Home » Osobní blog » Rozhodčí komise ČOV: Roman je nevinen a může začít závodit!
Tinkoff - Saxo 2014

Rozhodčí komise ČOV: Roman je nevinen a může začít závodit!

Rozhodčí komise Českého olympijského výboru rozhodla ve věci disciplinárního řízení s Romanem, že se porušení antidopingových předpisů Mezinárodní cyklistické federace nedopustil. I když má UCI právo na odvolání, může začít závodit.

„Závěr komise je velmi potěšující. Byl jsem hodně napjatý, mám velkou radost, jak to dopadlo. Nejsem podvodník a nikdy jsem nic neudělal. Nehledám kličky, výmluvy ani alibi, protože nemusím. Nemohl jsem více jak sto dnů vykonávat svoji profesi, což jsou závody. Teď se k nim mohu vrátit,“ reagoval na tiskové konferenci po vynesení verdiktu Roman, který je stále v tréninku.

O možnosti návratu do závodů, respektive o konkrétních možnostech, se teprve bude bavit s vedením týmu Tinkoff-Saxo. „Mohl bych teoreticky zvládnout Kolem Lombardie nebo Kolem Pekingu, ale i nějaké další závody mimo WorldTour. Ale zatím jde jen o mé předpoklady. Uvidíme, jaké budou možnosti,“ prozradil.

Roman čeká, že se Mezinárodní cyklistická unie odvolá k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne. Pokud ano, definitivní verdikt by měl padnout v listopadu. „Vyjádřil bych své pocity tak, že jsme vyhráli v jedné etapě. A současně očekávám triumf v celém závodě. V minulosti bylo k vidění hodně případů, kdy byl sportovec osvobozen národní federací a UCI ho následně stejně zastavila. Nicméně i pokud se UCI odvolá, mohu podle výkladu verdiktu do rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže závodit,“ dodal.

Rozhodčí komise ČOV přihlédla ke skutečnosti, že hodnoty v Romanově biologickém pasu nepřesáhly tzv. bazální (krajní) hodnoty a zohlednila znalecké posudky, předložené ze strany Mezinárodní cyklistické federace a ze strany sportovce, které tzv. abnormality vysvětlovaly.

2 comments

  1. Paráda bohužel ti už nikdo tu zmeškanou část sezóny nevrátí o to víc ti přeji ať ti to v nejbližším možném závodě vyjde.

  2. Pevné nervy do finále přeji, Romane!

    A „vyhádej si“ třeba Lombardii a na Madonna del Ghisallo to pořádně napal, pro radost sobě i nám, fandům {devil}

Leave a Reply