Home » Osobní blog » CAS odvolání nevyhověla. Věřím, že válku vyhrajeme, říká Roman
roman 2

CAS odvolání nevyhověla. Věřím, že válku vyhrajeme, říká Roman

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne dnes zamítla odvolání Romana Kreuzigera proti dočasné suspendaci, kterou ho potrestala Mezinárodní cyklistická unie (UCI) kvůli problémům s biologickým pasem.

Roman se slyšení v Lausanne osobně zúčastnil se svým právním zástupcem JUDr. Janem Šťovíčkem. „Je to rozhodnutí, s nímž se neztotožňujeme. Nemyslíme si, že je správné, ale musíme ho respektovat. Zatím jsme dostali pouze rozhodnutí CAS bez odůvodnění, proč nám nevyhověli. To by mělo přijít v horizontu deseti až čtrnácti dnů a jsme velmi zvědavi, co tam bude za důvod,“ řekl JUDr. Jan Šťovíček.

„Udělali jsme vše pro to, abychom u arbitráže uspěli. Řekli jsme vše, co jsme měli, neudělali jsme žádnou chybu. Nevyšlo to, ale nic nevzdáváme,“ prohlásil po vynesení verdiktu Roman. „Bereme to tak, že je to jen první střet v dlouhodobé válce, kterou vedeme. Věřím, že ji nakonec vyhrajeme.“

Romanův případ postoupila UCI národní federaci, ale ta rozhodla, že kauzu předá Českému olympijskému výboru. „Řízení teď dál poběží jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Těch bitev bude víc, ale doufáme, že na konci zvítězí zdravý rozum a prokáže se nevina pana Kreuzigera,“ prohlásil JUDr. Šťovíček.

2 comments

  1. At to dopadne jakkoliv, tak snad Roman na velke zavodeni nezanevre jako jeho otec a nejpozdeji 2. 8. 2016 se vrati zpet do pelotonu. Myslim, ze to bude opet v desu Tinkoffa. Mohl by napodobit navrat AC {good} .

    Bude mu 30 a vetsine zavodniku nejaka ta pauza v kariere spise pomohla {yahoo}

Leave a Reply