Home » Zprávy ze závodů » Tak dlouhé etapy jsou zbytečné
Foto Astana cycling team

Tak dlouhé etapy jsou zbytečné

„Taková délka je na třítýdenní závod moc. I vzhledem k tomu, co nás v příštích dnech čeká,“ řekl Roman. Do střediska Montecatini Terme, kam s Astanou jezdí na úvodní soustředění před sezónou, dorazil v hlavním poli a dál drží čtvrté místo průběžného pořadí. „Když je takhle dlouhá etapa, člověk musí dřív vstávat a na všechno je míň času. Včetně regenerace. Sice to byla relativně snadná etapa, ale i tak jsme měli převýšení 1800 metrů. Do toho nebylo moc teplo a na začátku hodně pršelo. Závěr byl hodně nervózní a rychlý, hlavně posledních třicet kilometrů. Myslím, že nikdo moc pošetřit síly nedokázal, ale je to pro všechny stejné,“ dodal Roman.

6 comments

 1. čtyřkolečko

  Do dnešní velice záludné etapy přeju hodně štěstí. Ať vás, Romane, nepotká nic podobného jako včera Franka Schlecka, který měl v konci dvakrát pořádný pech. O tom, jak je naštvanej, se lze dočíst na Radsportu.

 2. Pády a znovu pády. A úplně zbytečné, jako ten dnešní.Bohužel se s tím nedá nic moc dělat a tak nezbývá, než to všechno přežít a ustát. Romanovi se to podaří {thumbup}

 3. Roman je letos nejlepší sjezadař na Giru, co se GC chlapíků týče. Trošku zabrnkat na nervy a oťukat si reakce ostatních není na škodu. V sobotu ideální etapa pro Romana, kdyby nejely nohy první kopec, tak to dojede a to táhlý stoupání pojede vlak LIQ s mašinou Szmydem takovym způsobem, že se typy jako Rodriguez nechytnou a koupí pár minut. No prostě v sobotu převlíkáme.
  Romanovi přeju, ať se mu nohy roztočí, jak on sám potřebuje.

  btw bude dneska P. Sagan #4? {bomb}

 4. Pro mě bylo docela zajímavým momentem, jak se dnes ve sjezdu z posledního kopce Roman vydal stíhat čtveřici uprchlíků, za ním stěží visel Scarponi, pak byla díra. Že by si Roman testoval, zda dokáže urvat Rodrigueze z kopce, a pak zaútočí a utrhne jej v nějakém dlouhém sjezdu? To by možná mohla být dobrá taktika {devil}

 5. Roman zatím jede v pohodě a snad mu to vydrží i v posledním týdnu. Jen se mi moc nezdá to dnešní v nejdelší etapě – převýšení 1800 m. Nezměřil to nějak divně ? Měří to pomocí GPS výškoměru nebo tlakového? Podle výškového profilu etapy to tak nevypadá, ale možná se mýlím.

Leave a Reply