Home » Zprávy ze závodů » Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se
Foto Astana cycling team

Chytil mě hlaďák a vypnul jsem se

„V té zimě prostě tělo potřebovalo víc energie a já se málo najedl. Najednou mi seklo a vypnul jsem se. Byla to stupidní chyba, která by se závodníkovi na mé úrovni stávat neměla, ale bohužel. Něco takového se mi v závodě už nějaký rok nepřihodilo. Na druhou stranu je lepší, když se to stane na Trentinu než na Giru,“ přiznal Roman po etapě, jejíž závěr se jel v chumelenici a na vrcholu Passo Pordoi byla teplota pod bodem mrazu. „Až na bufetu se rozhodlo, že nás pustí nahoru. Zima byla dost velká, ale sníh naštěstí padal až ke konci. Dalo se to vydržet.“ Z výsledku nedělal žádnou tragédii. „Jestli jsem čtvrtý nebo šestý, je úplně jedno. Z Trentina odjíždím dobře naladěný, protože oproti loňsku jsem na tom o dost líp,“ dodal Roman. O víkendu zůstane v Itálii, účast na Lutychu odpískal. „Odpočinu si a v pondělí odjíždím na Romandii.“

61 comments

 1. RE: Filip G
  Roman je aktuálně na 5. místě mezi Top Riders 2012. Takže PATŘÍ mezi absolutní špičku.
  Dovolím si poznamenat, že Roman pořád dokazuje každým šlápnutím, že tam patří.
  Doporučení – rozklini dole uvedený odkaz. Přihlaš se do závodu těchto amatérů. Najez se, plivej krev a hlavně VYHRAJ. Potom sedni a piš histerický kritiky na našeho nejlepšího cyklistu, který atakuje vždy přední umístění.
  http://www.uac.cz/zavody-a-vysledky/2012/silnice/zavod-55/informace/
  ROMANE DÁVEJ DÁVEJ

 2. Filip gaučák: jaké názory si tady Roman má přečíst?
  Že na Giru nebude nic, jako vždy, jen výmluvy? Nebo že si dělá srandu? Že šesté místo v těžkém etapáku je propadák? Nebo že na absojutní světovou špičku prostě nemá a hotovo?

  Tohle když si přečte tak určitě začne jezdit o 200% lépe než dosud

 3. Filip gaučák

  To je typický příklad, jak myslí Češi. „Nám to stačí, nemusí nic dokazovat“ apod. Ale profesionální sportovec na světové úrovni přeci musí neustále dokazovat, že tam patří nebo se mýlím???
  Neusínám na vavřínech, že jsem už něco dokázal. Fanoušci chtějí vidět „svého“ Romana, jak se pere, jak plive krev (obrazně řečeno). Proto mu fandí, a že zde píšeme názory, to jen potvrzujeme. Nikoho jiného vybírat nebudeme, máme Romana. A třeba si názory přečte a na Giru „vypustí duši“. Na Stelviu nás jistě bude dost a všichni ho chceme vidět na špici…………

 4. jak můžeš vědět, že Roman nejezdí na krev?první 3 etapy nejel nebo co? a jak chceš jet na krev když más hlaďák? asi si nikdy nejel na kole když tohle napíšeš! Romano vyjádření chápu,zlechčil situaci když to pokazil.opravdu je jedno jestli je 4 nebo 6 na nedůležitém závodě.důležité je, že je ve formě.
  a jak můžeš srovnavat Nibaliho na klasice a Romana na etapáku? Nibali neměl jinou možnost když neumí zaspurtovat. Romana by na etapáku odjet nenechali!!!

 5. Ahoj jen ozázka některým:

  Jakéjsou Vaše cyklistické úspěchy?
  Kdy jste jeli n a krev vy?

  A doporučení:
  nefanděte Romanovi, vyberte si jiného borce z Evropy
  Buďte skromní – Roman jezdí vpředu a je nás dost, kterým to stačí. Asi nejsme odborníci, ale víme jak kopce bolí.
  Nedejte na vyjádření rádoby Romana. Přepisem vyřčeného se mnohé pokroutí. {thumbup}
  Zdar všem

 6. Ad barrachson.: Pokud nerozumíte tomu , jak se vyjádřil, tak tomu
  prostě nerozumíte. Profesionální sportovec se takhle vyjádřit
  nemůže. Možná u nás. V Itálii by ho sežrali. Romanovi fandím , ale
  po tomhle průseru mu nevěřím ani slovo. Pokud na Giru splní , co
  si dal za cíl , tak před ním smeknu. Bude to mít hodně těžké,
  protože je pořád psychicky labilní a nedokáže jet na krev. To ve
  srovnání se závoděním třeba Boonena na Roubaix nebo nedělního
  Nibaliho.

 7. spojení „kdyby + minulý čas“ je jedna z nejhloupějších věcí, kterou můžeš vyslovit

 8. Filip gaučák

  Jeden zajímavý postřeh z jiných stránek, podotýkám cyklistických. Je to reakce na Lutych.

  Astaňáci chytili letos parádní slinu. Skoro se mi chce vyslovit kacířskou myšlenku, že je dobře, že nejel Křižák, možná by jeli na něho a tím pádem by vyhráli těžko. Co asi říkají „odborníci“, kteří po přestupu Křižáka do Astany plivali, že tato stáj nemá vynikající jezdce? Bojovnost Nibaliho byla příkladná, jel jako o život, hlava až u rámu, brutální nasazení. Nic proti Křižákovi, ale tohle on nikdy nedá, jezdí chladně, je příliš nad věcí.

  Závěr jarní klasikářské sezóny neprovázelo zrovna nejlepší počasí. Již ve středu při Valonském šípu nebylo ideálně, a ani poslední monument úvodní části sezóny se neobešel bez deště.
  To však nemohlo rozhodit ty závodníky, kteří do Belgie přijeli rovnou ze závěrečné etapy Trentina. Damiano Cunego či Pierre Rolland zažili při stoupání do dvoutisícové výšky Passo Pordoi sněžení a teploty kolem bodu mrazu.

 9. Gr.St.Bernard

  To Zdenda: Myslím, že tady jsou spíš fanoušci a nevím proč je kritika špatná a proč hned píšeš, že ten diskutér selhal jako chlap, což je úplný blábol. Já bych chtěl konečně jednou vidět, jak Roman ty ostatní porazí, doufám, že se to splní. Armstrong nebyl stroj, tvrdě trénoval (je z tohospousta videí) a po psychické stránce na tom byl opačně než Roman: nejde to, tak tu třeba chcípnu, rupnu, ale pojedu natvrdo. Na Giru si už nemůže moc dovolit si říct, že opět jednu etapu zcela zkurví s tím, že ostatním nevyjdou ty další, což se stalo zatím na všech grandtours (Zoncolan, Andorra atd.).

  Letos je ale forma zdá se výborná, takže by to spíše chtělo pracovat na psychice a časovce. Bez Contadora se dá Giro při shodě okolností i vyhrát. Není totiž pravda, že vyhrát tam jede každý. Vyhrát tam jede do 10 lidí.

 10. Filip gaučák

  Re: Zdenda hobík
  Nevím, zda někdo selhal jako chlap, možná máš osobní zkušenost. Každopádně ať jsem to byl já nebo ty, profík v tom asi nejsi a výplatu za to nebereš. Roman je profík atd…Nevím, co k tomu dodat, tvou omluvu přijímám…..

 11. jasně fandíme Romanovi to je jasný, měl dobrej závod jen prostě ostatní co vyhrávají etapy co ujíždějí v kopcích jsou akčnějších těch je prostě hodně a na ty Roman nemá……

 12. zdenda_hobík

  no, gaučáku, psal jsem to před Tvým posledním vyjádřením, asi jsem to přehnal. Omlouvám se. Ale na smyslu svého stanoviska trvám.

 13. zdenda_hobík

  Příspěvků halda, opravdu psychicky náročné čtení
  Musím se asi někde pohrabat ve stránce Armstronga, ten vždy na jaře jezdil jak na pouti, jeho fanoušci ho museli tvrdě tak kritizovat, že pak správně namotivován vyhrál vždycky Tour.
  Mě už ten Armstrong strašně štval, k čemu jsou závody bez lidí, když vyhrávají stroje?
  Pamatuju, jak Evanse strkali lidi do kopce, když mu došlo. Já nechci fandit mašině, ale člověku, který je jen lepší než my v tom, co máme rádi – cyklistice.
  Jak zde bylo již napsáno, šlo o jeden kopec. Možná že gaučák taky jednou jako chlap selhal a radši to pověsil na hřebík a tráví večery psaním komentářů, co kdyby to zase nevyšlo
  Těším se na další Romanovi závody, forma je slibná {thumbup}

 14. Filip gaučák

  Přesně, všichni tady držíme Romanovi palce, jinak bychom tu nebyli. A taky určitě aspoň něco o té cyklistice víme. Někdo více, někdo méně. To nám ovšem nebrání vyjádřit svůj názor, i když je pro někoho špatně stravitelný. Tak tu prosím nehodnoťme jeden druhého, všichni chceme, aby byl Roman nahoře. Zdraví gaučák……

 15. Scarponi říkal, že se necítí dobře. Naopak před závodem říkal, že jede Trentino vyhrát.

  Barka: přibrzdi vteřinku, ani nevíš, komu je to určeno a soudíš? Ne, dělám si srandu… Ani já nikoho nesoudím. Je to jen přece jen můj názor, tak proč bych ho nemohl svobodně říct, pane Barka?
  Btw. by mě zajímalo, na základě čeho soudíte, že na tyto stránka NEpřispívají cyklističtí nedouci. Pokud byste tomu více rozuměl, bylo ba vám jasné, že někteří lidi zde cyklistice skutečně příliš nerozumí.
  A konečně, nechápu, co je špatně na Romanově vyjádření.

Leave a Reply