Home » Zprávy ze závodů » Bílý muž
Foto proteam-astana.com

Bílý muž

„Dali mi bílé kraťasy, bílou helmu a bílé rukavičky, takže jsem byl celý v bílém. Nechali to poslat z fabriky, přišlo to ráno před startem,“ prozradil. „Cítil jsem se v tom zvláštně, přece jen celý v bílém, to je trochu nezvyk. Zítra si proto možná vezmu aspoň normální týmové kraťasy, to ostatní si nechám,“ dodal český lídr Astany. Desátou etapu označil jako klid před bouří. „Dnes bylo poprvé trochu chladnější počasí a nebylo špatné si jeden den orazit z toho slunce. Odjeli tři lidi a vzadu pak tahaly hlavně týmy HTC-Highroad a Qucik Step pro své sprintery Cavendishe s Ciolkem. My jsme jeli v klidu, protože zítra je fakt těžká etapa. Může být nejtěžší na letošním Giru. Skoro pořád se jede po menších cestách a není tam metr roviny. Je to nahoru, dolů a hodně lidí to může podcenit,“ řekl Roman. „Já to tam celkem dobře znám, jel jsem tady pár závodů ještě ve třiadvacítce,“ dodal. 10. etapa (Termoli-Teramo, 159 km): 1. Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 4:00:49, 2. Ventoso (Šp./Movistar), 3. Petacchi (It./Lampre), 4. Ferrari (It./Androni), 5. Appollonio (It./Sky), 6. Chicchi (It./Quick Step), … 30. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 37:04:40, 2. Sivcov (Běl./HTC) +59, 3. Le Mevel (Fr./Garmin) +1:19, 4. Nibali (It./Liquigas) +1:21, 5. Scarponi (It./Lampre) +1:28, 6. Arroyo (Šp./Movistar) +1:37, 7. Roman Kreuziger +1:41, 8. Serpa Perez (Kol./Androni) +1:47.

13 comments

 1. Bílá Romanovi sluší, ale jsou i hezčí dresy….

 2. Cavendish je osobnost pelotonu a v nadcházejících 2 etapách příznivějších pro sprintery je šance získat nějaké bonusy i když vteřinové…Takže si myslím , že tým na něj pojede včetně Raboně.
  Ale je to jen můj soukromý amatérský názor obyč fanynky, která má jakousi intuici a fandí Romanovi, rozhodně si nedělám nárok na ten nej názor. Heli

 3. Romane,
  jedeš podle plánu, to je dobře, ale věnovala bych pozornost názoru fanouška jménem ulejvák, záludnosti na trati budou a z Tebe už se stal zajímavý lídr, kterého je třeba ohlídat, takže pozor na Liquidas a Nibaliho a samozřejmě i Cavendiche s Contadorem!!! a jejich parťáky.
  Tak držím palce a zítra zlom vaz!!! Heli {thumbup}

 4. Ještě dodám, že v bílém je Roman několikrát k vidění na Bettiniho fotkách na cyclingnews.com, jedna je z podia s dvěma krasavicemi, další třeba z průběhu etapy při debatě s Contadorem. Conti s rukou na rukávě jak by Romanovi vysvětloval, že do růžového se neoblékne…

 5. Díky tomu bílému dresu jsme mohli s velkým uspokojením sledovat, jak inteligentně si počínáte v závěru etapy – po celý čas takříkajíc v hlavě peletonu, jistá a chytrá jízda. Bravo! Ta zítřejší etapa v terénu, jejž coby tv diváci dobře známe z Tirreno – Adriatico, může být pěkně záludná. Vzpomínám na podobnou v tomtéž kraji asi před čtyřmi lety, kdy to do cíle přijelo pěkně roztrhané a dost se padalo. Navíc jezdce čeká třiapůlkilometrový cílový kopec se stojkou těsně před koncem, kde se možná některý z favoritů pokusí o zisk vteřinek… Kéž se vám daří!

 6. No tak sluší mu to {thumbup} Teď už jen doufat, že si to nikde neušpiní a že bude stejně zářit i v cíli Gira v Miláně {beer}

 7. zítra oči na šťopkách a nohy pevně v pedálech, může to být velmi zrádné, jakékoliv podcenění se může krutě vymstít, v těch xxx kopečkách se to může dost trhat….

 8. jsem rád že Romana poznám i s těch záběrů z vrtulníku

 9. Tak by to chtělo nějaký obrázek našeho bílého muže

 10. Tak na zítra nalaď formu a namasti nohy-ať Ti to šlape!!!

Leave a Reply