Home » Zprávy ze závodů » Časovku jsem jen objel
Foto proteam-astana.com

Časovku jsem jen objel

„Ta časovka asi z pohledu bojů o čelní příčky dopadla podle očekávání. Dalo se předpokládat, že Cadel na Andyho dost najede, nakonec ho porazil přesvědčivě. Zajel skvělou časovku a gratuluju mu,“ řekl Roman po předposlední etapě Tour. Evans časovku málem vyhrál, zaostal jen sedm vteřin za Němcem Martinem. Na A. Schlecka najel 2:31 min. Roman se nijak neničil. „Měli jsme problém už cestou na start. Vyráželi jsme z hotelu tři hodiny před startem. Bylo to 55 kilometrů, ale kvůli zácpám jsme to jeli dvě a půl hodiny. Přijeli jsme, hodil jsem na sebe kombinézu a bez rozjetí jsem šel na start. Ale žádný handicap to nebyl, já to objel jen z povinnosti. Tahle Tour pro mě skončila. Jediné, na co se těším, je Paříž a pak volno,“ prozradil. 20. etapa (časovka jednotlivců na 42,5 km v Grenoblu): 1. Martin (Něm.) 55:33, 2. Evans (Austr.) +7, 3. Contador (Šp.) +1:06, 4. De Gendt (Belg.) +1:29, 5. Porte (Austr.) +1:30, 6. Peraud (Fr.) +1:33, … 99. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:10.  Průběžně: 1. Evans 88:45:20, 2. A. Schleck +1:34, 3. F. Schleck (oba Luc.) +2:30, 4. Voeckler (Fr.) +3:20, 5. Contador +3:57, 6. S. Sánchez +4:55, 7. Cunego +6:05, 8. Basso (oba It.) +7:23, 9. Danielson (USA) +8:15, 10. Peraud (Fr.) +10:11, … 113. Roman Kreuziger +3:00:59.

64 comments

 1. stejně Romana obdivuji. závodil jsem na kole, objel jsem i pár etapáků(max 6dní) v Itálii a Německu. bylo to sice s nějakými Béčkovými týmy, ale přesto jsem se na špici ani neukázal. Nešlo to, nechápal jsem ty, co v takovým kvapíku můžou tahat špici, nastupovat… každej co objede Tour je pro mě člověk z jiné planety

 2. No proč kritizuji?
  protože mě to štve.
  Čekal bych že RK přijede na mistrák (jako F. Schleck, Gilbert, Cancellara, Chavanel atd.) – vyhraje o parník, v cílovém kopci si to rozdá se Saganem – udělá show.
  Pak přiveze půlku Astany na Pha-KV-Pha.
  A bude mediáně vystupovat adekvátně situaci
  (no visím tam, jedou hrozný peklo, ale vydržel jsem)
  Namísto toho neustále čtu, že se připravuje na budoucí „velké“ úspěchy na Grand Tours a český mistrák atd je mu u pr….
  To je v pohodě, jistě české cyklistice nic nedluží a může si dělat co chce, ale pak nemůže čekat, že ho tady na webu (určenému českým fanouškům) budou všichni vynášet do nebes.
  a štve mě to o to víc, že je to špičkový cyklista, jakého jsme dlouho neměli.

 3. Cadel Evans

  Kritika,kritika a zase kritika,bohužel pro některé pesimistické ‚fanoušky‘ zde by chválili Romana pouze asi za vítězství v Tour a na Giru najednou.Když je pro Vás taková nula,průměrný jezdec,který všude odstupuje,tak proč se jím zabývate.Tím ,že ho kritizujete akorát dokazujete,že je dobrý jezdec,protože kdyby jste sem nic nepsali tak byste měli pravdu,že je průměrný.Sice jste zatvrzelý že pravdu máte vy,tak se podívejte na eurosport a čt4(a ne na novu!!!) a poslechněte si názory expertů,např:Dnes Tesař krititizující právě vás kdo na RK nadáváte a myslíte že jste většími odborníky než bývalý cyklisté…ASI TĚŽKO!!!

 4. Tak jak to vidím já: Na Giru Roman naznačil, že je schopný se posouvat po krůčcích výše. 6. místo bylo ok, jel, na co měl. Top 5 by mohl dát, kdyby se potkal s opravdu optimální formou. A to i na letošní Tour (pokud by předtím nejel Giro). Letošní Tour se začalo naplno závodit až ty 4 dny v Alpách a, jak jsem to sledoval, Roman by to byl býval schopen odjet někde na úrovni dvojice Basso/Cunego a bílej by měl. Po odpadnutí favoritů to byla lehčí tour, než minulé roky. V top formě mohl jet na úrovni Contadora. Opravdu škoda, že se letos nemohl realizovat. Jinak ohledně dojezdu se zraněním: ono, prohlásit, že je to naštíplé a že to balí by bylo asi to nejjednodušší a nejrozumnější, ale na to rozhodnutí měl tak 24 hodin a prostě ho lákalo pokusit se zjistit, zda by se ještě něco nedalo vymyslet. Snažil se myslet pozitivně, ale prostě tělo už fungovalo v nějakém nouzovém modu a celková závodní pohoda byla v nenávratnu. To se dá pochopit a zároveň i to, že pak už bylo hodně těžké to zabalit, bo to by byla kritika ještě zžíravější…Samotnému se mi líbily výkony Evanse a Voecklera, měli formu a navíc přidali notnou dávku zarputilosti a schopnost trpět. Snad těchto protrpěných 14dní Romana naučí ještě větší zarputilosti a schopnosti překonávat bolest a dávat si nad rozumné limity i v době, kdy mu to zase pojede, bo bez toho to na bednu nedotáhne, alespoň ne na Tour. Vše dobré, vláďa

 5. bj: pořád píšete ve stylu, jakože Gadret a Contador zabránili Kreuzigerovi v lepším umístění. Přece si RK neprostudoval startovku a řekl: budu pátý, protože tito čtyři jsou lepší než já. Pardon, ještě přibyl Contador, takže chci být do šestého místa. Je jedno kdo startuje, ať je tam třeba Nelson Mandela (happy b-day), když chce něco vyhrát, musí porazit všechny ostatní, ať jsou papírově lepší nebo překvapí skvělou formou, jako třeba P. Rolland.

 6. To Loriel
  Souhlasím vcelku se shrnutím.
  Ale pro Romana by nebylo moc chytré místo hledání chyb a slabin které se stali a poučení z nich a zlepšování, se s tímhle omluvením, potažmo situací spokojit.
  Giro bylo bezva, ale také chtěl maličko více (Nejlépe vítěztví ). a TDF je mimo diskusi.

  A odbýt Contadora že jen on to svedl? Je to také soupeř a ten nejlepší tj je nejlepším měřítkem (snad nedopuje – to by nebyl ) Neb snad jednou nebo několikrát i RK pojede o výhru i na TDF.

  Přeju Romanovi aby se poučil, zlepšil a příští rok byl na bedně v TDF! {beer}

  PS: pro některé: A že sem někdo nepíše celý rok je snad normální, my běžní lidé máme i jiné věci na práci a když se nejede něco velkého tak si jen sem tam přečteme co je nového a diskuse nečteme ani nepíšeme. Protože i když píšeme víme, že nejsme tak znalí situace aby to bylo víc než zábava – fandovství, a fandovství je jak chvála, tak i – podle nátury – třeba i tvrdá kritika!
  Zdar. (napřesrok )

 7. Ne každý závod se vyvede ale přes všechny pády,bolesti a útrapy – dojet do Paříže,je obdivuhodný výkon!!!! {thumbup}
  {rose} Děkuji Romane!!!!

 8. Letošní tdf se mi líbila.Byla vyrovnaná a napínavá samozdřejmě bych byl radši kdybych mohl v závěru fandit Romanovi na nějaké pěkné konečné umístnění jako loni a předloni,ale není každý rok posvícení. Mrzí mě to ne kvůli tomu že bych mohl být jako čech na Romana hrdý kdyby byl v čele, ale spíš proto že ho to přes ten neuspěch stálo hodně sil myslím jak příprava tak závod.Ale myslím si že zrovna jako v životě je i v cyklistice všechno zlé pro něco dobré. A na tom se dá stavět do budoucna. Nemyslím si jako spousta jiných tady že Roman nám už v budoucnu nic nepředvede. Věřím v opak. Už proto že cyklistika je nádhernej sport a kvůli tomu to Roman přeci dělá. Já jezdím na kole jen pro radost ,ale numím si představit že bych se na něm několikrát týdně pořádně nesvez. A podívat se jednou za rok jak to dělají ti nejlepší je prima proto se na tour zase těším je nádherná přesto že ji nemůžou vyhrát všichni.

 9. jen to, že během Gira se tu objevovali lidi, který nadávali Romanovi, že nejdřív vyhlásí boj o pódium a pak je až šestej…..ale nikoho nenapadlo, že to vyhlašoval už dávno před tim, kdy bylo naprosto jistý, že Contador tam třeba vůbec nepojede…..

 10. bj
  Co má s Romanovým výkonem na Giru společného Gadret? Když chce vyhrát, tak musí porazit kohokoli. To se bude i po TdF říkat, že měl vítězství na dosah, jen kdyby 112 závodníků neskončilo před ním? To jsou argumenty….neustálé hledání výmluv, omluv, důvodů, zastávání…
  Zisk bílého trikotu na Giru je cenným skalpem. Už jsem se obával, že zestárne bez něho. Tak aspoň tohle. Z TdF by mu ale slušel víc.

 11. Začínají se šířit informace, že Roman dnes nepojede, protože během přesunu do Paříže vystoupil z vlaku.

  Ale vážně, ať si klidně vystoupí i dnes, mně zajímá jen to, jestli Cav dokáže vybojovat hattrick na elysejských polích.

 12. tak on chtěl usilovat na Giru o pódium, jenže to bylo jistý, že třeba takovej Contador nepojede a další a navíc se tam objevil Gadret ve fantastický formě

 13. asi budu osamocen v názoru, když si myslím ,že kombinace Giro-Tour není největší problém špatného výkonu Romana. Přece jen měsíc na regeneraci není tak málo aby byl tak výkonostně špatný a z Romanovi strany je to jen alibismus. Podle mne bylo na něho naloženo příliš mnoho očekávání ze stran fanoušků,médii,úspěchy v začátku kariéry mu nepřidaly a Roman to prostě nezvládá. Neměl by to svádět na Giro a nevím co ještě a něco zásadně změnit.Trenéra,stáj,poradce,svoji prezentaci na veřejnosti nebo z něho bude jen někdo,kdo kdysi vyhrál nějaké Švýcarcsko(El Bunda co položil dva touchdowny).Všichni tvrdí, jak byl fantastický na Giru ale pokud deklaroval ,že se pokusí vyhrát Giro a jeho způsob závodění ,tak to žádný velký úspěch nebyl. Contador podle mne prohrál Tour především proto ,že byl oproti loňsku ve špatném týmu. Loni jsem v kopcích viděl neustále domestiky Astany, letos na to byl sám.Každopádně budu Romanovi fandit ať dopadne jakkoliv.

 14. to Loriel:
  no tak teď jste shrnul to, co každej kdo RK sleduje a opravdu mu fandí ví …ale ne, myslim, že RK se nemusí stydět, daleko víc vyhořeli lidi, kteří jeli tour na celkovou desítku a přesto, že spousta favoritů odpadla se tam nedostali……a to za sebou nemají Giro

 15. to AC Frehley.tvoje kritika je zbytečně přehnaná. Nechápu proč zpochybňuješ Romanovo zranění ruky? Já osobně nemám důvod mu nevěřit. A už prosím pochop, že roman jel na tour jako pomocník pro Vina, a ne jet na celkové pořadí. Je úplně jedno jestli skončil 120. nebo 40. Myslím, že jsi na kole nikdy pořádně nezávodil a nedokážeš pochopit co udělá pár etap s nohama. Nedá se jet každý závod na umístění.

 16. Myslím, že Loriel (patrně nick Kreuzigera seniora) kecá hlouposti.
  Tdf je největší závod a nejde na něj jet jen jako, že „se uvidí po prvním týdnu“.
  To byla velká chyba a namyšlenost.
  GdI i Vuelta jsou proti tomu závody druhé kategorie.
  „Bílý trikot mě absolutně nezajímá“ – hm, to zní hloupě od člověka, který ho na TdF nikdy nezískal, leda že by tedy za dva roky tady vyhrál celkově.
  Nevěřím tomu, že se RK neotestoval „nahoru na Zhůří“ nebo někde jinde v Itálii, aby věděl jakou má formu.
  Asi nebyla špatná, ale realita je, že ani v top formě na desítku na TdF letos neměl. S bídou by tam byli Scarponi a Nibali, kteří mu na Giru ujížděli.
  Vyhrát etapu chce mraky lidí, co nejedou na pořadí (Gilbert, Hushovd …), a na které Románek v jednorázovce taky nemá.
  To ukázala tahle Tour v plné nahotě a RK to psychicky zcela srazilo.
  Ruka ho určitě nelimitovala, když útočil na Tourmalet – tu do toho netahejte. Ani Astanu. Vždyť v Liquigasu byli jiné hvězdy Basso, Nibali, Sagan – Astana byl ideální tým a určitě mu nic zlého nedělají.

Leave a Reply