Home » Zprávy ze závodů » Hlavně, že jsme nespadli

Hlavně, že jsme nespadli

„Lehlo to asi kilák a půl před cílem kousek přede mnou. Těch pár vpředu nám odjelo, ale protože to bylo v tříkilometrové ochranné zóně, všichni jsme dostali stejný čas. Ten konec byl dost nervózní, jinak ta etapa byla spíš taková transferová. Únik jsme kontrolovali a bylo jasné, že to půjde do spurtu,“ řekl Roman. Závodníky Astany čekal po etapě 350 kilometrů dlouhý transfer do hotelu. A zítra odstartuje horský „trojboj“. Jeho první díl má cíl na rakouském vrcholu Grossglockner. „Jsem v pohodě, ale na etapu začnu myslet až ráno,“ dodal Roman. 12. etapa (Castefidardo-Ravenna, 184 km): 1. Cavendish (Brit.) 4:17:25, 2. Appollonio, 3. Petacchi, 4. Ferrari (všichni It.), 5. Ciolek (Něm.), 6. Sabatini (It.), … 26. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Contador (Šp.) 44:55:16, 2. Sivcov (Běl.) +59, 3. Nibali (It.) +1:21, 4. Le Mevel (Fr.), 5. Scarponi (It.) oba +1:28, 6. Arroyo (Šp.) +1:37, 7. Roman Kreuziger +1:41, 8. Serpa (Kol.) +1:47.

8 comments

 1. Doufám,že to bude bez úrazu-držím palce

 2. Strach má jméno Monte Crostis – to zní zlověstně a dá se to ještě zhoršit nepříznivým počasím v podobě bouřky, deště a větru…a pak serpentiny do cíle na Monte Zoncolan se stoupáním 22% !
  Fakt hrozný a to prý pořadatelé už chystají na rok 2014 stoupání na horu Stentaria alias Zabiják s 28%. Takže Romane do boje o přežití – držím pěsti Tobě a celé Astaně. {devil}

 3. Pokud jste si prošli profily víkendových etap a hlavně parametry jednotlivých kopců, tak jste zjistili, že dneska začíná Růžové peklo !! A já dofám, že jedním z luciferů bude i Roman.

 4. zdenda_hobík

  to heli
  po přečtení včerejšího tisku se musím heli omluvit, názor Contadora mě trochu překvapil. Proč tedy útočil už teď, když nechce být růžový? Mohl si udělat jen testovací útok a pak svěsit nohy 100 m před cílem…
  Někdy mám pocit, jestli se Contador vždy chová v souladu s nějakým plánem nebo jako neřízená střela. Pamatuji si případ z loňské Tour, kde svým nástupem ve skupině s kolegou Klödenem a bratry Schleckovými odtrhl jedině Klödena a pak zase svěsil nohy. Klöden tím tuším přišel o lepší umístění.

 5. Hodně štěstí v horách!
  Včera v noci jsem viděl na Kalifornii jet Hornera Sierra Road, šestikilometrový desetiprocentní cílový krpál takřka bez zatáček. Něco neuvěřitelného, jel to ze sedla a vrškem ani nehnul, vypadalo to, že se při tom usmívá.. Je mu 40 let, nikdo mu nestačil – Hesjedal, Andy Schleck, Levi atd. A to Andy chtěl tu etapu vyhrát na památku W. W.
  Třeba se vám, mladý muži, podaří dnes něco podobného na GG.

 6. Braňomaapsíkovnenechaodpočinuťpíp

  dnes začíná GIRO….konečně kopce….. {devil}

Leave a Reply