Home » Zprávy ze závodů » Bedna a skvělý týmový výkon
Foto Astana cycling team

Bedna a skvělý týmový výkon

„Na předposledním kopci vlezli kluci na špici a posledních 500 metrů jeli tempo s tím, že zkusíme něco získat v následném sjezdu. Urvali jsme nebezpečné lidi jako Rujano nebo Pozzovivo, v cíli měli ztrátu kolem minuty. Tým pracoval skvěle a musím ji poděkovat,“ řekl Roman. V závěrečném stoupání zkusil nastoupit 300 metrů před cílem z vedoucí skupinky. „Věděl jsem, že Cunega bude těžké porazit, proto jsem atakoval. Jsem spokojen i s třetím místem. Jsem na tom daleko líp než vloni, kdy jsem ve druhé etapě ztratil a nebyl jsem snad ani mezi první padesátkou. Teď jsem docela spokojený, ale závod se bude rozhodovat v dalších dvou etapách. Snažím se zůstat koncentrovaný a věřím, že to bude dobré,“ dodal Roman, který jel etapu v zeleném dresu nejlepšího vrchaře, ale přišel o něj. „To rozhodně nebyla priorita,“ dodal. 2. etapa: 1. Damiano Cunego (It./Lampre) 3:59:30, 2. Carlos Betancur (Kol./ Acqua&Sapone), 3. Roman Kreuziger (ČR/Astana) oba stejný čas, 4. Eros Capecchi (It./Liquigas), 5. Francesco Reda (It./Acqua&Sapone) oba +3. Průběžné pořadí: 1. Mathias Frank (Švýc./BMC) 4:15:20, 2. Roman Kreuziger +3, 3. Betancur +7, 4. Marco Pinotti (It./BMC) +9, 5. Cunego +10, 6. Reda +16.

8 comments

 1. zdenda_hobík

  tak snad ten dnešek škarohlídi zase nezkritizujou. Já to vidím jako velmi slušné {thumbup} . Neviděl jsem celé stoupání, ale jstli to bylo srovnávané se Zoncolanem, tam tam Roman dopadl úplně jinak {thumbdown}

 2. Lidi a kdo mu dělá tu foto a video galerii to je už nějakou dobu fakt hodně velká bída

 3. Pěknej závod ale ostatní jsou pořád někde jinde :)

 4. čtyřkolečko

  Jak časovka družstev, tak druhá etapa byly nádhernou podívanou, v Itálii to je nejhezčí! Jak jsem dnes Romana sledoval, mám jasno o tom, kdo bude v pátek na pódiu. Ať se vám daří!

 5. bedna po měsíci tréninku, to je pro mě u Romana novinka … super, jen tak dál! {beer}

 6. no nevim, RK docela sleduju, a neřekl bych, že nikdy předtim nebojoval…

 7. Romane bylo to super jak jsi dnes zabojoval – oproti loňsku velký rozdíl, prostě paráda v bojovnosti!!!!

 8. navíc Astana byla dnes hodně vidět i na Valoňském šípu, takže fakt paráda ;-)

Leave a Reply