Home » Zprávy ze závodů » Pátý na Strade Bianche
Tinkoff - Saxo 2014

Pátý na Strade Bianche

Roman dnes skončil pátý na 8. ročníku jednorázovky Strade Bianche v Itálii. Vítězství slavil Polák Kwiatkowski, který v závěru udolal Sagana.

„Jsem spokojený. Byl to první závod po čtrnácti dnech a pocity byly o něco lepší, než v Ománu. Tým pracoval výborně, ve všech důležitých úsecích jsme byli vpředu. A taky se nám osvědčila volba galusek, které se pojedou na Roubaix. Byly fantastické. Ostatní týmy měly poměrně dost defektů, ale my jsme to zvládli celkem dobře,“ říkal Roman.

Z vedoucí skupiny nejprve odskočili Sagan s Kwiatkowskim, Roman se za nimi vydal spolu s Valverdem, Cancellarou a Cunegem. „Nechali jsme jim dost velkou díru a pak už se to nedalo sjet. Ale Kwiatkowski i Sagan jeli super a můžu jim akorát pogratulovat. My jsme si v té naší skupině řekli, že budeme všichni tahat pod poslední kopec a tam si to rozdáme na férovku. Valverde byl nejsilnější a poodskočil nám. Já si dal na ten závěr moc těžký převod a Cunego mě ještě skočil na pásce. Asi ten cíl znal o něco líp než já, ale i tak to byl pro moje sebevědomí dobrý závod i výsledek,“ přiznal Roman.

S týmem teď zůstává v Sieně. „Zítra se přesouváme do hotelu, kde budeme bydlet na začátku Tirrena a v pondělí a v úterý si uděláme takové minisoustředění, budeme zkoušet i týmovou časovku,“ dodal Roman. Tirreno-Adriatico startuje ve středu.

Výsledky (197 km): 1. Michal Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick Step) 5:20:33, 2. Peter Sagan (SR/Cannondale) +19, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +36, 4. Damiano Cunego (It./ Lampre-Merida) +40, 5. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) stejný čas, 6. Fabian Cancellara (Švýc./Trek Factory Racing) +59.

6 comments

  1. To bola krása… Škoda, že to nevyšlo na pódium, ale nevadí {thumbup}

  2. zdenda_hobík_

    Tak zatím jen dle krátkých ukázek – super práce {good} Už se těším, až se podívám na celý závěr závodu {yahoo}

  3. Paráda, Romane. Sice nevyšlo podium, ale dojezd byl v elitní společnosti {devil}

Leave a Reply