Home » Zprávy ze závodů » Cílový kopec nebyl pro mě, ale vyjel jsem ho dobře
Foto Astana cycling team

Cílový kopec nebyl pro mě, ale vyjel jsem ho dobře

„Věděl jsem, že to není kopec pro mě. Ale já i tým jsme spokojeni s tím, jak jsem to zvládl. Vždyť přede mnou byli vrchaři, kteří jsou všichni daleko lehčí. Někteří o deset až patnáct kilo. Věděl jsem, že si musím jet svoje tempo. Trošku mě mrzí, že jsem se neudržel s Cunegem, ale na moje možnosti jsem ten prudký kopec zajel slušně. Etapa byla hodně rychlá, ještě před posledním kopcem jsme měli průměr 44 kilometrů v hodině,“ přiznal český lídr Astany. O vítězství může v zítřejší horské etapě s cílem na Passo Pordoi bojovat kdokoliv z vedoucí čtveřice. Cíl by měl být na vrcholu ve výšce 2239 metrů. „Otázkou je, jestli tam pojedeme. Prý se to rozhodne až ráno podle počasí. Kdyby v noci padal sníh, etapa skončí někde pod kopcem, přijede šedesát lidí pohromadě a v pořadí se nic nezmění. Když pojedeme až nahoru, je to pořád otevřené,“ prozradil Roman. 3. etapa (Piccoli Frutti-Brenzone 167,8 km): 1. Domenico Pozzovivo (Ita./Colnago) 4:04:26, 2. Sylvester Szmyd (Pol./Liquigas) +23, 3. Damiano Cunego (It./Lampre) +1:12, 4. José Rujano (Ven./Androni) +1:20, 5. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:40. Průběžně. 1. Pozzovivo 8:20:42, 2. Cunego +25, 3. Szmyd +49, 4. Roman Kreuziger +50, 5. Frank (Švýc./BMC) +1:42.

5 comments

 1. Gr.St.Bernard

  Ten závěrečný kopec jsem nepochopil. Klobouk dolu před Romanem, ale i před Cunegem, který také není úplně specialista na tyhle kopce, stačí se podívat na jeho nohy. Chtěl bych vidět, jak by to jel Armstrong, kdyby mu tam šlo o celkové vítězství v GT. Super by bylo, kdyby šel Cunego Giro a Scarponi tour, mohli by být s Romanem na bedně. 26. května se uvidií.

 2. Super víýkon paráda ale ostatní prostě ty kopce atd zvládají úplně v pohodě :) ale pěkná práce na takovej průměr bez šancí na nějakej úspěch bude mít Roman vždycky

 3. Super výkon, klobouk dolů. Hodně sil do posledních těžkých km.

 4. čtyřkolečko

  Nádherný výkon, fascinovalo mne, jak jste skoro nešel ze sedla a držel tempo „těch papírových vah“… Když má kopec už jen přes 12 procent a je náležitě dlouhý, je už to jen pro specialisty. A jsem rád, že z nich to byl Pozzovivo, kdo vyhrál – už dlouho se mi líbí, je to sympaťák.

  Zajede-li Astana tak jako v druhé etapě a pojede-li se Passo Pordoi až nahoru, měl byste Trentino vyhrát. Ať to vyjde!

 5. Krásná etapa. A pěkné páté místo. Hlavně, že tě pod kopcem nezmátl směrem jízdy Luca a Basso. Pokud se zítra pojede až navrchol, přeji hodně sil a i to cyklistické štěstíčko.

Leave a Reply