Home » Zprávy ze závodů » Čtvrté místo v týmové časovce
roman novy

Čtvrté místo v týmové časovce

Roman obsadil s kolegy ze Saxo-Tinkoff čtvrtou příčku v úvodní etapě závodu Tirreno-Adriatico, kterou byla týmová časovka na 18,5 kilometru.

Vítězství slavili závodníci Omega Pharma-Quick Step, Tinkoff-Saxo na ně ztratil 24 vteřin. „Náš tým jel výborně, mně to bohužel úplně nesedlo a dnes jsem byl spíš slabším článkem. Hned zkraje jsem zaspal při vystřídání, chytil jsem malou díru a musel jsem si to sjíždět. Celkem jsem si to prásknul, ale zůstal jsem tam, to je nejdůležitější. Ve druhé půlce už se mi naštěstí jelo podstatně líp,“ říkal Roman.

S výkonem týmu byl spokojen. „Quick Step a Orica jsou skoro samí specialisti na časovky, byli o něco lepší. Jen mě mrzí, že nás ještě skočil Movistar, ale celkově to bylo hodně vyrovnané,“ přiznal.

Hlavním lídrem Saxo-Tinkoff v závodě je Alberto Contador. „Dneska byl výbornej. Hlavním cílem je, aby zajel co nejlepší výsledek on, já bych mu měl být v horských etapách k ruce pokud možno co nejdéle. Uvidíme, jak se všechno vyvrbí. Nejsem na tom špatně, taky bych chtěl něco zajet, ale prioritou pro náš tým je úspěch Alberta,“ dodal Roman.

Výsledky týmové časovky (18,5 km): 1. Omega Pharma-Quick Step 20:13, 2. Orica GreenEDGE +11, 3. Movistar +18, 4. Tinkoff-Saxo +24, 5. Cannondale +26, 6. Sky +27.

Kompletní výsledky zde:

Leave a Reply