Home » Zprávy ze závodů » Roman se na Romandii nejede flákat
Foto Astana cycling team

Roman se na Romandii nejede flákat

„Nechci dopředu dělat nějaké prognózy. Závod budu brát den po dni a uvidím, jak se budu cítit. Na Trentinu jsem v té závěrečné etapě trochu nastydl, ale během víkendu jsem si v rámci možností odpočinul a snad to bude dobré,“ řekl Roman, který se dnes přesouval na start závodu do Lausanne. „Věřím, že to bude ideální příprava na Giro. Jde o další body do žebříčku a nerad bych je tam nechával. Neříkám, že Romandii vyhraju, ale nejedu se tam ani flákat. Uvidíme, jak na tom budu po prvních třech etapách. Doufám, že bude lepší počasí než na Trentinu. Když všechno dobře dopadne, do top 5 bych měl být,“ řekl ke svým ambicím. Skvělou konkurenci Roman moc neřeší. „Pokaždé tady jedou výborní závodníci. Ale i my máme skvělý tým, na výsledek mohou pomýšlet i Tiralongo nebo Brajkovič. Teď se nám výsledkově daří, vyšly nám skvěle i poslední klasiky. Gasparotto vyhrál Amstel, Kiserlovski byl pátý na Valónském šípu a Iglinskij teď vyhrál Lutych. Gaspa by navíc třetí, což je pro morálku týmu výborné,“ těšilo českého lídra Astany. Zítra čeká na účastníky 66. ročníku prolog na 3,3 km. „Rozhodovat bude určitě sobotní horská etapa se třemi těžkými kopci a závěrečná časovka, která se jede ve vysoké nadmořské výšce,“ dodal Roman.

7 comments

 1. jaran.terek

  Hlavně klidek ve Švajcu a pěknej {thumbup} výsledek na Giru

 2. Přeji radost ze závodění,z dobře vykonané práce a k tomu odpovídající výsledek.

 3. Gr.St.Bernard

  Hlavně nechytit nějakého bacila, neprochladnout atd. Počasí ve Švajcu teď nějak blázní.

 4. Giro je nyní v popředí zájmu. Astana jako tým disponuje řadou vynikajících jezdců a tak bude velmi důležité, jestli se podaří sladit tyto zájmy tak, aby se udržela dobrá forma těch, kteří ji už mají a dopilovala forma těch, kteří jí ještě hledají.
  Romanova výkonnost má stoupající tendenci a tak si přejme, ať je tomu tak až do startu Gira.

 5. Romane,ber to jako součást přípravy, jsem ráda, že to cítíš tak, že se nechceš flákat….Někteří fandové čekají na každý podobný náznak špatného přístupu, komunikace atd… Ale tak to bývá, fandové jsou buď nekritičtí, nebo se jedná o škarohlídy, kteří Tě stále z něčeho podezřívají. Jsem ráda, že to vypadá u Astany na lepší formu, než byla ta loňská. Držím palečky a měj se. Heli {thumbup}

 6. romandie má pořád dobré obsazení, ale poslední dva roky je docela jalová, z diváckého pohledu profily etap mě moc nebaví atd. roman ať hlavně potrénuje, ať si třeba i něco zkusí a hlavně ať se nezamotá do nějakýho pádu apod.

Leave a Reply