Home » Zprávy ze závodů » Chtěl jsem něco najet, ale není to tragédie
Foto Saxo-Tinkoff Team

Chtěl jsem něco najet, ale není to tragédie

„Nedá se nic dělat. Chtěl jsem dnes něco najet, ale prostě to nevyšlo. Nakonec z toho ještě není žádná velká tragédie, akorát to bude bitva až do konce. O vítězství si to rozdáme v nedělní časovce a může na něj pomýšlet kdokoliv z první desítky,“ prozradil Roman. Měl obrovská slova chvály pro tým. „Měli jsme to dlouho pod kontrolou. Morköv byl v úniku, pak jsme se to snažili rozjet hned zespoda kopce. Kluci byli neskuteční. V kopci jeli výborně Bennati a Zaugg, pak to skvěle táhl Roche. Chyběl tomu jen ten poslední článek, kterým jsem měl být já. Bohužel místo mě nastoupil někdo jiný a byl to tak extrémní atak, že jsem nebyl schopen zareagovat. Rozjel jsem se až kilometr pod vrcholem, dojel jsem Franka, ale i tak jsem toho měl nahoře plné zuby,“ říkal Roman. V závěrečném sjezdu už mu chyběly síly, aby zkusil něco najet. „Už to nešlo, ještě jsem tam udělal asi tři chyby. Mrzí mě, že jsem nepřijel s těmi nejlepšími, ale nedá se nic dělat. Závod zůstává otevřený. Teď jde o to dnešek hodit za hlavu, v sobotu si co nejvíc orazit a v neděli zkusit zajet co nejlepší časovku,“ dodal Roman. „Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Snažili jsme se kontrolovat peloton a chtěli jsme tím dostat ostatní pod tlak. To se nám podařilo, ale bohužel pár lidí odskočilo dopředu,“ řekl sportovní ředitel týmu Saxo-Tinkoff Fabrizio Guidi. „Roman klesl na třetí místo, ale ztrácí jen 23 vteřin a to do nedělní časovky nic neznamená. Věříme si a jsme připraveni bojovat o vítězství,“ dodal.

10 comments

 1. Sice jsi ztratil ,ale to nevadí.Hodně štěstí do časovky.

 2. Dick Richards

  Tak konečně jsem měl možnost na ČT sledovat horskou etapu v podání Romana a díky za to Romane!!! Možná při tom nástupu Mollemy právě trochu doplatil na to, že kopec tahalo SAXO, nevím. Zdálo se mi, jakoby byl Mollema víc schovaný v průběhu kopce, stejně jako TJVG a vlastně i Costa a pak měli o malinko víc sil. Ale strategie byla jasná a zkrátka to nevyšlo úplně na jedničku.
  Ano, časovka vše rozhodne, tak snad Roman potrénoval – atak na vítězství bude ale extrémní ze všech stran a od všech borců. Přeju silné nohy, zdravé sebevědomí a pevné nervy!

 3. čtyřkolečko

  Uvidíte, Romane, že to v neděli vyjde. Možná už i zítra, ten tříkilákový kopec před cílem se sedmi a půl procenty může být pěkná divočina. Při vaší formě se mi zdá jediným soupeřem do časovky van Garderen. Hodně štěstí!

 4. Kandinsky: Na Romana to byl extremni atak, nevím čemu se dívíš

 5. Romane díky za podrobný komentář. Je vidět, že jsi zklamaný, ale stalo se. Pravda se ukáže v časovce, jestli máš formu tak jim to nandej, top 3 bych bral jako úspěch.

 6. Romane, buď je zítra překvapíš krutým útokem, nebo si to pohlídáš v časovce. {thumbup}

 7. Romane, dnes to nebyl Tvůj den a přesto jsi neztratil ani 1 s. na žlutý trikot. To není špatné, ne Rozhodne se v neděli, tak hodně štěstí a dobré nohy přeji {thumbup}

 8. Škoda, ale zase bude časovka pořádně dramatická

 9. Doufám, že Romanovi na tour dají volnou ruku, aby mohl vyhrát nějakou etapu v horách.

Leave a Reply