Home » Zprávy ze závodů » Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se
Foto Astana cycling team

Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se

„V té zimě prostě tělo potřebovalo víc energie a já se málo najedl. Najednou mi seklo a vypnul jsem se. Byla to stupidní chyba, která by se závodníkovi na mé úrovni stávat neměla, ale bohužel. Něco takového se mi v závodě už nějaký rok nepřihodilo. Na druhou stranu je lepší, když se to stane na Trentinu než na Giru,“ přiznal Roman po etapě, jejíž závěr se jel v chumelenici a na vrcholu Passo Pordoi byla teplota pod bodem mrazu. „Až na bufetu se rozhodlo, že nás pustí nahoru. Zima byla dost velká, ale sníh naštěstí padal až ke konci. Dalo se to vydržet.“ Z výsledku nedělal žádnou tragédii. „Jestli jsem čtvrtý nebo šestý, je úplně jedno. Z Trentina odjíždím dobře naladěný, protože oproti loňsku jsem na tom o dost líp,“ dodal Roman. O víkendu zůstane v Itálii, účast na Lutychu odpískal. „Odpočinu si a v pondělí odjíždím na Romandii.“

61 comments

 1. Přidám komentář z jiného úhlu pohledu, myslím, že rozhodující byl chlad a počasí, že by psa nevyhnal – nevěřila jsem svým očím… a to při tom řekli, že bude-li sněžit, skončí závod pod kopcem a jak příznačné o dojezdu se rozhodlo při posledním bufetu, kdo to stihl, měl asi víc štěstí. Líbil se mi Sylvestr Szmyd z Polska, kterého jsem si původně s Romanem spletla – to ty zelené rukávky. Tak teď na Normandii – tam bude možná hodně foukat. {rolleyes}

 2. čtyřkolečko

  boldrick 22.37
  Díky za vysvětlení, ušetřil jste mě hloupých spekulací; svět cyklistiky je zdá se složitější, než bych si byl myslel.
  Jsou to pašáci, ti Kolumbijci. Věřme, že z těchto nadaných chlapců vyroste někdo jako Mejía nebo Buenahora.
  Romanovi přeju poklidnou Romandii a skvělé Giro!

 3. Závodník, nyní gaučák
  na tebe jsem vůbec nereagoval, nevím, proč mě zmiňuješ. ta tvoje taškařice mě nijak víc nezajímá, reagoval jsem na „filipa gaučáka“, kvůli tomu hlaďáku, že chybu s jídlem udělal i contador, schleck, ale i evans nebo ulle, který takhle chytil zásek v alpách proti pantanimu v roce 98. thats all

 4. Závodník, nyní gaučák

  Pro Jose a Filipa gaučáka:
  Myslel jsem si, že můj ironický příspěvek ( 17767) každý pochopí…

 5. ctyrkolecko: Liquigas Betancourta neodmitl, naopak ho loni podepsal. Jenze Betancourt nejak „pozapomnel“, ze ma do 2013 platnou smlouvu v A&S. Asi se jistil, protoze to tehdy vypadalo, ze A&S po sezone skonci a on by byl bez kontraktu. Jenze tym pokracuje i letos, tak mel vychytraly chlapec najednou dva kontrakty. Zacal tvrdit, ze smlouva v LIQ byla podminena koncem A&S, ale ve smlouve nic takoveho nebylo a v LIQ o tom nikdo nevedel. Jestli za to dostal nejaky trest nevim, asi spis ne a manazeri to nejak urovnali.

 6. Filip gaučák

  Tak to ti řeknu hned, proč o tom Pozzovivovi všude píšou. Protože tenhle závod vyhrál, i když je takticky, jak říkáš za Romanem. A možná měl taky hlad……………

 7. čtyřkolečko

  Jen bych řekl, že z těch jezdců, kteří pojedou Giro a mají tam šanci, tj. vydrží ty tři neděle v plném výkonu, zajel Roman rozhodně nejpřesvědčivěji. A bude-li mu forma, jak očekáváme, už jen stoupat, máme se na co těšit.
  Nevíte někdo, proč Liquigas odmítl toho Betancura?

 8. filipe gaučáku, tuhle chybu udělal i contador na paris-nice, cca dva roky zpět, v době, kdy už měl výhry v gt, udělalo ji plno lidí, vzpomeň si na andyho schlecka na hautacamu atd atd….

  .

 9. Závodník, nyní gaučák

  Roman udělal opět velmi dobře, že si vystoupil a pošetřil. Síly využije příště. Pozzovivo jel takticky velice špatně, ještě v závěru zbytečně roztrhal skupinu, i když by kolumbijcům a Cunegovi v pohodě uvisel. Na Bentacura měl skoro 2 minuty, neměl co riskovat. Nevím proč o tom Pozzovivovi všude píšou, když takticky na Romana absolutně nemá?

 10. tak to je škoda..ale hlavně, že se pro nej Trentino obešlo bez pádu

 11. Filip gaučák

  Nikdo Romanovi dobré výsledky nebere, fandím mu i já. Jenže už je toho slibování, očekávání velkých zítřků, které stále nepřicházejí, trochu moc. Jestli jedu Trentino na umístění na bedně a v etapě na Punta Veleno mě udělají vrchaři, nezbývá, než jim pogratulovat. Ale nakonec říct, že jestli čtvrté nebo šesté místo, to už je jedno……Mně to jedno není. Pokud je skutečně někdo na světové úrovni, měl by mít i světové výsledky. Za rok nikdo nebude vědět, kdo byl druhý nebo pátý tam nebo tady, ale vítěze si pamatuje každý. Víte, kdo byl vloni čvrtý na Pekle severu z hlavy? Nevíte, ale vyhrál Tomeke. To si lidi pamatují. Hodně zdaru a nadějí na Romandii.
  A ještě k tomu sportu – hodně závodníků chce vyhrát, pravda, ale ti nejlepší, mezi které Romana řadíte, svůj případný neúspěch přijmou jako ponaučení. A příště vyhrají, nebudou čtvrtí nebo šestí………..Protože padal sníh nebo měli hlad. Zdraví gaučák.

 12. Qaswe: Přesně tak! S tvými názory se naprosto ztotožňuju…
  {thumbup}

 13. No jooo se stane, me hladak chyta skoro kazdej den

 14. S Filipem gaučákem nesouhlasím.
  1/ Roman nikomu nemusí dokazovat, že na světovou špičku má či ne. Osobně podle výsledku co již v karieře dosáhl tam patří.
  2/ Pokud přiznal, že odešel,proto že se nenajedl, tak proč mu nevěřit – takovou chybu i když by se neměla stávat, tak udělali i větší jména.
  3/ 4 etapy a z toho 2,3,5 a 13 místo v etapě a celkové 6 místo ( i když si přál závod vyhrád), jsou hezké výsledky, když vezmem že se jedná o přípravu na giro. Co by měl říkat takový Basso či Scarponi. A hlavně ta včerejší etapa byla důležitější a tu zvládl bravůrně.
  4/ a pak je tu jěště jedna důležitá věc, není sice jisté v jakém složení nakonec Astana pojede Giro (mohou to ovlivnit ještě zranění – ale sand se nikomu nic nestane), ale pokud porovnám jezdce co jezdili s Romanem závody loni a letos, tak to se snad ani nedá srovnat. A týmová spolupráce při Giru bude hodně důležitá.
  5/ A hlavně je to sport a na startu je mnoho závodníků co chtějí vyhrát a vždy vyhraje pouze jeden.

  Jinak mě, ale samozřejmě můžeš Filipe, klidně považovat za pochlebovače. Romanovi fandím a to i v případě, že se mu zrovna nedaří. Stejně jako ostatním cyklistům jak profesionálům tak amatérům.

  Jinak jsem také byl při sledování etapy zklamán, že to nevyšlo ale popravdě si musíme přiznat, že Pozzovivo si vítězství pohlídal a odjel tehle etapák skvěle a zaslouženě vyhrál.

 15. Filip gaučák

  Tiše jsem sledoval a četl komentáře k průběhu Trentina. Ale teď už se musím vložit do spolku pochlebovačů a trochu rozvířit tyto vody.
  Ať říkáte, co chcete, pro mě je výsledek na Trentinu propadák. Pořád jen čtu, jak je „všechno dobré, jelo se mi fajn, cítím se v pohodě, zítra uvidíme“ apod. Skutek utek, říká lidové rčení. Roman prostě na absolutní světovou špičku nemá, co si budeme nalhávat. Vždycky je tam něco, proč to dnes nešlo. Dneska se málo najedl? To si musí dělat srandu. Jako, že si fotbalisté vezmou špatné kolíky na trávu? Princip je stejný, kecy, kecy, kecy. Jsem profík, mám kolen sebe mraky lidí a v etapě, kde mám vypustit duši kvůli výsledku, se málo najím??? Nebo zase řeknete, lepší teď, než na Giru? Co bude na Giru? Nic, jako vždy, jen výmluvy. Zase bude něco, proč to nevyšlo, jako vždy. Na absolutní světovou špičku prostě nemá a hotovo. A klidně mu na Stelviu podám kus rohlíku, aby v kopci nemusel vystupovat. Budu tam a zkusím si ho vyjet s plným břichem. Jsem fakt zklamán. Zdraví gaučák…..

Leave a Reply