Home » Zprávy ze závodů » Časovku jsem jen objel
Foto proteam-astana.com

Časovku jsem jen objel

„Ta časovka asi z pohledu bojů o čelní příčky dopadla podle očekávání. Dalo se předpokládat, že Cadel na Andyho dost najede, nakonec ho porazil přesvědčivě. Zajel skvělou časovku a gratuluju mu,“ řekl Roman po předposlední etapě Tour. Evans časovku málem vyhrál, zaostal jen sedm vteřin za Němcem Martinem. Na A. Schlecka najel 2:31 min. Roman se nijak neničil. „Měli jsme problém už cestou na start. Vyráželi jsme z hotelu tři hodiny před startem. Bylo to 55 kilometrů, ale kvůli zácpám jsme to jeli dvě a půl hodiny. Přijeli jsme, hodil jsem na sebe kombinézu a bez rozjetí jsem šel na start. Ale žádný handicap to nebyl, já to objel jen z povinnosti. Tahle Tour pro mě skončila. Jediné, na co se těším, je Paříž a pak volno,“ prozradil. 20. etapa (časovka jednotlivců na 42,5 km v Grenoblu): 1. Martin (Něm.) 55:33, 2. Evans (Austr.) +7, 3. Contador (Šp.) +1:06, 4. De Gendt (Belg.) +1:29, 5. Porte (Austr.) +1:30, 6. Peraud (Fr.) +1:33, … 99. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:10.  Průběžně: 1. Evans 88:45:20, 2. A. Schleck +1:34, 3. F. Schleck (oba Luc.) +2:30, 4. Voeckler (Fr.) +3:20, 5. Contador +3:57, 6. S. Sánchez +4:55, 7. Cunego +6:05, 8. Basso (oba It.) +7:23, 9. Danielson (USA) +8:15, 10. Peraud (Fr.) +10:11, … 113. Roman Kreuziger +3:00:59.

64 comments

 1. isiss: ale přinese, je to dobrej trenink!!!pokud by jezdil naplno, tak by se jen zmrtvil a už by měl da se říct po sezoně. Zbytečně by se ždímal když mu o nic nejde…Teď vlastně dělal to, co A.Shleck celou sezonu před tour, jestli jste si toho tady nevšimli!!!

 2. Já myslím že by pro Romana bylo prospěšnější kdyby se aspoň některé etapy snažil držet na špici s nejlepšími…
  Pokud se k závodu přisupuje s bojovností je to ten nejlepší trénink..
  Dojíždění na chvostu jen z povinnosti mu do budoucna nic moc nepřinese..

 3. Cadel Evans

  to bojar
  Nevšiml že bych psal pochvalné ódy a nevím,proč řešíte při Tour kterou opravdu dojel jen tak z povinosti,ikdyž to fakt zní hrozně,celou jeho kariéru.Jeho cílem bylo Giro a to se mu povedlo,pokud se vám jeho 6 míto nelíbilo,tak už nevím,co Vás více potěší.Ke světové špičce stále patří a doplním jsem citát Evanse pro dnešní den.Mnoho lidí nás během naší kariéry rádi kritizují,těm doporučují si to zkusit a udělat to ať uvidí jak je to tak ‚lehké’….

 4. tak románek si klidně napíše,že to odjel z povinnosti,panebože já tohle říct před trenérem,tak mi urazí hlavu a vy co ho tady stále holebáte jak je skvělý.jste banda idiotů,nic jiného se o vás nedá říci.tak se sportovec nemá vyjadřovat,jeho přístup mi vyrazil dech a ukazuje,že mu asi nezáleží na tom co si lidé o něm hovoří.
  s takovým přístupem a ambicemi se sám vyřadí ze světové špičky a to mě mrzí možná daleko víc než vás,kteří tady píšete pochvalné ódy.snad to dopadne dobře.

 5. Zdravím RK a přeji mu hodně úspěchů v dalších závodech., A všem fanouškům přeji, aby se nám na další velké závody koukalo trochu líp, než na Tour. I když na poučení a nabrání dalších zkušeností pro pořád ještě mladého jezdce to nebyl špatný závod. Doufám, že většina Romanovi fandit nepřestane. {thumbup}

 6. Cadel Evans

  A jinak je samozřejmé že jsem dnes fandil Cadelovi a přestože přiznávám že Andy je asi lepší trochu vrchař,opravdu po dvou druhých místech jsem mu to já velmi přál a slzy jenom dosvědčili to,jak po tom tolik toužil,ale vždy mu to uteklo o kousek.Někteří mu říkali,že je už na to starý a ted jim na to skvěle odpověděl,myslím že ted by s klidem mohl úspěšně skončit kariéru,ikdyž si přeju aby závodil dál…

 7. Cadel Evans

  Tak na tuhle Tour RK asi nebude vzpomínat v dobrém,ale hlavním cílem tohoto roku bylo Giro a ně něm krásné(sice někteří tvrdí opak,ale nesouhlasím s nimi) šesté místo a bílý dres,kdo to z Čechů kdy dokázal no nikdo…A proto i přes názory jiných si myslím,že tato sezona se může vyhlásit za úspěšnou,ikdyž to tady určitě někdo zpochybní.Přeju mnoho dalších úspěchů a doufám,že hlavní cíl pro budoucí sezonu bude Tour. {thumbup}

 8. Z jiného soudku.
  On asi neměl sílu na to, ale já si včera řikal „Proč se ten Shleck za Contadorem jen veze(více méně) pro něj to přeci bylo lepší než pro Contadora, že se tam kvůli smůle Evanse tak octli… … To jsem se fakt divil a připadalo mi to protaktizované … (přiznám se že v tu chvíli jsem začal přát Evansivi), ale připouštim, že se na to nemusel cítit, vzadu bylo hodně lidí do cíle daleko a že tomu nerozumim třeba

 9. Chybělo štěstí…Štve mě, že to zase nevyšlo…já se trápil…Zvažoval jsem, že bych to zabalil… Časovku jsem jen objel. Nevím, kdo ty titulky vymýšlí, ale nechystá se ten jedinec na nuselák? Hlavu vzhůru člověče, s takovým poraženeckým přístupem daleko nedojdeš. Hlava je polovina úspěchu a ta Kreuzigerovi chybí. Nohy na to má.

 10. Co se dá dělat,je to jednou tak,podruhé zas jinak,nevyjde to vždy podle přání.Já přeji aby tohle byla poslední krize v kariéře.Tak ať se daří a hlavu vzhůru.přece se to musí zas zlomit.Je to život,nejsou jen úspěchy.Člověk se o sobě hodně doví,když je na dně.Taky ale o lidech okolo sebe.

 11. {thumbup} alghero,
  tos napsal moc hezky {thumbup}
  přesně o tom to je jak v životě tak ve sportu
  Romanovi zdraví , ostatním zde pohodu a nadhled přeje fandacyklo

 12. První sezona v novém týmu se vyvedla a přinesla jak úspěchy tak i porážky. Ale to ke sportu a k životu obecně přeci patří, resp. musíme padat abychom mohli vstát a jít dál.

 13. zdenda_hobík

  Jsem rád, že už Tour končí. Ne proto, že už neuvidíme výkony strhující i matné, to bych vydržel sledovat dlouho. Ale proto, že najednou se tady na stránce objevili lidi, jejichž příspěvky opravdu číst nebudu.
  Zdravím všechny fandy Romana Kreuzigera a cyklistiky vůbec a těším se na další závody. Ahoj {rose}

 14. Romane, jsi bojovník. Na Tour rychle po Paříži zapomeň, sezóna byla úspěšná i bez ní!!! Příští rok se vrátíš v jiné pozici {thumbup}

 15. Ahoj, tahle Tour se moc nepovedla, ale oceňuji, že jsi to nezabalil a odjel celé i když už onic nešlo {thumbup}

 16. Roman si prostě i v časovce vystoupil a šetřil se na zítřejší spurt v Paříži

Leave a Reply