Home » Osobní blog » Po Ománu odjezd do Itálie
roman novy

Po Ománu odjezd do Itálie

V pondělí se Roman vrátil ze svých prvních závodů v sezóně, etapáku Kolem Ománu, kde obsadil celkové osmé místo. Po pár trénincích v domácích podmínkách se koncem týdne přesouvá k další přípravě do Itálie, kde ho už 8. března čeká další závod, jednorázovka Strade Bianche.

„Doma jsem trošku zregeneroval, v úterý a ve středu jsem si dal jen kratší vyjížďky, abych protočil nohy. Dnes už jsem absolvoval tvrdší trénink a teď se přesouvám do Itálie, kde se budu chystat směrem k dalším závodům,“ řekl Roman.

Ještě se vrátil k celkovému hodnocení Kolem Ománu s odstupem několika dní. „Rozebírali jsme si to s trenérem a shodli jsme se na tom, že jsme v přípravě nic nezanedbali. Na Kanárech jsem se chystal tak, aby se udělal dobrý základ směrem ke klasikám a Romandii. Nechtěli jsme udělat jen nějakou rychlokvašku k jednomu závodu, ale spíš k celé sezóně. Základ mám dobrý a je na čem stavět. Sice jsem si myslel, že v té nejtěžší horské etapě budu o něco lepší, ale není třeba z toho dělat tragédii,“ dodal.

7 comments

  1. Pěkný výkon Roman dnes 5.té místo přibližně půl minuty za vítězem (nepamatuji si přesné vteřiny :-)). Ale na toho poláka dnes asi nikdo neměl možná tak Sagan ale to co Polák předvedl v tom kopci bylo něco. Škoda že s ním Roman nešel do úniku třeba by to dopadlo.

  2. Hodně štěstí do závodu. Jinak nevíte někdo odkaz na stream ze závodu? Našel jsem jen večer záznam :-)

  3. Mě se to jeví s odstupem v dané situlaci Jako moc dobré, jsem přímo nadšený z toho že Roman chce maximum, No a neporazit Frooma hned zkraje neni konec, ale začátek. – Snad dobrého roku. Přeju hodně síly, vytrvalosti a odhodlání!

    Roman patří do špice, z které snad jen vyčnívá Froom. PS: Například Nibali se zatím nezdá moc ideálně. Ostatní jsou podobně jako dřív. Quintana bude muset potvrdit letoškem. Contador ukázat jestli neni už zarovnanej. A roman má šanci … To nebylo tak zlé, včetně přístupu. Super! Držim palce. A přeju ať se Roman nedá moc vynervovat tlakem na výhru. Příkladem je Rodriguez – ten taky většinou najde přemožitele, ale špičku mu nikdo neupírá. Roman prostě začíná patřit do skupiny potencionálních výtězů i na GT- ale skupina je skupina a první místo je jedno, bedna jen tři… Je třeba makat a vytrvávat a to si myslím by se mohlo letos dít… Držím palce {thumbup}

  4. Roman držím palce! Klasiky sa blížia a ja dúfam, že sa blíži aj tvoj prvý úspech v tejto sezóne! {thumbup}

  5. Byl to první kopec sezóny a nedopadlo to špatně. Teď přijde „italská šňůra“ a já přeji, ať to dopadne minimálně jako v roce 2012 {devil}

  6. Podle mne jde vše jak má …….. takže držíme palce hlavně ať je zdraví a chuť. Výsledky teď nejsou rozhodující. {good}

Leave a Reply