Home » Zprávy ze závodů » Chceme, aby Alberto Tirreno vyhrál
roman a sagouš

Chceme, aby Alberto Tirreno vyhrál

Už zítra čeká Romana spolu s týmem Tinkoff-Saxo druhý etapák v sezóně, Tirreno-Adriatico. Po startu na Kolem Ománu se letos poprvé v závodě sejde se španělským lídrem Alberto Contadorem a věří, že se mu povede vyhrát.

„To je náš hlavní cíl, chceme Albertovi pomoci k vítězství, ale nebude to nic lehkého. I když nakonec nestartuje Froome, bude tu spousta dalších skvělých lidí jako Quintana, Nibali, Urán a další. Každopádně nás čeká hodně zajímavý závod,“ řekl Roman.

Začíná se krátkým prologem, který kvůli silnému větru od moře a dešťům nahradil původně plánovanou týmovou časovku. „Říkali jsme si, že týmová časovka bude pro závod hodně důležitá, ale nakonec to dopadlo takhle. Nedá se nic dělat, je to pro všechny stejné,“ přiznal Roman.

Klíčová by tudíž měla být 4. etapa, kdy je dojezd na kopec. „Máme silný tým. Jsou tu etapy, v nichž by se mohl prosadit Peter, mým úkolem bude hlavně v té nejtěžší etapě vydržet co nejdéle s Albertem a pomoci mu. S formou jsem zatím spokojen, od Ománu všechno probíhá dobře. Na Strade Bianche jsem se utvrdil, že na tom nejsem špatně ani po pěti a půl hodinách v sedle, tak uvidíme. Každopádně Tirreno mám jako závod hodně rád,“ prozradil Roman, který jel Tirreno už třikrát a dvakrát skončil celkově třetí (2012, 2014).

Na startu se objeví nejlepší hned tři hvězdy české cyklistiky: kromě Romana ještě Leopold König (Sky) a Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step). „Myslím, že to pro české fanoušky bude zajímavé, ale každý budeme mít asi trochu jiné ambice a úkoly. Čekám, že Leo pojede hodně dobře, a když nestartuje Froome, určitě se bude zaměřovat na pořadí. Štyby se zase může prosadit v nějaké etapě. Třeba ten třetí den bude ten dojezd dělaný přesně na něj, tak uvidíme,“ dodal Roman.

 

Leave a Reply