Home » Zprávy ze závodů » Casar nikoho nevzrušoval
Foto Astana cycling team

Casar nikoho nevzrušoval

„Ani v případě, že by skočil do růžového dresu. Stejně by to bylo jen na dva dny, pak si zase vycouvá,“ řekl český lídr Astany. V celkovém pořadí se před něj dostali právě Casar a Romanův kamarád Santaromita z BMC. „Ta etapa rozhodně nebyla odpočinková, za první hodinu jsme měli průměr skoro 51. Ve skupině, která odjela, jsme dnes bohužel nikoho neměli, ale ani to nebyla jednoznačná priorita. Snažili jsme se v rámci možností šetřit na těžké víkendové etapy. Proto jsme ani moc netahali vpředu. Nejdřív chvíli jela tempo Kaťuša, ale pak to tak pustili. V závěru byl nejvíc vpředu Liquigas, ale podle mě spíš kvůli tomu, že měli strach ze sjezdu,“ prozradil Roman.   12. etapa (Seravezza-Sestri Levante, 157 km): 1. Bak (Dán.) 3:58:55, 2. Casar (Fr.), 3. Amador (Kost.), 4. Bakelants (Belg.), 5. Santaromita (It.), 6. J. Rodríguez (Ven.) vš. +11, … 24. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +3:34. Průběžně: 1. Rodríguez (Šp.) 51:19:08, 2. Hesjedal (Kan.) +17, 3. Casar (Fr.) +26, 4. Tiralongo (It.) +32, 5. Santaromita +49, 6. Roman Kreuziger +52.

8 comments

 1. Janek42:
  Z čeho usuzuješ, že RK nemá „srdíčko“?

  Ještě nebyla žádná horská etapa, kde by bylo potřebo vykládat karty

 2. Roman má jistě skvělou formu a rozumně „schovaný“ v pelotonu pravděpodobně dosáhne i dobrého umístění. Jen mi v tom schází trošku „srdíčka“, které jistě ukazují taliáni a belgičani-

 3. Dnes mě zaujala týmová práce Lampre při záchraně Scarponiho – to bylo ukázkové….

 4. jj Astana a Lquigas to šéfujou dobře….jsem zvědavej jak se ukáže Lampre

 5. Pípa je přesný, i já mám naprosto stejný dojem. Liquigas a Astana si to letos šéfují, osobně pro mne by bylo překvapení, kdyby se do toho zapletla Kaťuša s Rodriguezem nebo snad Garmin, či kluci z Venezuely – sobota nám moc napoví. A neděle bude taky mochezká.

 6. Hodně jezdců bylo myšlenkama zřejmě už v sobotních a nedělních kopcích. Romanův přístup je naprosto správný a tak zítra ani jedno šlápnutí navíc.

 7. Dnes jsem bohužel nesledoval, každopádně je trochu znervózňující, že Tiralongo je před Romanem a ve špatné formě se neukazuje.

  Každopádně, ať se daří, o tom žádná. Jen by bylo smutné sledovat, jak Romanovi zase o vteřinky naskakuje zbytečně ztráta jako se to občas stává, pak je těžké to srazit, když se ve vedení dostanou lidé do laufu.

  Držím palce hlavně do hornatějších etap a bude to prostě chtít nějaké to etapové vítězství právě v komcích, nedá se nic dělat {devil}

 8. Dnes jsem ze sledování přenosu trochu rozčarován.Vypadalo to jako by jsi peloton vyjel jen aby splnily povinnost se zůčastnit.

Leave a Reply