Home » Zprávy ze závodů » V dešti mi tuhly nohy
romca-astana.jpg

V dešti mi tuhly nohy

Jsi spokojen? Cítil jsem se dobře, ale jak začalo pršet a bylo chladno, trochu mi tuhly nohy. Ty první dva nechme být, ale ostatní kluci jako Scarponi nebo Nibali na tom byli podobně jako já. Dost jsme se hlídali. Je důležité, že jsem nic neztratil. Co říkáš na Contadora? Ukázal, že je úplně jinde než všichni ostatní. Jiná kategorie, dělá si, co chce. A toho druhého (Rujano) bych radši nechal bez komentáře… Znovu jste velmi dobře pracovali jako tým. Kdo ti nejvíc pomáhá? Všichni jedou dobře, musím kluky pochválit. Dneska odjel Kiserlovski, což byl pro nás ideální scénář. Ale hlavně díky Euskaltelu, který tvořil závod, se to sjelo. Ale pak tam se mnou zůstali Masciarelli i Tiralongo. Oba jedou v těch horách výborně. Jak se ti zamlouvala podpora fanoušků? Podél trati bylo hrozně českých i slovenských vlajek. Je to příjemné a moc děkuju za podporu lidem, kteří kvůli mně z domova přijeli. Věříš si na víkendové těžké horské etapy? Sil mi po dnešku zůstalo dost a vím, že to bude tvrdý boj. Budu doufat, že si někdo z popředí vystoupí a nebudu to já. Chtěl bych se po neděli probojovat kousek dopředu, ideální by bylo to pódium. 13. etapa (Spilimbergo-Grossglockner, 167 km): 1. Rujano (Ven./Androni) 4:45:54, 2. Contador (Šp./Saxo Bank) stejný čas, 3. Gadret +1:27, 4. Dupont (oba Fr./AG2R), 5. Anton (Šp./Euskaltel)  oba +1:29, 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana), 7. Scarponi (It./Lampre), 8. Nibali (It./Liquigas) všichni +1:36. Průběžné pořadí: 1. Contador 49:40:58, 2. Nibali +3:09, 3. Scarponi +3:16, 4. Arroyo (Šp./Movistar) +3:25, 5. Roman Kreuziger +3:29, 6. Sivcov (Běl./HTC) +3:53.

22 comments

 1. Zoncolan je peklo. V Evropě byste hledali těžší kopec velmi obtížně. Když se Roman rozhodl ject Giro, dosti mě to překvapilo, protože byla známá trasa. Trasa Gira nabízí kopce, které jsou mnohem prudší než ty na Tour. A jestli měl někdy Roman na Tour problémy, tak to bylo v prudkých pasážích. To že dneska Roman takhle nakoupil, jsem docela i čekal.

  Ale nevěšme dneska hlavu. Největší Brutus máme za sebou (Zoncolan) a jestli Roman chce ještě promluvit do boje o vyšší příčky, musí zítra předvést lepší výkon. Jeho malým trumfem je ta horská časovka. Pokud by dokázal něco naject, tak si myslím, že i v závěrečné časovce na tom bude lépe, než-li Anton, Gadret… Takže bedna se se vzdálila, ale proč se o ní ještě nepokusit.

 2. To Vladik: Vis ono je nejhorsi ty komentare lidi jako jsi ty. Vcera jsme byli fandit na Glockneru a byl to uzasny zazitek jeste umocneny tim jak jede Roman…
  Tak nevysla jedna etapa jede se dal Giro je jeste dlouhe. A mimo jine na poslednim zavode dal Roman treba Nibalimu v casovce prez minutu takze bych vubec hlavu nevesel naopak…

  Romane nevzdavej se, bojuj!!! Jsme s tebou…

 3. zdenda_hobík

  to Vladik
  zajímalo by mě, jestli si po jednom případu, kdy si v posteli selhal , myslíš, že jsi navěky odepsán. Jistě ne. Ale soudit druhé je tak snadné…
  Dnes to byla jiná cyklistika než dlouhé kopce na Tour. Ne lepší či horší, prostě jiná. Roman musí posoudit, zda šlo jen o jednorázový výtuh nebo jestli musí takovéto terény víc potrénovat, když se na nich rozhoduje Giro.
  Teď bych si přál, aby Astana zítra zabojovala a něco zkusila, byť to nevyjde. Já tam oproti předchozím létům vidím posun vpřed. Být opravdu nejlepší je hrozně těžké, je krásné o to bojovat {thumbup}

 4. Pro Vladík.

  Romanovi se dnešní etapa (sobotní), asi nepovedla podle jeho představ a to on sám dobře ví. Všichni co mu fandíme mu přejeme plno úspěchů, ale naštěstí Giro je sportovní závod a tak vyhraje ten nejlepší a jestli na startu bylo přes dvěstě jezdců a on j průběžne na devátm místě tak podle mě patří stále do špičky. Jinak stále je držitelem bílého dresu, jestli se nepletu a to znamená že v top devítce je stále nejmladším jezdcem a na to by se nemělo zapomínat. Navíc skutečné ztráty kolik na jezdce ztrácí jsou jiné, protože na Giru jsou bonifikace (a takový Contador na nich získal minimálně aspoň 56 sekund jestli ne ještě víc).
  A pokud Roman si dává velké cíle (a nakonec se mu třeba nepodaří) je jen dobře, protože ten kdo chce být úspěšný tak si vysoké cíle musí dávat, protože jinakse úspěchu nedosáhne, a to platí všude nejen ve sportě.

 5. Je mi to líto,ráno jsem napsal oslavný komentář a teď …Zase jen řeči,řeči… ukázalo se kdo na to má atd.Tak dnes se ukázalo,kldo na to má a Roman to rozhodně není.Ze všech favoritů nejhorší a co hůř,i ti bezejmenní.No snad vystřízliví a bude skromným průměrným jezdcem.

Leave a Reply