Home » Zprávy ze závodů » Roman se hájil před komisí ČOV
foto roman

Roman se hájil před komisí ČOV

Rozhodčí komise Českého olympijského výboru (ČOV) dnes začala projednávat případ Romana ohledně nesrovnalostí v jeho biologickém pase. Roman se více než šestihodinového jednání osobně zúčastnil se svým právním zástupcem JUDr. Janem Šťovíčkem. Verdikt musí padnout nejpozději do 22. září.

„Senát byl striktní a měl hodně otázek. Součástí jednání byly i výslechy expertů a ty to hodně protáhly. Pořád jsem přesvědčen o své nevině. Nedopoval jsem, nic špatného jsem neudělal a věřím, že tahle kauza dobře dopadne,“ přiznal Roman.

„Hodně práce udělal pan doktor Šťovíček a jeden z našich expertů, já byl hlavně jen přísedící. Pro mě je to náročné v tom, že se to táhne už od června 2013 a jsme v září 2014. Věřím, že teď už to nabírá nějakých obrátek a všechno skončí co nejdříve,“ přál si Roman.

„Experti se snažili obhájit to, co už dávno napsali. Senát ČOV měl všechny podklady a mohl je studovat, teď budou mít nějaký další čas, aby vše vyhodnotili, protože ten spis je opravdu rozsáhlý. Pevně doufám, že se tady ta absurdita vyjasní a budu moct zase brzy závodit a dělat, co mám rád,“ dodal Roman po jednání.

Další detaily prozradil doktor Šťovíček. „Bylo to dlouhé a těžké jednání, rozhodčí senát byl korektní, ale velice přísný, striktní, tvrdý. Nebylo to pro nás jednoduché, ale snažili jsme se podat co nejlepší výkon. Museli jsme přednést všechny naše argumenty, na žádný nezapomenout, museli jsme využít veškerý prostor. Byla to jedinečná příležitost, která se nebude opakovat, nesměli jsme zaváhat a chybovat,“ uvedl Romanův právní zástupce.

2 comments

  1. Pristi tyden to snad dopadne dobre. Nechapu proc Roman dostava takove sady. Diky za info

  2. Díky za zprávu. Dr. Šťovíček používá takovou příhodně „sportovní“ terminologii. Pokud se „hodně protáhly“ výslechy expertů UCI, tak jen dobře. Teď už jen čekám na výsledek a přeji Tobě i nám ostatním, ať vyjde ve férovém řízení pravda najevo, Romane.

Leave a Reply