Home » Zprávy ze závodů » Šesté místo a pád Kiserlovského

Šesté místo a pád Kiserlovského

Astana dnes v průběžném pořadí přišla o Roberta Kiserlovského, který ztratil více než 15 minut. „Bohužel lehnul hned čtyři kilometry po startu. Chtěl nastoupit po jedné stěně, ale někdo ho tam zavřel, otočil mu řídítka a spadl na hlavu. Naštěstí se mu nic vážného nestalo, má jen roztržený ret a naštípnutý zub. Jelo se tak strašně rychle, že už se do první skupiny nedokázal dotáhnout. Pro naši taktickou hru v horách je škoda, že z pořadí vypadl, ale nedá se nic dělat,“ řekl Roman. Když zhruba po 60 kilometrech kilometrů před cílem odjela skupina, v níž byl třetí v průběžné klasifikaci Le Mevel, vypadalo to nebezpečně. „A byl tam ještě mladý Kruijswijk z Rabobanku, který mě ohrožoval v boji o bílý dres. Proto jsem posledních 40 kilometrů nechal od nás tahat Jufreho, který se tam střídal s klukama z jiných týmů. Naštěstí jsme je sjeli, ale musím říct, že to byla pekelně těžká a naprosto nekontrolovaná etapa,“ popsal lídr Astany. V závěru zkusil zaspurtovat. „Ale měl jsem tam moc těžký převod,“ dodal. 11. etapa (Teramo-Castefidardo, 142 km): 1. Gadret (Fr./AG2R) 3:33:11, 2. Rodriguez (Šp./Kaťuša), 3. Visconti (It./Farnese Vini), 4. Serpa (Kol./Androni), 5. Contador (Šp./Saxo Bank), 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Contador 40:37:51, 2. Sivcov (Běl./HTC) +59, 3. Nibali (It./Liquigas) +1:21, 4. Le Mevel (Fr./Garmin), 5. Scarponi (It./Lampre) oba +1:28, 6. Arroyo (Šp./Movistar) +1:37, 7. Roman Kreuziger +1:41, 8. Serpa +1:47.  

8 comments

 1. zdenda_hobík

  jestli se nepletu, jede se v úterý časovka i do kopce, a tu, jak víme již od Tour de Suisse 2009, Roman umí. Tam asi budou větší rozdíly než v Miláně na 30 km roviny.

 2. No názory jsou hlavně převzaté z dnešního tisku a Roman jezdí letos určitě aktivněji než poslední 2 roky na TdF, i když tam skončil celkově v TOP ten. A jinak si pořád myslím, že největší slabinou Romana je právě časovka už od OH v Pekingu….Jinak Zdendo souhlas.

 3. zdenda_hobík

  K názoru Heli
  Je jasné, že tahat vedoucího závodníka je pro družstvo problém, ale v souvislosti s tím chválit Romana za uvážlivost je asi zvláštní – i kdyby chtěl, zatím neměl šanci útočit na první místo a v časovce to Astana jistě nejela tak bídně schválně.
  Ohledně Cava – zřejmě by ani nevyjel na Glockner v limitu… {thumbdown}

 4. Dočetla jsem se , že po dnešní etapě Cavendish končí a bude šetřit síly na Tour de France.Takže má dneska poslední šanci zabodovat a zatrénovat na TdF. Contador není prý zase nadšený z růžového dresu, myslel na něj až později, takhle je na něho víc vidět a nemůže si dovolit zůstat v závětří hlavního pole, přičemž denně vedoucí pozici obhajovat znamená pro celý tým Saxo Bank práci navíc.Z tohoto pohledu se mi jeví, že to má Roman v hlavě dobře po taktické stránce srovnané.

 5. Ten únik vypadal dlouho nebezpečně, je dobře žes Romane udržel kontakt s Contadorem a za daných okolností je 6. místo skvělé.Rozhodně však nevyšel záměr, že by to byla nějaká odpočinková klidná etapa před horským víkendem. Taky držím palce! {thumbup}

 6. Dneska to bylo nervozni vsude, Lopatarna v Plzni byla nervni taky jak hrom. Hlavne ze jsi v pohodě, drzim Ti palce. {thumbup}

 7. Dobrý je to-škoda toho pádu,ale hlavně,že leader nepadl ,držím palce!!!! {thumbup}

Leave a Reply