošním Dauphiné, kde se jela časovka totožná ze zítřejší na Tour, byl rozdíl mezi prvním a padesátým 3.44 a třináctý byl Coppel. Ovšem zajímavý údaj tam lze vyčíst pro souboj o bílý trikot. Devátý Taaramae tam zajel o tři minuty rychleji než 92. Rolland.

 5. to Jjohnis:
  ty v*le …já se fakt nedivim těm negativním komentářům, který reagujou na ty romanovo prohlášení , protože vy snad neumíte číst

 6. Ještě k rozhovoru s Cadelem
  Jsem asi hloupej, ale nechápu, proš píše, že žlutý trikot dává křídla a že doufá, že to bude případ i zítra. Žlutý mám Andy, takže by to pro Cadela dobrý nebylo…. nebo neumím anglicky

 7. To Cadel,

  JO to co říká je slovo cyklisty. Ne vymyšlený, nebo přefiltrovaný věty rádoby Romana, ale realita a reálná šance. Držím mu palce.

 8. Můj typ byl na začátku Andy a to vzhledem k průběhu sezony a přípravě na TDF
  Ale teď fakt nevím. Přeju to Evansovi, ale jak je na tom s časovkou Andy teď nevím ………….. prostě fakt nevím.

 9. Cadel Evans

  Kdo tady trochu umí anglicky tak tady přikládám rozhovor po etapě,je to docela dost zajímavý,:“I spoke with Cadel and asked him why he was not pulling and he didn’t respond so I was a little bit annoyed so I said, ‘I didn’t really have anything to do with the guys in front, Alberto is not here and he’s not still a danger for the overall.’ I didn’t really want to pull too hard anymore because I thought he was going to attack… which he did but he couldn’t drop me.
  “Many riders say that the yellow jersey gives you wings and I hope that will be the case tomorrow.
  “I couldn’t have told a writer to create a better Tour de France. It’s all there – the suspense is perfect. You could say ‘It’s only a minute’ or you can say ‘It’s a minute!’ It’s a little bit of fun but I count on myself for the time trial… I’ll do a good ride. I think I can hold on to the yellow jersey. I’ve been chasing it for a while.
  “Every second counts and I’ve worked a lot on my time trial and I’ll go full-gas tomorrow and hope that it’s enough.
  “I haven’t been so close to winning the Tour ever before, so I had this day and my shape is great and this is a realization of everything that I had in mind – to take yellow in the Alps and now it’s happening. Of course tomorrow is going to be a lot of hard work but I’m confident. I showed great form until now and I’ll do the same again tomorrow.”

Leave a Reply