Home » Zprávy ze závodů » Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se
Foto Astana cycling team

Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se

„V té zimě prostě tělo potřebovalo víc energie a já se málo najedl. Najednou mi seklo a vypnul jsem se. Byla to stupidní chyba, která by se závodníkovi na mé úrovni stávat neměla, ale bohužel. Něco takového se mi v závodě už nějaký rok nepřihodilo. Na druhou stranu je lepší, když se to stane na Trentinu než na Giru,“ přiznal Roman po etapě, jejíž závěr se jel v chumelenici a na vrcholu Passo Pordoi byla teplota pod bodem mrazu. „Až na bufetu se rozhodlo, že nás pustí nahoru. Zima byla dost velká, ale sníh naštěstí padal až ke konci. Dalo se to vydržet.“ Z výsledku nedělal žádnou tragédii. „Jestli jsem čtvrtý nebo šestý, je úplně jedno. Z Trentina odjíždím dobře naladěný, protože oproti loňsku jsem na tom o dost líp,“ dodal Roman. O víkendu zůstane v Itálii, účast na Lutychu odpískal. „Odpočinu si a v pondělí odjíždím na Romandii.“

61 comments

 1. @Barka
  Nerozumím ti. Tisíc argumentů, proč jo a proč ne, na každej ti odepíšu – tak jdeš od toho a odbočit. Ok, pokračujeme dál Nevím jestli všichni, ale i naprostá většina z těch, co tady Romanovi fandíme, byla po výsledku na Passo Pordoi naštvaná a zklamaná a každej řekl, že to byla chyba, čili mluvit o pochlebování mi nepřijde na místě. Součást toho, když někomu fandíš, podle mě je, že když prohraje, řekneš: ok stalo se, jede se dál a fandím dál. Neměl žádnej pořádnej výsledek? V prvním závodě sezóny po zranění, kdy nezávodil od loňskíé Tour byl 6., v druhém byl celkově 3. což je skvělý výsledek, navíc ve vynikající konkurenci, kde byla řada jmen ze světové špičky, takže si nelži do kapsy. I 6. místo na Trentinu je dobrý. když prohraje, řekneš: ok stalo se, jede se dál a fandím dál. Špatnej příklad ten Andy, podívej se na jeho letošní výsledky, je ¨fakt špatnej. Andy je přesně typ závodníka, který se zaměřuje na jeden závod do roka a to je TdF a na ostatních skoro nic nepředvede, letos zatím vůbec nic, jen to objíždí. K těm výrazům: soudit podle výrazu tváře na snahu je zavádějící, každý má jiný. Třeba CAS se tváří jako by měl umřít skoro pořád, kdežto třeba Basso vypadá jako by se usmíval a že si v pohodě šlape do nejhoršího krpálu.

  A na závěr hlavně jedna věc: zapomínáš, že Roman Trentino nezabalil, ani neodevzdal, snažil se do poslední chvíle a makal, dokud to bylo v jeho silách. Takže „pucovat mu střeva“ – za co proboha? Za to, že odevzdal maximum, ale na některé to nestačilo?…Možná to pak podle tvýho názoru nešťastně shrnul v jedné větě, ale to na tom faktu nic nemění.

 2. Já maličko odbočím. Rozdíl mezi amatérem a profíkem je ve
  třech rovinách- penězích a při úspěchu sláva ve světě, náročnosti
  v přípravě a v náročnosti závodů.
  Rozdíl mezi fanoušky je v tom, že někteří budou hájit svoji ikonu
  v každém případě a někteří mu po průseru vypucují střeva. Já
  v žádném případě nebudu pochlebovat někomu, kdo letos nic
  pořádného neukázal. A to nejel s většinou ze světové špičky.
  Roman dobře zajel na Tour i na Giru, ale světový výkon nepředvedl
  ani v jedné etapě. Na to tam jsou jiní. Mimochodem ,pamatujete se
  na výraz tváří Evanse a Voecklera ? Dokud nebude běžne dávat
  dejme tomu Andymu , tak do top v kopcích se nedostane.
  To je jen souhrn dobrých výsledků , ne vynikajících.
  Ale počkám na Giro, třeba se ukáže a konečně dá zbytku v
  kopcích minutku dvě. To by se mě líbilo.

 3. @Barka
  „Výmluva -jsou o 10-15 kilo lehčí“ to je fyzika člověče a je to tak, v kopci prudkém jako Punta Veleno mají lehčí váhy nespornou výhodu.
  „To , že se to stalo i jiným je
  od některých diskutujích faleš. Většině se to nestalo“ tady si odporuješ. Tak stalo, nebo nestalo? Stalo, viz příklady Contador na P – N, Schleckett na Tourmaletu. Je to chyba, která se stát neměla, ale stala a Roman je k sobě kritický a řekl, že to byla stupidní chyba – co víc chceš, aby řekl?
  „Hlaďák
  znám a vůbec mě jako amatérovi nevadí. času na gely mám dost“ nechápu smysl této připomínky celkově. Řekl bych takhle – kdybys v té chvíli měl kolem sebe soupeře, kteří ho nemají, asi bys poznal jeho vliv. Ale nejde srovnávat amatérský sport a profesionální. Jemu se to stalo na dost tvrdém stoupání na Passo Pordoi po spoustě km.
  „když se v zimě jezdil biatlon, že
  závodníci i když po první střelbě neměli šanci dostat se jen do desítky , za čarou padli vysílením. A to doslova“ lol…jak často vidíš cyklisty padat vysílením z kola? To jsou ale máčky ti cyklisti…vlastně počkej, teď mě napadá – on ten asfalt je o dost tvrdší než sníh, to by byla fakt blbost padat z kola.
  „Taqkže by bylo
  dle mého názoru vhodné vypsat seznam závodů, kdy o nic
  Romanovi nejde“ Roman neřekl, že o nic nejde, nepřekrucuj to. Řekl, že je jedno, jestli je 4. nebo 6.
  „Jako příklad příkladu uvedu loňského Voecklera a Evanse..“ nevím, čeho to má být příklad. Ale doporučuju zabrousit do historie, uvídíš, že najdeš etapy, kdy ztratili. Nejednou.

 4. Čekal jsem, že tady budou nějaká slova uznání, povzbuzení, fandění, očekávání … z mnoha příspěvků zklamán. Romane, do toho!

 5. Marco Pantani

  Barka
  Tak mu nefandi. {bye} Ale pak nevidím valný smysl psát na jeho fanouškovské stránky. {thumbdown}

 6. Tato diskuse je tady proto, abychom diskutovali. Není o tom , abychom jenom pochlebovali. Roman je královsky placený a
  je přímo zodpovědný svým fanouškům. V kopcích patří mezi , no,
  možná 20-40 nejlepších závodníků. Nic víc. Ještě se vrátím k
  závodu. Výmluva -jsou o 10-15 kilo lehčí, druhý den hlaďák.
  Tisíckrát si vystoupil. Tak nech si přibalí na etapu i mozek a
  před náročným stoupáním se nají. To , že se to stalo i jiným je
  od některých diskutujích faleš. Většině se to nestalo. Hlaďák
  znám a vůbec mě jako amatérovi nevadí. času na gely mám dost.
  Sportuchtivý asi viděli , když se v zimě jezdil biatlon, že
  závodníci i když po první střelbě neměli šanci dostat se jen do desítky , za čarou padli vysílením. A to doslova. Taqkže by bylo
  dle mého názoru vhodné vypsat seznam závodů, kdy o nic
  Romanovi nejde a počkat si jenom na Tour nebo Giro. Jinak
  nevidím v mém případě ,po tomto vyjádření , žádný smysl
  mu fandit.
  Jako příklad příkladu uvedu loňského Voecklera a Evanse..

 7. Filip gaučák

  Re: Jjohnis
  Dle aktuálního žebříčku je Roman na místě č. 79. Tak nevím, kde jsi vzal 5. místo. Nerozumím, kde by potom byli vítězové jarních klasik a etapáků, za Romanem?

 8. Barka
  lol na tvůj poslední příspěvek. Nejsem si jistý, jestli je to myšleno vážně, nebo je to do extrému dotažená nadsázka a ironie.
  Scarponi je v Itálii velmi oblíbený. Před Trentinem řekl, že ho jede vyhrát. Během Trentina řekl, že kopec vypustil a dojel v klidu. Nevšiml jsem si, že by ho sežrali, protože tahle zpráva by se asi do novin dostala Naopak v Itálii (a řadě jiných zemí) jsou fanoušci loajálnější, povzbuzují i v neúspěchu.

  A pokud jde o to, co řekl Roman: nerozumím tomu, co ti na tom vlastně tak moc vadí. Je třeba to chápat v kontextu. Za 1. je třeba chápat, že Roman to nikde nezabalil a dělal co mohl 2. to není pro Romana tak velký závod, co se bude počítat, je Giro. Neříkám, že neexistuje pohled, ze kterého by se nenašel rozdíl mezi 4. a 6. místem, ale vezmu – li to z pohledu Romana, ten rozdíl je skutečně minimální, nebo žádný.

 9. Gr.St.Bernard

  Chápu, že někdo Romana hájí, někdo kritizuje. Ale nechápu argumenty typu: kolik si toho najel/vyhrál ty, dej si další pivo na gauči atp. Touhle logikou by mohl Ronaldo říct Mourinhovi nekecej do toho, v životě si nic nehrál, v podstatě by zcela ztrácela smysl práce novinářů atp. Pro to, aby někdo něco i vcelku fundovaně glosoval, nemusí být člověk bývalý profík v daném oboru.

 10. Filip gaučák

  Hmmm, tak teď to vlastně chápu, díky za rady. Hlavně, že je na tom zase o mnoho líp, než loni a forma stoupá. Díky mnohokrát za vysvětlení, snad se nad ním smilují a nechají ho v etapáku ujet. Já zapomněl, že to vlastně závisí hlavně na soupeřích. Gauči zdar……..

 11. Mimochodem, přesně tuhle totální taktickou chybu udělal loni na Etně cyklista Scarponi. A pořádně tam ztratil. Z toho je vidět, že bojovnost JE třeba spojit s rozumem.

 12. Gaučáku, pochop, že on tu krev plive, akorát že u cyklisty to není doslova. Když cyklistovi dojde, musí zpomalit – pokud se pokusí udržet tempo, na něž nemá, za chvíli vytuhne docela a ztratí mnohem mnohem víc. Když si tedy Roman vystoupí, neznamená to, že to fláká a odmítá bojovat. Jen jen rozumný a snaží se omazit ztrátu na minimum.

 13. Já nevim co tady pořád řešíte,všichni mu v těch nejdůležitějších chvílích ujíždějí na ty nejlepší prostě nemá etapy vyhrávat nebude a bude vždy mezi první desítkou a tím pádem se vždy v celkovem pořadí bude držet nahoře.Myslíte že by v nějaký etapě Roman ujel tak jako včera Iglinskij na Lutychu?? a neberte to jestli je to etapák nebo klasika.Bez něho dva závody dva hodně dobrý výsledky na bedně a snim pěkné šesté místo.

Leave a Reply