Home » Zprávy ze závodů » Časovku jsem jen objel
Foto proteam-astana.com

Časovku jsem jen objel

„Ta časovka asi z pohledu bojů o čelní příčky dopadla podle očekávání. Dalo se předpokládat, že Cadel na Andyho dost najede, nakonec ho porazil přesvědčivě. Zajel skvělou časovku a gratuluju mu,“ řekl Roman po předposlední etapě Tour. Evans časovku málem vyhrál, zaostal jen sedm vteřin za Němcem Martinem. Na A. Schlecka najel 2:31 min. Roman se nijak neničil. „Měli jsme problém už cestou na start. Vyráželi jsme z hotelu tři hodiny před startem. Bylo to 55 kilometrů, ale kvůli zácpám jsme to jeli dvě a půl hodiny. Přijeli jsme, hodil jsem na sebe kombinézu a bez rozjetí jsem šel na start. Ale žádný handicap to nebyl, já to objel jen z povinnosti. Tahle Tour pro mě skončila. Jediné, na co se těším, je Paříž a pak volno,“ prozradil. 20. etapa (časovka jednotlivců na 42,5 km v Grenoblu): 1. Martin (Něm.) 55:33, 2. Evans (Austr.) +7, 3. Contador (Šp.) +1:06, 4. De Gendt (Belg.) +1:29, 5. Porte (Austr.) +1:30, 6. Peraud (Fr.) +1:33, … 99. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:10.  Průběžně: 1. Evans 88:45:20, 2. A. Schleck +1:34, 3. F. Schleck (oba Luc.) +2:30, 4. Voeckler (Fr.) +3:20, 5. Contador +3:57, 6. S. Sánchez +4:55, 7. Cunego +6:05, 8. Basso (oba It.) +7:23, 9. Danielson (USA) +8:15, 10. Peraud (Fr.) +10:11, … 113. Roman Kreuziger +3:00:59.

64 comments

 1. to ali_baba
  Ty tady tvrdíš, že měsíc mezi Girem a Tour a je dost času na regeneraci a že to vše je od Romana alibismus? Ctěl bych tě vidět na kole, experte!

 2. To Dafka: V podstatě s Tebou musím souhlasit, ale kolik je mezi těmi 35 cyklistů do 25 let? Myslím, že když zohledním výkonnost za poslední 3 roky, tak max. 3. {thumbup}
  Jinak žebříček UCI považuji za naprosto neobjektivní a větina cyklistů ho ani nesleduje, takže sami kolikrát ani nevědí, na které pozici se nacházejí…

 3. Ropmane, držím palce, ať je ruka brzy úplně OK.

 4. to bojar 23.7. 22:02
  Názory jsou od toho, aby se různily.
  Já naopak oceňuji Romana, že se o ty své podělí s veřejností. Alespoň víme, jak se cítí a o co by se rád pokusil. No, nevycházelo to.

 5. čtyřkolečko

  Staří fandové raději sledují žebříčky na cqranking.com (Cycling Quotient), jež UCI neuznává. Jsou objektivnější, zohledňují všechny závody všech kategorií, od GT po 2.2s, včetně závodů U23 a národních šampionátů. Navíc tam bezpečně naleznete výsledky všech jezdců s licencí na všech odjetých závodech, a to i kolik let zpět, odkazy na stránky jezdců atd.
  Roman je tam po Tour v letošním žebříčku 40., v průběžném klesl z 38. místa na 58.
  Letošní vede Contador před Gilbertem, Evansem, Voecklerem, Scarponim;
  průběžný pak Gilbert před Contadorem, Nibalim, Evansem, Scarponim.

 6. V letošním žebříčku UCI je Kreuziger na 17. místě na světě. Počítáno před TdF, po které se propadne o několik míst (asi dost) dolů, protože na TdF je hafo jmen, kteří skončili o několik světelných let před ním. Momentálně jsou za ním oba Schleckové, Fuglsang, Basso, Cunego…..Sám jsem zvědavý.

 7. čtyřkolečko

  nickovi112 :
  Také jsem si myslel, že toto je stránka Romaných fandů… Někteří zdejší přispěvovatelé ovšem nebyli ochotni číst ani příspěvky a rozhovory samotného Romana. O tom svědčí třeba odbornická diskuse kolem Romanovy účasti (a ambicích) na letošní Vueltě, ačkoliv Roman tu již o svém programu po Tour promluvil. Pro ty, kdo si toho nevšimli, to zopakoval v dnešním rozhovoru, jen už nezmínil VC Plouay v Bretagni.
  Libí se mi váš popis pocitů z etapáku, jež jste absolvoval, já něco podobného zase pamatuji jako atlet – běžec… Dívám-li se na Tour, zdá se mi rovněž, že sleduju nadlidi…

 8. To Pacifikus:Osobně jsem velký fanda Romana a dále budu,ale s tvrzením,že je v 10 aktuálně nejlepších na světě tak to si nemyslím.Je v širší špičce a na tu absolutní elitu to ještě není ,pak je širší špička a tam si myslím,že Roman patří .V první 10 to dneska může zajet cca 35 lidí a já jsem moc rád ,že i Roman.Přeji Romanovi dál jen to nej.

 9. to bernard. Sebereflexe pro každého stejně ale nevidím důvod a oprávnění romana kritizovat. tohle je stránka fandů, nebo ne?

 10. Romane,přeji brzké uzdravení nemocné ruky a asi i trochu zlomené duše.Vždy vše nevyjde jak by si člověk přál,ale to je život.Zase bude lépe.Ostatně letos máš splněno.Šestý flek na Giru je úspěch ať si kdo chce říká co chce.Hodně štěstí.

 11. To co tady někteří rádobyfandové předvádějí je ubohost…
  Tím, že Roman Kreuziger vyhrál okolo Švýcarska, umístil se 2x v TOP10 naTour de France po sobě a letos byl 6 na Giru dokázal, že patří mezi nejlepších 10 cyklistů planety Země. A vyvraťte to tady někdo. To jsou fakta!
  Je mu letos 25 let a jednou bude stát na bedně jedné z velkých tour. To je moje a nejen moje proroctví!
  Roman vyhrál letos na Giru bílý dres a kdyby měl jako hlavní program Francii měl by ten bílý dres letos i tady.
  To je bez debat!

 12. Zenon Jaskula

  jongi: já ty zvratky na seznamu nečtu a tady se jim taky vyhýbám
  Gr.St.Bernaard: pravda je ta, že letos Roman moc bohatej závodní program neměl. Tím mám na mysli program, kdy jel opravdu na výsledek. Na lídra stáje fakt dost málo.
  Ale budiž mu útěchou, že takový Gesink či van den Broeck se zaměřili prakticky jen na Tour a jak dopadli..Bylo by na čase, aby se tato generace probrala a začala především závodit a ne se jen připravovat celý rok na jeden vrchol sezony

 13. To že tyhle zvratky čtu na seznamu.cz už jsem si zvykl, ale tady sem to nečekal
  Ani bych se nedivil kdyby ty diskuze jednou provždy admin zamknul.
  Někdy se fakt stydím za to , že jsem Čech….

 14. Gr.St.Bernard

  Po týdnu vám upadnou kola u auta. Ale nesmíte říct proti výrobci půl slova. Kolikpak aut jste už vyrobili. Pekař vám prodá nedopečené rohlíky. Kritizovat to ale nesmíte. Kolikpak toho máte odpečeno? Proberte se přátelé.
  Sezona skončila, pokud má Roman dostatek sebereflexe, tak si z ní odnese určité zkušenosti. Pokud jeho táta, který na něj má asi zásadní vliv, nežije v paralelním vesmíru, tak musí vidět, že aby se splnil sen nás všech, vítězství Čecha v grandtour, tak toho musí Roman hodně zlepšit (časovku, odolnost, vůli – tu hlavně, školitelé Voeckler a Evans, asi i stáj, utěšování sebe sama, že Paříž Nice je jen trénink atp.). Sebereflexe mu pomůže a věřím, že příští rok doženem Slováky a i my budem mít bednu z grandtour.

  Pokud ne, tak je tu řada vlčáků, kteří si Romanovu pozici rádi vezmou a ono mu pak nezbude než opravdu jezdit jen na ty puntíky a být domestik. Příští sezona je proto hodně důležitá a přeji mu hodně tvrdé práci a zakousnuté zuby a už žádné etpay zhodnocené stylem „jel jsem v klidu a pomohl jsem Boratovovi k 17. místu“.

 15. Zenon Jaskula

  vocho67: tenhle názor, že se k Romanovi může vyjadřovat jen on sám, protože by mu nikdo z nás nestačil, už tu začíná být silně k smíchu
  AC Frehley: s tím mistrákem bohužel souhlas

 16. Kdo velké závody pravidelně sleduje,ví proč to tak je. Momentálně není v naší zemi člověk, který by mohl Romama kritizovat. Je u nás nejlepší a pokud si někdo myslí něco jiného, má možnost se ukázat! Takže honem trénovat, at to za rok Evans odnese!

Leave a Reply