Home » Zprávy ze závodů » Jedenáctý na Strade Bianche
roman strade

Jedenáctý na Strade Bianche

Roman ukázal solidní formu na italské klasice Strade Bianche, kde skončil jedenáctý jako nejlepší ze závodníků sestavy Tinkoff-Saxo. Na vítězného krajana Zdeňka Štybara ztratil 1:03 min.

Cyklisté Tinkoff-Saxo jeli na Petera Sagana, ten však nakonec tempo čelní skupiny nevydržel. „Peter se nám trošku vypnul, ale to se prostě stává a pořád má do těch nejprestižnějších klasik čas. Nedělejme z toho vědu, příště tam bude,“ řekl Roman.

„Tím, že závod není ve WorldTour, nesměly se používat vysílačky a komunikace byla složitější. Zvlášť tady, kde bývá dost defektů i pádů. My jsme třeba vůbec nevěděli, co se stalo v první skupině Peterovi, jestli píchnul nebo odpadl. Člověk musí počkat na nějaké informace, než udělá rozhodnutí. Až když jsme Sagana dojížděli, přijelo k nám auto a říkali, že odpadl. Proto jsme museli zareagovat na poslední chvíli,“ popisoval Roman.

Sám jel v závěru ve druhé skupině. „Měl jsem trochu smůlu, protože asi 55 kilometrů před cílem mě zbrzdil pád lidí přede mnou a zůstal jsem vzadu. Pak jsem se dostal ke Cancellarovi a Ossovi, to bylo nějakých 45 kilometrů do cíle. Jenže jsem píchnul v momentě, kdy tam nebyly mechaničáky a musel jsem jet asi tři kilometry po prázdném kole. Pak mě stálo spoustu sil dostat se zpátky dopředu, ale nakonec to ještě docela vyšlo,“ hodnotil Roman.

„Závod nám výsledkově nevyšel úplně podle představ, ale důležité bylo, že nikdo z nás, kdo teď jedou Tirreno-Adriatico, nespadl. Závodili jsme dobře, jen tomu chyběl trochu lepší výsledek. Ale jedeme dál, sezóna je teprve na začátku. Samozřejmě gratuluju Zdeňkovi Štybarovi k vítězství, jel výborně. Počítal jsem, že by mohl být adeptem na prvenství, takže mě až tak nepřekvapil.“

 

2 comments

  1. zdenda_hobík_

    Na smolný průběh velmi slušný výsledek, jen tak dál {good}

  2. Vždycky není posvícení, ale je vidět, že forma stoupá! Držím moc palce, ať se tahle opravdu „přelomová“ sezóna zlomí definitivně tím správným směrem! Jeď, Romane {devil}

Leave a Reply